Kaydol

Flood göndermek, insanların floodlarını okumak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal Floodlar ve Flood Yanıtları Motorumuza kaydolun.

Oturum aç

Flood göndermek, insanların floodlarını okumak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal Floodlar ve Flood Yanıtları Motorumuza giriş yapın.

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

3 ve kadim dostu 1 olan sj'yi rakamla giriniz. ( 31 )

Üzgünüz, Flood yazma yetkiniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

I went all out and bought the “18 TB” Western Digital from Amazon but it shows only “16.3 TB” in Windows (see image)…Was I given the right drive?

I went all out and bought the “18 TB” Western Digital from Amazon but it shows only “16.3 TB” in Windows (see image)…Was I given the right drive?

Benzer Yazılar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.

5 Yorumları

  1. What kind of read and write speeds do you get?

  2. Yes, my math says it should around 16.76tb. Yours is close enough so yes you got the right one.

  3. I have a feeling this is the right drive since it shows “18,000,172,277,760 bytes”, but I just don’t quite understand how that us the same as “16.3 TB” instead of “18 TB”. Thanks, and sorry if this is a dumb question!

  4. That’s the correct amount of free space for a formatted drive. Remember that what disk manufacturers calculate as 18tb is not what the operating systems see.