Kaydol

Flood göndermek, insanların floodlarını okumak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal Floodlar ve Flood Yanıtları Motorumuza kaydolun.

Oturum aç

Flood göndermek, insanların floodlarını okumak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal Floodlar ve Flood Yanıtları Motorumuza giriş yapın.

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

3 ve kadim dostu 1 olan sj'yi rakamla giriniz. ( 31 )

Üzgünüz, Flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Irk Veri Ölçümü ve Meta’nın Adil ve Kapsayıcı Ürünlere Olan Bağlılığı

Irk Veri Ölçümü ve Meta’nın Adil ve Kapsayıcı Ürünlere Olan Bağlılığı

  • İnsanların teknolojimizle ilgili deneyimlerinin ırklar arasında farklılık görüp etmediğini daha iyi ölçmek için çağrılara kulak veriyoruz.
  • Farklı ırklardan insanların ürünlerimizi nasıl deneyimlediğini değerlendirmenin en iyi yolunu belirlemek için sivil haklar topluluğu, gizlilik uzmanları, akademisyenler, düzenleyiciler ve diğer kuruluşlarla bir araya geliyoruz.
  • Bu işe sorumlu bir şekilde yaklaşmak için kullandığımız teknik yöntemler ve genel ilkeler hakkında ayrıntıları paylaşıyoruz.

Teknoloji ve sivil hakların kesişimi, özellikle dijital ayrımcılığın ve önyargının algılanan yükselişi göz önüne alındığında, tüm endüstriden daha fazla dikkat gerektiren gelişmekte olan bir alandır. Teknolojinin marjinal toplulukların üyeleri üzerindeki potansiyel etkileri hakkında sorular gündeme geldikçe, daha fazla araştırma çağrılarını duyduk.

Bugün, marjinal topluluklardan insanların Meta teknolojilerini nasıl deneyimlediğini anlama yaklaşımımız hakkında daha fazla açıklama yapmak istiyorum. Bazı insanlar fırsatlarının sınırlı olduğunu veya diğerlerinden farklı bir deneyim yaşadıklarını söyledi, ancak neler olabileceğini ve nedenini tam olarak anlayacak verilere sahip değiliz. Ölçemediklerine değinemeyiz, bu nedenle şirket genelinde daha kapsayıcı ürünler, politikalar ve operasyonlar oluşturmak için daha doğru bir ölçüm çerçevesi oluşturmak çok önemlidir.

Bunu doğru yapmak için, yalnız çalışamayız. İnsanların deneyimlerindeki bu potansiyel farklılıkları ölçmenin en iyi yolu konusunda sivil haklar topluluğu, gizlilik uzmanları, akademisyenler, düzenleyiciler ve diğer kuruluşlarla istişare ediyoruz. Ölçüm seçeneklerini incelediğimiz için uzmanlar, yaptığımız herhangi bir çalışmanın gizlilik, güvenlik ve şeffaflığı dikkate alması gerektiğini yeniden doğruladı.

Başlamak için, platformlarımızı incelemek ve Amerika Birleşik Devletleri’nde ırk söz konusu olduğunda adilliği artırma fırsatlarını belirlemek için bir çerçeve sunmayı planlıyoruz. ABD’de demografiyi ölçmenin kabul edilen bir yolu olan toplam ABD Nüfus Sayımı ve posta kodu verilerini kullanarak araştırdık. Ancak, bu yaklaşımın bazı sınırlamaları vardır. Bu amaçla, bu yaklaşımı daha doğru içgörüler üretecek iki metodoloji ile güçlendirmeyi planlıyoruz. Bunu, insanların gizliliğini onurlandırırken önemli ölçümlere izin verecek şekilde yapacağız:

  • Bayesian Geliştirilmiş Soyadı Coğrafi Kodlaması: Bu metodoloji için, kamuya açık ABD Nüfus Sayımı istatistikleri tarafından bilgilendirilen posta kodu ve soyadına dayalı ırk dağılımını tahmin etmek ve toplamak için yaygın olarak kullanılan bir yöntemi araştırıyoruz. Eklediğimiz gizlilik geliştirmeleriyle, bu yöntem toplu sonuçları kullanarak verileri analiz etmemize yardımcı olacaktır.
  • Güvenli çok partili hesaplama kullanarak platform dışı anketler: Bu metodoloji hala geliştiriliyor ve ABD’deki insanların deneyimlerindeki potansiyel farklılıkları öğrenmemize yardımcı olmak için yenilikçi, gizliliği artırıcı teknolojiler kullanacak. İş ortağı kurumlarla işbirliği içinde, gizlilik koruma yöntemlerini kullanırken platform dışı bir anket yapacağız ve ölçümler yapacağız.

Bu metodolojiler hakkında daha fazla bilgiyi teknik doküman. Bu çalışma başlangıçta ABD’deki ırka odaklanacak olsa da, buradaki ve dünyadaki diğer marjinal toplulukların endişelerini nasıl ele alacağımıza zemin hazırlamamıza yardımcı olacaktır. kurumsal insan hakları politikası.

Politikalarımızın ve uygulamalarımızın bağımsız bir denetiminin ardından taahhüdümüzün bir parçası olarak yeni bir sivil haklar örgütü kurmak için yılın başında şirkete katıldım. Sivil haklar uzmanı Laura Murphy’nin denetimde belirttiği gibi, Meta’nın “milyarlarca insan üzerinde önemli etkileri olabilecek algoritmaların ve makine öğrenimi modellerinin haksız veya olumsuz sonuçlar doğurmamasını sağlama sorumluluğu vardır.” Bu yolculuğun kolay olmayacağını biliyoruz, ancak bu işe bağlı kalıyoruz, düşünceli bir şekilde yapıyoruz ve çabalarımız konusunda şeffaf davranıyoruz.

Benzer Yazılar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.