Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Hive fidye yazılımı Damart giyim mağazasını 2 milyon dolarlık fidye ile vurdu


Hive fidye yazılımı Damart giyim mağazasını 2 milyon dolarlık fidye ile vurdu

Dünya çapında 130’dan fazla mağazası olan bir Fransız giyim şirketi olan Damart, Hive fidye yazılımı çetesinden bir siber saldırı sonrasında 2 milyon dolara gasp ediliyor.

Şirketin bazı sistemleri şifrelendi ve 15 Ağustos’tan bu yana operasyonlar kesintiye uğradı.

dan bir rapor Valery Marchivesızdırılmış bir fidye notu almayı başaran ve bununla ilgili ayrıntıları yayınlayan LeMagITbilgisayar korsanlarının pazarlık yapmaya istekli olmadığını ve ana şirket Damartex’in fidyenin tamamını ödemesini beklemediğini belirtiyor.

Damartex için özel Hive sohbet sayfası
Damartex için özel Hive sohbet sayfası

Tehdit aktörleri, kurbanı gasp sitelerine göndermedi ve müzakereleri gizli tutmayı seçti.

Marchive, saldırıyı ve gaspı doğrulamamıza yardımcı olan BleepingComputer ile ek bilgiler paylaştı.

Damart henüz siber suçlularla müzakerelerde bulunmadı, ancak ulusal polisi olay hakkında bilgilendirdi, bu da Hive’ın bir ödeme alması ihtimalini ortadan kaldırıyor.

Saldırının zaman çizelgesi

İlk sorun belirtileri 15 Ağustos’ta Damart’ın çevrimiçi mağazasının ana sayfasında planlanmamış bir bakımla ilgili bir mesaj yayınlamasıyla ortaya çıktı.

Damart ana sayfası 15 Ağustos'ta görüntülendi,
Damart ana sayfası 15 Ağustos’ta görüntülendi,

O sırada, BleepingComputer’dan gelen bir yorum talebinin ardından Damart şunları söyledi:

“Batı Yorkshire, Bingley merkezli posta siparişi giyim markası Damart, güçlü güvenlik protokolleriyle hızla müdahale edebildikleri BT sistemlerine izinsiz giriş girişimi olduğunu doğruladı.

“Önlem olarak, müşterilere sunulan bazı hizmetleri geçici olarak kısıtladılar, bu nedenle web sitesi şu anda çevrimdışı. Veri ve sistem güvenliği iş için en yüksek önceliktir ve şu ana kadar herhangi bir müşteri verisinin çalındığına dair bir kanıt yok. herhangi bir şekilde etkilenir.”

24 Ağustos’ta Damart’ın satış ağının normal şekilde çalışmadığı ve kesintinin 92 mağazasını etkiledi. Sonuç olarak, kabul edilen siparişlerin sayısı azaldı ve müşteri desteği sağlanamadı.

Şirket, bilgisayar korsanlarının Active Directory’ye başarıyla ulaştığını ve bazı sistemlerin şifrelenmesiyle sonuçlanan hızlı bir saldırı başlattığını açıkladı.

Damart’a göre, bozulmuş hizmetlerin nedeni, şirketin sistemleri şifrelenmekten korumak için kapatarak proaktif eylemlerinden kaynaklanıyordu.

Şu anda, Hive’ın ağa izinsiz giriş sırasında herhangi bir veri çalmayı başarıp başaramadığı bilinmiyor. Ancak çete, çifte gasp taktiğini benimsedi ve şifreleme aşamasından önce verileri sızdırıyor.

Bu, siber suçluların veri sızıntısı tehdidinde bulunarak kurbana fidye ödemesi için daha fazla baskı yapmalarını sağlar.

Hive fidye yazılımı, veri sızıntısı sitesinde Damart’ı listelemedi ve şirket, bilgisayar korsanlarının herhangi bir veri çaldığını defalarca reddetti.İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.