Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Google’da iklim değişikliği mi? Fosil yakıt reklamları görebilirsiniz

Google’da iklim değişikliği mi?  Fosil yakıt reklamları görebilirsiniz

Fosil yakıt şirketleri ve yakın müttefikleri, yeni bir analize göre, arama sonuçlarına benzer görünen Google reklamlarında en çok harcama yapanlardan bazıları. Gardiyan ve iklim düşünce kuruluşu InfluenceMap.

İki grup, Google’da iklim değişikliği ile ilgili 78 terimi aradı ve ardından platformda beliren reklamlara baktı. 1.600’den fazla reklamdan beşte birinden fazlası “fosil yakıtlarda önemli çıkarları olan” şirketlere aitti. İlk yirmi reklam veren arasında fosil yakıt devleri ExxonMobil, Shell ve Aramco yer aldı. Fosil yakıt şirketleriyle çalıştığı için eleştirilen danışmanlık şirketi McKinsey ve yatırım şirketi Goldman Sachs da büyük harcama yapanlardı.

InfluenceMap kıdemli veri analisti Jake Carbone, “Google, fosil yakıtların sürekli kullanımında çıkarı olan grupların, insanların kendilerini eğitmeye çalışırken aldıkları kaynakları etkilemek için ödeme yapmasına izin veriyor” dedi. Gardiyan.

Analiz ettikleri reklamlar, tipik arama sonuçlarının görünümünü taklit eder ve genellikle sayfanın üst kısmında görünür. 2020’de yapılan bir anket, insanların yüzde 58’inin bu reklamlar ile normal bağlantılar arasındaki farkı bilmediğini ortaya koydu. Sonuç olarak, Google aramaları, şüphelenmeyen kullanıcıları iklim krizinden sorumlu fosil yakıtları teşvik etmekle ilgili çıkarları olan grupların içeriğine yönlendirebilir.

Reklamların çoğu, Shell’in “enerji geçişinde istekli ve yetenekli bir oyuncu” olduğunu söyleyen bir reklamda olduğu gibi, fosil yakıt şirketlerini çevreci olarak tasvir ediyor. BP’den başka bir reklam, “Daha fazla yenilenebilir kapasite ve altyapı için inşa etme ve savunma” olduğunu söylüyor.

6 Ocak Perşembe günü “net sıfır” için Google arama sonuçlarından alınan bir ekran görüntüsü.
Ekran Görüntüsü: Sınır

Gardiyan ve InfluenceMap araştırması, Shell’den “net sıfır” terimi için yapılan aramaların yüzde 86’sında görünen 153 reklam buldu. Sınır bu sabah Google’da “net sıfır” araması yaptı ve sayfanın üst kısmında petrol ve gaz şirketi BP’nin reklamını buldu.

“Net sıfır”, ülkelerin ve şirketlerin, fosil yakıtları yakarak ürettikleri sera gazı emisyonlarını esasen azaltmak ve ortadan kaldırmak için ulaşmaları için popüler bir hedef haline geldi. BP ve Shell, 2050 yılına kadar net sıfıra ulaşmak için hedefler belirlediler ve uzmanların, her iki şirketin de fosil yakıt üretmeye devam etmeyi planladıkları için yeşil yıkama çağrısı yaptığını iddia ediyor.

Çok sayıda araştırmaya göre, tüm dünyanın yıkıcı iklim değişikliğini önlemek için 2050 yılına kadar net sıfır emisyona ulaşması gerekiyor. Uluslararası Enerji Ajansı tarafından geçen yıl geliştirilen bir yol haritasına göre, bu hedefe ulaşmak için yeni petrol, gaz veya kömür gelişimi olmamalıdır. İklim değişikliği çözümünün bir parçası olarak kendilerini satmak, bilim adamları arasında kömür, petrol ve gazın aşamalı olarak kaldırılması gerektiğine dair fikir birliğine rağmen, fosil yakıt şirketlerinin işlerinde kalmaya çalışmasının bir yoludur.

Bu, Google’ın fosil yakıt çıkarlarını artırmaya yardımcı olduğu için ilk kez ateş altında kalması değil. Geçen ay Google’ın, uygulamayı yasaklama sözü verdikten sonra bile, iklim inkarını teşvik eden içeriklerde reklam yayınlamaya devam ettiği ortaya çıktı. Kar amacı gütmeyen Dijital Nefretle Mücadele Merkezi’nin bu bulgularına yanıt olarak Google, URL’lerin çoğundan reklamları politikalarını ihlal ettikleri için kaldırdığını söyledi.

gelen bir e-postaya yanıt olarak Sınır, Google, iklim inkarını içeren reklamları yasaklayan politikasını yineledi ve Arama platformunda iklim değişikliği hakkında ‘bilgi panelleri’ yayınlama çabalarına dikkat çekti. Ayrıca, reklamlarını uygun şekilde etiketlemesi konusunda ısrar etti. Yeni soruşturmaya dayalı olarak herhangi bir işlem yapmayı planladığını belirtmedi.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.