Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

İngiltere, Lapsus$ hack grubuyla bağlantılı iki genci suçluyor


İngiltere polisi

Resim: John Cameron

İngiltere’den Lapsus$ gasp çetesine yardım etmekle suçlanan iki genç, Cuma sabahı Highbury Corner Sulh Mahkemesi mahkemesine çıktıktan sonra kefaletle serbest bırakıldı.

Londra Şehri Polisi Dedektif Müfettişi Michael O’Sullivan’ın yaptığı açıklamaya göre, 16 yaşında ve 17 yaşında bir kişi, bir bilgisayar korsanlığı grubunun üyelerine yönelik uluslararası bir soruşturmanın ardından suçlandı.

“Her iki genç de şunlarla suçlandı: verilerin güvenilirliğini bozmak amacıyla bir bilgisayara üç kez yetkisiz erişim; bir sahte temsil yoluyla dolandırıcılık ve verilere erişimi engellemek amacıyla bir bilgisayara yetkisiz erişim”. dedi O’Sullivan.

“16 yaşındaki ayrıca, bir bilgisayarın bir programa yetkisiz erişimi güvence altına almak için bir işlevi yerine getirmesine neden olmak suçundan da suçlandı.”

İngiliz polis dedektifi iki gencin çalıştığı çetenin adını vermese de, bir BBC raporu onları bugün Lapsus$ grubuyla ilişkilendirdi ve dedim kefaletle serbest bırakıldılar, “belirli koşullara bağlı olarak”.

Lapsus$’ın bir süredir uluslararası kolluk kuvvetlerinin radarında olması sonucunda yaşları 16 ile 21 arasında değişen yedi kişinin çeteyle bağlantılı olduğu tahmin ediliyor. Londra Polisi tarafından tutuklandı geçen hafta.

Londra Şehri Polisi Lapsus$ ücretli tweet

Lapsus$ çetesi, son zamanlarda dünya çapındaki yüksek profilli teknoloji şirketlerine saldırdıkları için haberlerde yer aldı. Microsoft, Nvidia, Samsung, sekizve Ubisoftbirçoğu büyük veri sızıntılarına neden oluyor.

Kurban listelerine ekledikleri devasa isimlere rağmen, çoğu Lapsus$ üyesinin finansal motivasyonla değil, esas olarak bilgisayar korsanlığı sahnesinde isim yapma hedefleriyle hareket eden gençler olduğuna inanılıyor.

FBI ayrıca grubun yasa dışı faaliyetlerini araştırıyor ve ABD merkezli çok sayıda şirkete ait bilgisayar ağlarının ele geçirilmesine karışan Lapsus$ üyeleri hakkında bilgi arıyor.

ABD yasa uygulama ajansı, “Bu kimliği belirsiz kişiler, yasa dışı olarak elde ettiklerini iddia ettikleri özel verilerin hem çalınması hem de yayılması için kredi aldılar” dedi. diyor. FBI, bu siber saldırılardan sorumlu kişilerin kimlikleri hakkında bilgi istiyor” dedi.

Çetenin kaç aktif üyesi olduğu ve her birinin hangi rolleri oynadığı hala belirsiz olsa da, dünyanın her yerinde bağlı olduklarına inanılıyor. Görünüşe göre telgraf sohbetleri İngilizce, Rusça, Türkçe, Almanca ve Portekizce dahil olmak üzere birden çok dil konuştuklarını söylüyorlar.İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.