Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

HP, AB’de HP olmayan mürekkep kartuşlarını bloke eden müşterilere ödeme yapacak


hp yazıcı

Avrupa’da HP ürünü olmayan mürekkep ve toner kartuşları kullanmaya zorlanan HP yazıcı sahipleri, satın aldıkları aygıtların sınırlamaları hakkında onları yeterince bilgilendirmedikleri için satıcıdan tazminat alacaklardır.

Sorun, HP’nin deneyimlerini yükseltmenin ve baskı sistemlerinin bütünlüğünü korumanın bir yolu olarak müşterilerine tanıttığı ‘Dinamik Güvenlik’ adlı bir sistemin piyasaya sürülmesinden kaynaklanıyor.

Dynamic Security ile ilgili sorun, HP çipi veya elektronik devresi olmayan üçüncü taraf satıcılar tarafından satılan tüm mürekkep kartuşlarını yazıcılarla kullanmayı imkansız hale getirmesiydi.

Etkilenen yazıcı sahiplerine gösterilen hata
Etkilenen yazıcı sahiplerine gösterilen hata (HP)

Bu nedenle, güvenlik sistemi etkinleştirilmiş bir yazıcı satın alan veya Dinamik Güvenlik’i tanıtan ürün yazılımı güncellemesini uygulayan müşteriler, esasen, farkında olmadan cihazlarının yazdırma yeteneklerini düşürmüştür.

dava sonuçlandı

HP, bir açıklama yayınlayarak bu haykırışa yanıt verdi. yeni ürün yazılımı yükseltmesi Bu, sorundan etkilenen birçok modelden Dinamik Güvenlik özelliğini kaldırmıştır.

Bununla birlikte, bu arada, yazıcı sahipleri, uzun süreli arıza süresi ve ek maliyetlerden muzdaripti, bu nedenle pek çoğu yasal işlem başlatmaya çalıştı, bir AB tüketici hakları kuruluşu olan Euroconsumers, ‘Yazıcı Kapısı’ Avrupa’da.

İçinde Birleşik DevletlerHP, yakın zamanda toplam 1.500.000 ABD Doları tutarında ve davacı başına 150 ABD Dolarına kadar bir uzlaşma anlaşmasına vardı.

Euroconsumers geçen hafta, HP’nin Dinamik Güvenlik sisteminden etkilenen yazıcı sahiplerine tazminat ödeyeceği bir anlaşmaya vardıklarını duyurdular.

“HP ve Euroconsumers arasında varılan anlaşmaya göre, HP, yazıcılarının Dinamik Güvenlik ile etkinleştirildiğinden habersiz olmaları nedeniyle uğradıkları iddia edilen kayıplar için belirli HP yazıcı sahiplerine tazminat ödenmesi için 1.350.000 ABD Doları’na kadar bir fon oluşturmayı kabul etti, bu, HP olmayan çiplere veya devrelere sahip üçüncü taraf kartuşları kullanırken yazıcılarının işlevselliğini sınırlayacaktır.” – Avrupa tüketicileri.

Uzlaşma anlaşması, HP’nin veya Euro-tüketicilerin asılsız iddialarda bulunduğu herhangi bir yanlış davranışın kabulü değildir, duyuruyu vurgulamaktadır.

Ancak, anlaşmanın başlangıçtaki hedeften daha düşük ödemelerle sonuçlandığını belirtmek önemlidir.

Kimler tazminat almaya hak kazanır

Uzlaşma tazminatı Belçika, İtalya, İspanya ve Portekiz’deki tüketicilere sunulacak, ancak gelecekte daha fazla Avrupa ülkesi bunu takip edebilir.

Yararlanıcılar, 1 Eylül 2016 ile 17 Kasım 2022 arasında, belirli model numaralarına sahip OfficeJet Pro veya PageWide Pro hatlarının bir HP yazıcısına sahip olmalı veya sahip olmalıdır. bu belgede listelenen.

Uygun mal sahipleri, talep formunu 6 Mart 2023 tarihine kadar özel ulusal portallarda doldurabilir (Belçika, İtalya, ispanyave Portekiz).

Kullanılan yazıcı modeline bağlı olarak, tüketiciler 20€ ile 50€ arasında sabit bir uzlaşma tazminatı alacaklardır. Ek olarak, uzlaşma tazminat tutarının ötesinde belirli kayıplara dair kanıt sunanlara ek 45 € verilecektir.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.