Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Holmes davası parayla ilgili

Holmes davası parayla ilgili

Savcı Jeffrey Schenk, Elizabeth Holmes aleyhindeki davanın kapanış savunmasını bir bankacıdan bahsederek açtı. Holmes, kurduğu şirket Theranos’un parasının tükendiğini biliyordu ve telefonda bankacısından bir çeki erken kapatmasını istiyordu.

Schenk, “Holmes’in yapması gereken bir seçim vardı” dedi. Şirketi hareket halinde tutmak için fon toplamanın bir yolunu bulabilir ya da şirketin sönüp gitme riskini göze alabilirdi. Ve seçiminin, dolandırıcılık yoluyla fon toplamak olduğunu söyledi.

Savcılığın Perşembe günkü kapanış konuşması, bu davanın gerçekte neyle ilgili olduğunu hatırlattı: para ve çoğunlukla zenginlerin parası. Holmes’un şirket vaadiyle kendilerini Theranos’a satmasının ardından paralarını Theranos’a veren bu zenginler, savcının ‘kurban’ olarak adlandırdığı kişiler. Paraları, yasal sisteme göre, Theranos’un Silikon Vadisi’ndeki en sıcak girişim olduğu yıllarda manipüle edildi.

Bu odak noktası, Holmes’un dolandırıcılıktan yargılanmasıdır. Theranos’un çöküşünün ardından başını belaya sokabileceği şey buydu – şirketin (çoğunlukla) yatırımcılardan (ama teknik olarak da) hastalardan ve doktorlardan para almak için neler yapabileceğini yanlış temsil etmek. Holmes, şirketinin yaptığı testler kötü olduğu için yargılanmıyor. Başı belada değil çünkü şirketi insanlara potansiyel olarak yıkıcı sağlık sorunları hakkında yanlış bilgi verdi. Gizli ve sağlıksız olarak tanımlanan işyeri eski çalışanlarının ve baş bilim insanının intihar ederek öldüğü yere nezaret ettiği için hapse giremezdi.

Teorik olarak, tüm bunları yapan bir şirketi denetlemeye devam edebilirdi ve 20 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya kalmayabilirdi. Hapsedilmeyi izlemesinin nedeni, kötü testler yapmak değil – para toplamak için bu testler hakkında yalan söylemek. Schenk, “Yatırımcılarına ve hastalarına dürüst temsillerle dolu dürüst bir adım, herhangi bir gelirle sonuçlanmazdı” dedi.

Schenk, dürüst bir adım atmadığını savundu. Ve bu yüzden jüriye, kadının dolandırıcılıktan suçlu bulunması gerektiğini söyledi.

Holmes’un dürüst olmadığı belirli yöntemlere dalmadan önce Schenk, dolandırıcılığın teknik ve yasal gerekliliklerini karşıladığını göstermek için hükümetin tam olarak kanıtlaması gerekenleri açıkladı. Holmes iki şey için yargılanıyor: dolandırıcılık yapmak için komplo kurmak ve dolandırıcılık. İddiaya göre komplo yatırımcılara ve hastalara karşı dolandırıcılık yapmak ve iddiaya göre bağlılık yatırımcılara ve hastalara karşı dolandırıcılık.

Bir komplo için baroyla buluşmak için, Holmes’un Theranos’u hayatta tutacak parayı almak amacıyla yanlış beyanlarda bulunma anlaşmasının parçası olması gerekiyordu. Dolandırıcılık yapabilmek için, yanıltıcı açıklamalar yaparak para kazanma planını biliyor ve bu plana katılmış olması ve bu açıklamaların birisini makul bir şekilde para harcamaya teşvik edebilecek şeyler olması gerekiyordu. Ve – kilit bir unsur olarak – birlikte hareket etmesi gerekiyordu. niyet birini dolandırmak.

Schenk, jürinin önünde yaklaşık üç saat yürüdü ve Holmes’un yatırımcılara yanıltıcı açıklamalar yaptığı tüm yollardan geçti. Theranos tarafından yürütülen laboratuvar raporlarına eklemeyi kabul ettiği ilaç şirketi logolarından bahsetti ve yatırımcıların, bu şirketlerin raporları kendilerinin hazırladığı izlenimini verdiğini söyledi. Theranos makinelerinde ne tür testler yapılabileceği konusunda yatırımcılara yanıltıcı bilgiler verdiğini vurguladı ve makinelerin doğru olmasa da doğru olduğu izlenimini verdi. Aynı tür yanıtları verdiği medya röportajlarına işaret etti ve Holmes’un daha sonra dönüp bu röportajlara dayanan makaleleri yatırımcılara gönderdiğini söyledi.

Ardından Schenk, jüriye Holmes’un bu yanıltıcı bilgileri kasten verdiği anlamına geldiğini iddia ettiği kanıtları gösterdi – Theranos’un para sorunları hakkında kısa mesajlar ve Theranos cihazlarının gösterimleriyle ilgili sorunlarla ilgili e-postalar gibi.

(Savunma avukatı Kevin Downey, kapanış açıklamalarını Holmes’un aslında niyeti olmadığı fikrine odakladı. Bu tartışmaya Perşembe günü başladı ve Cuma sabahı devam edecek).

Schenk, hastaların medya röportajlarında verilen yanıltıcı ifadeleri de gördüklerini ve bu şekilde dolandırıldıklarına dikkat çekti. Holmes, hasta Brittany Gould’a düşük yapıyor olabileceğini söyleyen hCG testi gibi bazı testlerle ilgili sorunlar olduğunu yeni öğrenmiş olsa da, hastalar ayrıca reklamlarda ve şirketin web sitesinde Theranos testlerinin doğruluğu hakkında kötü bilgiler aldı.

Schenk, Holmes’ün yatırımcılara yaptığı gibi kasıtlı olarak hastalara yanıltıcı açıklamalar yönelttiğini söyledi: Para toplamak için. Ancak defalarca belirttiği gibi, bireysel testler yatırımcılardan daha az para topladı. Hastalara ve onların deneyimlerine yatırımcılara ayırdığından daha az zaman ayırdı. Yatırımcıların aksine, kötü tıbbi test sonuçları verilen hastaları kurban olarak görmedi.

İddia makamının kapanış argümanları, parası tükenmekte olan bir şirket ve insanlara daha fazla para vermelerini sağlamak için yalan söyleyen bir CEO hakkında bir hikaye anlattı. Bu yasadışı. Ve hukuk sistemi, insanların başını belaya sokacak şekilde donatılmıştır. Schenk, kapanış argümanlarının sonuna doğru bunu oldukça iyi özetledi: “Bu dava, gerçek parayı kaybeden gerçek insanlarla ilgili.”

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.