Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Hacker, 219.000 Singapur müşterisinin çalınan Starbucks verilerini satıyor


Starbucks kahvesi tutan kadın

Popüler Amerikan kahvehane zinciri Starbucks’ın Singapur bölümü, 219.000’den fazla müşterisini etkileyen bir veri ihlali olayına maruz kaldığını itiraf etti.

İhlal edildiğine dair ilk ipucu, 10 Eylül’de bir tehdit aktörünün popüler bir bilgisayar korsanlığı forumunda 219.675 Starbucks müşterisinin hassas bilgilerini içeren bir veritabanını satmayı teklif etmesiyle geldi.

Veritabanı içeriği satan Starbucks Singapur forum gönderisi
Veritabanı içeriği satan Starbucks Singapur forum gönderisi

Bilgisayar korsanlığı forumunun sahibi “pompompurin”, sağlanan örneklerin önemli bir orijinallik kanıtı içerdiğini söyleyerek çalınan verilerin geçerliliğini desteklemek için tartışmaya katıldı.

Bugün Starbucks Singapur, müşterilerini bir veri ihlali konusunda bilgilendirmek için, bilgisayar korsanlarının aşağıdaki ayrıntıları çalmış olabileceğini açıklayan mektuplar gönderdi:

  • İsim
  • Cinsiyet
  • Doğum tarihi
  • Cep numarası
  • E-posta adresi
  • Konut adresi

Bu ihlal, yalnızca Starbucks mobil uygulamasını sipariş vermek için kullanan veya zincirin Singapur’da faaliyet gösterdiği 125 mağazadan birinden ürün satın almak için zincirin çevrimiçi mağazasını kullanan müşterilerle ilgilidir.

Bu nokta bir Starbucks sözcüsü tarafından daha da netleştirildi. yerel medya kuruluşlarıveri ihlalinin tekrar doğrulandığı yer.

Buna ek olarak şirket, Starbucks’ın verileri saklamadığı için kredi kartı bilgileri gibi hiçbir finansal detayın ele geçirilmediğini söyledi.

Starbuck'ın müşterilerinden birinin aldığı mektup
Starbucks’ın etkilenen müşterilerinden birinin aldığı mektup (hardwarezone.com.tr)

Hesap şifreleri, Ödül üyeliği veya kredilerin etkilenmediği düşünülse de Starbucks Singapur, müşterilerini şifrelerini sıfırlamaya ve şüpheli iletişimlere karşı dikkatli olmaya çağırıyor.

Bilgisayar korsanlığı forumlarındaki veri satıcısı, çalınan verilerin bir kopyasını şimdiden 3.500 dolara sattığını ve ilgilenen alıcılara en az dört kopya daha sunmaya hazır olduğunu iddia ediyor.

Bu sınırlamanın nedeni, aynı anda birden fazla saldırı başlatıldığından, birçok tehdit aktörüne satılması değerini azaltacağından, sunulan verilerin değerini yapay olarak yüksek tutmaktır.

Bu yaklaşım, Starbucks Singapur müşterilerinin kimlik avı saldırıları, sosyal mühendislik ve dolandırıcılık hedefleri haline gelme riskini artırıyor.

Bilgisayar korsanının başlangıçta güvenliği ihlal edilmiş yönetici paneline 25.000 ABD Doları karşılığında erişim sunarak davetsiz misafirlerin promosyon kodları üretmesine, üyelik katmanlarını değiştirmesine ve daha pek çok şeye olanak tanıdığını da belirtmekte fayda var.

Ancak, bir noktada yönetici paneline erişim kaybedildi, bu nedenle teklif geri çekildi ve satış artık veritabanı içeriğiyle sınırlı.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.