Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Hacker’lar Wintermute kripto piyasası üreticisinden 162 milyon dolar çaldı


bitcoin

Şirketin CEO’su Evgeny Gaevoy bugün erken saatlerde yaptığı açıklamada, dijital varlık ticaret şirketi Wintermute’nin saldırıya uğradığını ve DeFi operasyonlarında 162.2 milyon dolar kaybettiğini duyurdu.

Wintermute, Binance, Coinbase, Kraken ve Bitfinex dahil olmak üzere 50’den fazla kripto para borsası ve ticaret platformuna likidite sağlar.

Şirket, özsermayede çalınan miktarın iki katını elinde bulundurarak çözücü olmaya devam ediyor. Ancak, platformun tüm operasyonlarını geri yüklemek için çalışacağı için önümüzdeki günlerde bir hizmet kesintisi yaşanması bekleniyor.

Gaevoy ayrıca güvenlik olayını bir “beyaz şapka” olayı olarak ele almaya istekli olduklarını, yani saldırgana güvenlik açığından başarıyla yararlandığı için herhangi bir yasal sonuç olmaksızın bir ödül ödemeye açık olduklarını belirtti.

Ancak, tehdit aktörünün çalınan fonları Wintermute’a iade etmekle ilgilenip ilgilenmediği bilinmiyor.

Şirket CEO’su, Wintermute’un CeFi (merkezi finans) ve OTC (tezgah üstü) operasyonlarının güvenlik ihlalinden etkilenmediğini açıkladı.

CEO tweet'i

Gaevoy, yatırımcılar üzerindeki kredi kaygısını hafifletmek için onlara isterlerse kredileri geri çağırma fırsatı sundu.

bu hacker cüzdanı şu anda kabaca 47,7 milyon dolar değerinde dijital varlığa sahip. Paranın geri kalanı, tokenların ayırt edilmesinin ve dondurulmasının zor olacağı Curve Finance’in “3CRV” likidite havuzuna taşındı.

Hack nasıl oldu

Gaevoy, bilgisayar korsanının fonları nasıl çalmayı başardığı hakkında ayrıntılı bilgi vermedi, ancak bazı kripto uzmanları, saldırganın Ethereum için bir makyaj adres üreticisi olan Profanity’deki bir hatadan yararlandığına dair makul bir senaryo öneriyor. ) var.

cıvıldamak

Küfür araçlarının kullanıcılara izin verdiği şey, tamamen rastgele olmayan ancak kullanıcıların önceden tanımlanmış bir sayı ve harf dizisi (A’dan F’ye) içeren kişiselleştirilmiş bir adres oluşturmasına olanak tanıyan bir Ethereum özel adres oluşturma aracı içeren adresler oluşturmasıdır.

Yazar, temel nedenlerden dolayı projeyi birkaç yıl önce terk etti. güvenlik kusurları bu, özel anahtarların kırılmasını sağladı.

Daha spesifik olarak, birinin 50 gün boyunca yaklaşık bin GPU kullanarak her 7 karakterlik özel adresin özel anahtarlarını kaba kuvvetle kullanabileceği tahmin ediliyordu.

Böyle bir GPU koleksiyonu önemli bir yatırım gerektirse de, birçok kripto para madenciliği çiftliği daha fazla sayıda GPU ile çalışır.

Ayrıca, güçlü madencilik çiftlikleri işe yaramaz hale getirildi Son Ethereum birleşmesinin ardından. Bu çiftlik operatörlerinden bazıları, Küfür adreslerini kırmanın kârlılığa geri dönmek için mükemmel bir yol olduğunu görebilir.

Güvenlik analistleri kısa süre önce Profanity’nin güvenlik açığını açıkladı ve saldırganların bunu zaten kullandığını iddia etti. 3.3 milyon dolar çalmak.

Profanity ile oluşturulan cüzdanlarda parası olan herkesi, varlıkları hemen başka bir yere taşımaya çağırdılar.

Son açıklamaların ardından, Profanity’nin yazarı tüm ikili dosyaları kaldırdı ve arşivlenmiş Gelecekte birinin güvenli olmayan aracı kullanma riskini azaltmak için projenin GitHub deposu.

Güvenliği ihlal edilmiş Wintermute cüzdanı, buggy makyaj adresi oluşturucu ile oluşturulmuş gibi görünüyor, bu nedenle Profanity zayıflığı parayı çalmak için geçerli bir olasılık gibi görünüyor.İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.