Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Google Pixel onarımları sızan resimlere ve gizlilik kabusuna neden oldu

Google Pixel onarımları sızan resimlere ve gizlilik kabusuna neden oldu

Oyun tasarımcısı ve yazar Jane McGonigal, Pixel 5a’sını tamir için Google’a gönderdikten sonra, iddiaya göre birisi cihazını aldı ve hackledi. Bu, onarım için bir Google telefonu gönderdiğini iddia eden birinden en az haftalar içinde ikinci rapordur, sadece özel verilerini ve fotoğraflarını sızdırmak için kullanılması için. McGonigal Cumartesi günü Twitter’da durumun ayrıntılı bir hesabını paylaştı ve diğer kullanıcılara telefonlarını şirketle onarım için göndermemelerini tavsiye etti.

Ekim ayında McGonigal, bozuk telefonunu Teksas’taki resmi bir Pixel onarım merkezine gönderdi. Daha sonra Google’ın telefonu hiç almadığını söylediğini tweetledi ve sonraki haftalarda yeni bir cihaz için ücretlendirildi.

Ancak McGonigal’e göre, FedEx izleme bilgileri cihazın tesise haftalar önce ulaştığını gösteriyor. Cuma gecesi geç saatlerde – cihaz için nihayet geri ödeme aldığını söyledikten birkaç saat sonra – birisi iki faktörlü kimlik doğrulama kontrollerini temizlemek ve Dropbox, Gmail ve Google Drive dahil olmak üzere birkaç hesabına giriş yapmak için “kayıp” telefonu kullanmış gibi görünüyor.

Etkinlik, McGonigal’ın yedekleme hesaplarına birkaç e-posta güvenlik uyarısı tetikledi. Ancak, telefona sahip olan kişinin bunu yedek e-posta adreslerine erişmek için kullanmış olabileceğini ve daha sonra spam klasörüne herhangi bir güvenlik uyarısı atmış olabileceğini tahmin ediyor.

McGonigal, “Açtıkları fotoğraflar mayo, spor sütyen, forma uygun elbiseler ve ameliyattan sonra dikişlerle çekilmiş fotoğraflarımdı”, diye yazıyor. “Yedek e-posta hesaplarımdaki Google güvenlik bildirimlerini sildiler.”

E-postayla e-postayla gönderilmiş bir açıklamada The Verge, Google sözcüsü Alex Moriconi diyor ki, “Bu iddiayı araştırıyoruz.” Cihazın tamir tesisinde mi yoksa seyir halindeyken mi ele geçirildidiği ya da şu anda kimde olduğu hala belirsiz. Google’ın resmi onarım talimatları bir cihazı göndermeden önce yedeklemenizi ve silmenizi öneririz. Yine de, Jane McGonigal’ın da belirttiği gibi, hasara bağlı olarak bu ya zor ya da imkansız.

Tüm durum, cihazlarımızı onarım için teslim ettiğimizde güvenlik endişelerini hatırlatıyor ve ne yazık ki, bu tür bir etkinliğin emsalleri var. Haziran ayında, Apple bir kadına milyonlar ödedi onarım teknisyenleri çıplak fotoğraflarını Facebook’ta paylaştıktan sonra. Elma son zamanlarda DIY onarım kitleri satmaya başlayacağını söyledi, kullanıcılara kendi telefonlarını düzeltme veya en azından bir Kullanıcının güvendiği biri tarafından görevi yapma şansı vermek, bir Apple Store’a göndermek veya bırakmak yerine.

Pixel telefonlar için, resmi hizmet seçenekleriniz posta yoluyla veya bazı ülkelerde yetkili bir sağlayıcı aracılığıyla yerel hizmettir. ABD’de Google, uBreakiFix Franchise. Telefonunuz ne olursa olsun, onarım seçenekleri hala biraz sınırlıdır ve kötü niyetli hiç kimsenin elinizde değilken telefonunuzu ele geçirmeyeceğine güvenmek zorunda kalıyorsunuz.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.