Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

James Webb Uzay Teleskobu, ana aynasını açarak büyük dağıtımları tamamladı

James Webb Uzay Teleskobu, ana aynasını açarak büyük dağıtımları tamamladı

James Webb Teleskobu (JWST), birincil aynasını açmayı bitirdi ve iki hafta boyunca gerçekleşen bir dizi büyük konuşlandırmayı sonlandırdı. On yıllardır süren devasa uzay teleskobunun çalışması için tüm bu konuşlandırmaların mükemmel bir şekilde gitmesi gerekiyordu.

JWST’nin her iki tarafında, uzak Evrenden kızılötesi ışık toplamak için kullanacağı iki ana ayna paneli vardır. Her biri üç adet altın kaplama altıgen aynadan oluşuyor. Bugün, en soldaki kanat açıldıktan sadece bir gün sonra, en sağdaki kanat başarıyla açıldı. Artık her iki taraf da yerine kilitlendiğine göre, bu, 21 fit genişliğindeki JWST’yi oluşturan 18 ayna dizisini tamamlıyor.

JWST Noel Günü’nde uzaya fırlatıldı ve tam boyutlu ayna bir rokete sığmayacak kadar büyük olduğundan, bilim adamları onu bileşenlerinin katlanmasına izin verecek şekilde tasarladılar, bu daha önce hiç yapılmamış bir şeydi. JWST uzaya ulaştığında, tehlikeli açılma sürecine başladı. Bu haftanın başlarında, uzay aracı en karmaşık engelini kaldırdı: JWST’nin Güneş’ten gelen ışığı engellemek ve aletlerini soğuk tutmak için kullandığı bir güneş korumasının yerleştirilmesi. JWST şimdi son haliyle, bilim adamlarının aynı hizada olduklarından emin olmak için aynalarla biraz daha oynaması ve ayrıca Evren’in sırlarını ortaya çıkarmaya hazır hale getirmek için araçlarını kalibre etmeye devam etmesi gerekecek.

Yaklaşık iki hafta sonra, JWST derin uzayda nihai hedefine ulaşacak. JWST’den ilk görüntülerin bazılarını almak için yaza kadar beklememiz gerekecek, ancak muhtemelen beklemeye değecek.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.