Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Harley-Davidson’ın elektrikli motosiklet markası LiveWire halka açık olmak için bir SPAC ile birleşiyor

Harley-Davidson’ın elektrikli motosiklet markası LiveWire halka açık olmak için bir SPAC ile birleşiyor

Harley-Davidson’dan çıkan elektrikli motosiklet şirketi LiveWire, özel bir satın alma şirketi veya SPAC ile birleşerek halka açıklanıyor. Harley-Davidson duyurusunda, işlemin LiveWire’a yaklaşık 1,77 milyar dolarlık proforma kurumsal değerle yaklaşık 545 milyon dolar net vereceğini söylüyor. LiveWire, “boş çek” şirketleri olarak da bilinen bir SPAC ile birleşerek halka açılan en son elektrikli araç şirketidir.

LiveWire, sırasıyla New York ve Londra merkezli iki özel sermaye yöneticisi John Garcia ve Michele Giddens tarafından oluşturulan bir SPAC olan AEA-Bridges Impact Corp. (ABIC) ile birleşiyor. Garcia ve Giddens, geçen yıl Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri doğrultusunda çalışan bir işletmeyle birleşmek amacıyla bir araya geldi. Reuters.

Alışılmadık bir şekilde, anlaşmada üçüncü bir ortak var: Tayvan merkezli scooter üreticisi Kymco. Harley-Davidson, Kymco’yu LiveWire’ın elektrikli motosikleti üretmeye ve dağıtmaya yardımcı olacak “stratejik bir ortak” olarak tanımlıyor.

Basın açıklamasında, anlaşmanın “ABIC’nin 400 milyon dolarlık nakiti, Harley-Davidson’dan 100 milyon dolarlık yatırımı ve KYMCO’dan 100 milyon dolarlık yatırımın bir PIPE (kamu sermayesine özel yatırım) yoluyla finanse edileceğini” belirtiyor. Anlaşma sona erdiğinde, LiveWire’ın hisseleri New York Menkul Kıymetler Borsası’nda “LVW” simgesi altında listelenecektir.

Bu yılın başlarında Harley-Davidson, isim plakası altında birden fazla elektrikli motosiklet piyasaya sürme hedefiyle LiveWire’ı kendi markasına dönüştürmeye karar verdi. Bu çabanın ilk ürünü, yaklaşık 21.999 dolarlık elektrikli motosiklet olan ve yaklaşık 245 mil menzile sahip (sürüş türüne bağlı olarak) LiveWire One’dır.

118 yaşındaki firmanın yeni e-bisiklet markası Serial 1’e yaklaşımına benzer bir hamle. Fikir, LiveWire’ın ana şirketiyle olan ilişkisinden yararlanmaya devam etmesi ve aynı zamanda Harley-Davidson’dan farklı kendi marka kimliğini taklit etmesidir. Şirket bu hamleyi, önümüzdeki beş yıl içinde bayrak satışlarını yeniden canlandırmak için Hardwire stratejik planında telgrafladı. Şirket planında, bu özel bölümün “yalnızca elektrikli motosikletlerin geleceğine liderlik etmeye odaklanacağını” söyledi.

Harley-Davidson’a göre:

LiveWire, şehir pazarına ve ötesine odaklanarak motosikleti endüstri lideri, tamamen elektrikli motosiklet şirketi olarak yeniden tanımlamayı planlıyor. Büyüyen küresel tanınırlığa sahip güçlü ve arzu edilen bir marka olan LiveWire, geleceğin teknolojisini geliştirmeyi ve motosikletin dönüşümüne öncülük etmek için gereken yeteneklere yatırım yapmayı planlıyor. LiveWire, Harley-Davidson soyundan çevik bir bozucu olarak DNA’sını çizecek ve EV sektöründeki on yıllık öğrenmeden ve dünyanın en çok arzu edilen motosiklet markasının ikonik mirasından yararlanacak.

LiveWire, halka açık yatırım araçları olarak listelenen “boş çek” şirketleriyle birleşerek halka açılan EV girişimleri, otonom araç şirketleri ve otomotiv tedarikçilerinin büyüyen serisinin en sonuncusudur.

Lucid Motors’un mega-SPAC’ı gibi lüks EV şirketine 20 milyar dolar değer veren bazı başarılar oldu. Ama bazı göze çarpan floplar da oldu. Lordstown, Canoo ve Nikola, halka açıklandıktan sonra bazı hız tümseklerine çarpan EV şirketleri arasında yer alıyor. (Lucid bile şu anda SEC soruşturması altında.) SPAC patlamasından yararlanmak için acele ederken, bu girişimlerin büyük bir borsada listelenme talepleriyle başa çıkmaları için bırakıldığı hissi var.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.