Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

İnteraktif bir Doja Cat müzik videosu sizi programlama ile tanıştırabilir

İnteraktif bir Doja Cat müzik videosu sizi programlama ile tanıştırabilir

Bilgisayar bilimi alanına daha fazla kadın ve kız çocuklarının ilgi duymasını amaçlayan kar amacı gütmeyen kuruluş Girls Who Code, “ilk” kodlanabilir müzik videosu olarak adlandırdığı videoyu piyasaya sildi. Organizasyon, Doja Cat ile ortaklık yaptı ve yeni klibini Kadın etkileşimli bir deneyime dönüştürene.

Farenizi ekranın üzerine sürüklerken pikselleşen doja Cat’in fütüristik bir görüntüsüyle karşılanacağınız Dojacode.com deneyimi kendiniz deneyebilirsiniz. Bir sonraki sayfada, her biri farklı bir programlama dilini temsil eden üç yıldız göreceksiniz – CSS için sarı; Javascript için mavi; ve Python için pembe.

Müzik videosunu tıkladiğinizde, deneyim başlar. Tıpkı Doja Cat’in orijinal müzik videosu gibi çalar, sadece kendi macera oyununuzu seçin gibi, ancak kodla karar verirsiniz. Ekranın altındaki zaman çizelgesi, videonun ne zaman duraklatılacağını ve hangi programlama dilinin sergilanacağını gösteren dört renk kodlu yıldız içerir.

Bir renk yazmak Doja Cat’in tırnaklarının görünümünü değiştirir.
Ekran görüntüsü: Emma Roth / The Verge

Video durduğunda, kod satırlarının yanı sıra boşlukları da doldurabileceksiniz. Örneğin, ilk mola CSS kullanarak Doja Cat’in tırnaklarının rengini değiştirmenizi sağlar; yazdığınız renk, Doja Cat’in tırnaklarının rengini gerçek zamanlı olarak değiştirir. Başka bir senaryoda, bir şehrin adını girmek videodaki günün saatini değiştirir ve hatta o konumun şu anki saatine sadık kalır – saat 10:00 civarında “Tokyo” yazdıktan sonra, videodaki gökyüzü karardı ve takımyıldızları tokyo’nun yerel saatiyle 12:00’ye uygun olarak görünür hale geldi.

Deneyimin sonunda, sitenin daha sonra sosyal medyaya indirmenize veya paylaşmanıza izin veren “kodlamayı” bitirdikten sonra her alanın nasıl göründüğüne dair anlık görüntüler elde edersiniz. DojaCode videosu yoğun miktarda programlama içermese de, farklı seçenekler yazmayı ve değişikliklerimin anında etkili olduğunu görmeyi denemeyi eğlenceli buldum.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.