Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

İsviçre ordusu, yerel olarak geliştirilen Threema hariç tüm sohbet uygulamalarını yasakladı

İsviçre ordusu, yerel olarak geliştirilen Threema hariç tüm sohbet uygulamalarını yasakladı

İsviçre ordusu Signal, Telegram ve WhatsApp gibi yabancı anlık mesajlaşma uygulamalarını yasakladı ve ordu üyelerinin bunun yerine yerel olarak geliştirilen Threema mesajlaşma uygulamasını kullanmasını şart koşuyor.

Threema ücretli bir abonelik iletişim hizmeti olduğundan, İsviçre ordusu tüm askerler için kullanıcı başına yaklaşık 4,40 ABD doları olan yıllık abonelik maliyetini karşılama sözü verdi.

İsviçre ordusu ayrıca Facebook’ta Threema’yı uçtan uca şifreleme özelliğine sahip ve dijital iz bırakmayan güvenli, reklamsız bir iletişim aracı olarak nitelendiren öneriler yayınladı.

Askerlerin takip etmesi beklense de resmi talimat, ordu üyeleri yabancı IM uygulamaları kullanırsa geçerli ceza yoktur.

İsviçre ordusu Facebook gönderisi
İsviçre ordusu Facebook gönderisi

Neden Threema’ya geçmelisiniz?

Birçok mesajlaşma uygulaması uçtan uca şifreleme ve özel ve güvenli iletişim vaat ederken, birçoğu kullanıcılar hakkında kolluk kuvvetleri tarafından celp edilebilecek bazı meta verileri saklar.

tarafından elde edilen bir FBI belgesi Halkın Mülkiyeti Bir FOIA talebi yoluyla, iMessage, Line, Signal, Telegram, Threema, Viber, WeChat, WhatsApp ve Wickr’den yasal yollarla elde edilebilecek çeşitli verileri listeler.

Veriler uygulamalar arasında farklılık gösterir, bazıları yalnızca kayıt tarihlerini paylaşır, diğerleri ise IP adresleri, e-posta adresleri, telefon numaraları, kısmi mesaj içeriği ve daha fazlasını sağlayabilir.

Ayrıca, bazı mesajlaşma uygulamaları açık kaynak olsa da, sunucu kodlarının bir kısmı opak kalır, bu nedenle tüm platformlar tarafından gerçekte nelerin günlüğe kaydedildiğine dair net bir resim yoktur.

Temel farklılıklardan biri, Threema’nın kayıt sırasında kullanıcılardan bir telefon numarası veya e-posta adresi vermesini gerektirmemesidir, bu nedenle bir kullanıcının kimliği kamuya açık veriler aracılığıyla belirlenemez.

İsviçreli yetkililer, en önemli farkın Threema’nın ABD Bulut Yasası’na tabi olmaması olduğunu vurguladı. 2018’de geçti bir bütçe harcama faturasının içinde “gizli”.

Tartışmalı yasa, bir ABD devlet kurumunun birinin çevrimiçi verilerine erişmesi ve bunları incelemesi gerektiğinde arama emri çıkarma ihtiyacını ortadan kaldırıyor.

Ancak bu, iki ülke arasındaki güvenin sarsıldığı veya ilişkilerinin bir anda çalkantıya girdiği anlamına gelmiyor.

Olarak Martin Steiger, dijital hukukta uzmanlaşmış bir İsviçreli avukat, özel bir tartışma sırasında Bleeping Computer’a verdiği demeçte, bu hareketin büyük olasılıkla İsviçreli kuruluşların daha agresif bir şekilde lobi yapmasının bir sonucu olduğunu söyledi.

Steiger, BleepingComputer’a verdiği demeçte, “(Threema’nın tanıtımının bir nedeni) İsviçre şirketlerinin ürünleri için lobicilikte daha iyi hale gelmesi ve kısmen veri egemenliği hareketi tarafından desteklenmesi olabilir.”

“İsviçre on yıllardır ABD’nin yakın bir müttefiki ve yetkililerinin, özellikle de istihbarat servislerinin, Amerikalı mevkidaşlarıyla yakın ilişkileri olduğu biliniyor.”

Threema’nın kendi kullanıcısı olan Steiger, İsviçre ordusunun hareketinin doğru yönde olduğunu ancak tam olarak gitmediğini de sözlerine ekledi.

“Threema’yı kullanmak övgüye değer. Ancak, Threema Work’ü İsviçre federal yönetiminin diğer bölümlerinde olduğu gibi kullanmıyorlar. Yalnızca askeri personelden Threema’yı özel kullanıcı olarak kullanmalarını ve uygulama fiyatı için geri ödeme almalarını istiyorlar. Threema Work’ün yönetim ve yönetim özellikleri var. şirketler vb. için” diye açıkladı Steiger.

“Anlık mesajlaşma ile ilgili genel bir endişe erişim ve arşivlemedir, yani Bilgi Edinme Özgürlüğü Yasası ve Arşivleme Yasası kapsamındaki iletişim nasıl erişilebilir kalabilir? Şu anda Threema, uygulamanın dışa aktarma işlevine, yani erişim ve arşivlemeye atıfta bulunuyor. tek kullanıcılara bağlıdır.”

Merkezi olmayan çözümler

Tamamen (istemci ve sunucu) açık kaynaklı, anonim, güçlü uçtan uca şifreleme özelliğine sahip ve merkezi olmayan anlık mesajlaşma uygulamaları arıyorsanız, kontrol etmek isteyebilirsiniz. Oturum, Matris, veya Briar.

Ancak, bu hizmetlerden bazıları doğru şekilde kurulabilmek için daha fazla teknik uzmanlık gerektirir ve diğer uygulamalar kadar yaygın olarak kullanılmazlar.

İnsanlar iletişim uygulamalarını özelliklerine, kullanılabilirliklerine ve hatta uyumluluklarına göre kullanma eğilimindedir.

Ancak, genellikle gözden kaçan güvenlik ve gizlilik yönü, mesajlaşma uygulamalarını kullanırken göz önünde bulundurulması gereken en önemli faktördür.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.