Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

IRS veri sızıntısı, 120.000 vergi mükellefinin kişisel bilgilerini ifşa ediyor


IRS binası

İç Gelir Servisi, vergi beyannamelerinin bir parçası olarak 990-T formu dolduran yaklaşık 120.000 vergi mükellefinin gizli bilgilerini yanlışlıkla sızdırdı.

IRS Form 990T, kar amacı gütmeyen kuruluşlar (hayır kurumları) veya IRA ve SEP emeklilik hesapları gibi vergiden muaf bir kuruluşa ödenen ‘ilgisiz ticari geliri’ bildirmek için kullanılır.

Bu gelir genellikle kar amacı gütmeyen bir kuruluşun temel amacı ile ilgisi olmayan satışlardan veya bireysel emeklilik hesabına gelir ödeyen gayrimenkul yatırımlarından elde edilir.

Normal vergi mükellefleri için bu formların gizli olması ve yalnızca IRS tarafından görülmesi amaçlanmıştır. Ancak, kar amacı gütmeyen kuruluşlar için, üç yıl boyunca kamu denetimi için bir Form 990-T bulunmalıdır.

Cuma günü, IRS, hayır kurumları için Form 990-T verilerini paylaşmanın yanı sıra, yanlışlıkla vergi mükelleflerinin IRA’ları için kamuya açık olmayan verileri de dahil ettiklerini açıkladı.

“IRS kısa süre önce, bazı makine tarafından okunabilir (XML) Form 990-T verilerinin toplu indirme bölümü için kullanıma sunulduğunu keşfetti. Vergiden Muaf Kuruluş Arama (TEOS) halka açıklanmamalıydı” IRS açıklandı Cuma gününde.

“Bu bölüm öncelikle makine tarafından okunabilen verileri kullanma becerisine sahip kişiler tarafından kullanılır; TEOS’un daha yaygın olarak kullanılan diğer bölümleri etkilenmez.”

Wall Street Journal raporlar veri sızıntısı yaklaşık 120.000 vergi mükellefi için bilgi ifşa etti ve bu IRA’lar için isimler, iletişim bilgileri ve rapor edilen gelirleri içeriyordu. Ancak IRS, verilerin sosyal güvenlik numaralarını, bireysel vergi beyannamelerini veya ayrıntılı hesap sahibi bilgilerini içermediğini belirtir.

Wall Street Journal’a göre, bir IRS araştırma çalışanı, Cuma günü Kongre’ye bir raporu tetikleyen veri sızıntısını keşfetti.

IRS, verilerin kaldırıldığını ve önümüzdeki haftalarda etkilenen vergi mükelleflerine bildirim göndereceklerini belirtiyor.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.