Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Google, Haziran 2023’te Chrome Manifest V2 uzantılarını devre dışı bırakmayı test edecek


Kırmızı bir arka plan üzerinde Google Chrome logosu

Google, daha fazla geliştiriciyi Manifest V3’e geçmeye zorlarken, Google Chrome Manifest V2 uzantısı desteğinin kapatılmasıyla ilgili daha fazla ayrıntı duyurdu.

Bir Chrome ekibinden güncelleme Manifest V2’nin Haziran 2023’te kullanımdan kaldırılması sırasında sorunsuz bir son kullanıcı deneyimi sağlayarak dikkatli, deneysel adımlarla ilerleyeceklerini söylüyor.

Bu süre zarfında Google, uzantı geliştiricilerini, yeni protokol ve kullanıcıları hıçkırık yaşamadan onu destekleyen sürümleri en iyi şekilde nasıl kullanıma sunabilecekleri hakkında rehberlik ve bilgilerle destekleyecektir.

Manifest V3’e genel bakış

Google 2019’da, kullanıcı veri güvenliğini ve gizliliğini yükseltmek için daha katı kurallar getirecek Chrome uzantıları için yeni bir izin ve yetenek çerçevesi olarak Manifest V3’ü duyurdu.

Kısacası, Manifest V3 aşağıdakileri başarmayı umuyor:

  • Kullanıcı ağı isteklerine uzantı erişimini sınırlayın.
  • Geliştiricileri, tüm işlevleri uzantıya dahil etmeye zorlayarak, uzaktan kod barındırma uygulamasını sonlandırın.
  • Ağ isteği değişikliklerini uzantılardan tarayıcıya taşıyın.
  • Tarayıcı performansını artırmak için arka plan sayfalarını özel hizmet çalışanları ile değiştirin.

Bu olumlu olsa da, genellikle araçlarında özellikleri uygulama şeklini değiştirmek zorunda kaldıklarından, uzantı geliştiricileri için kaçınılmaz olarak teknik zorluklar ortaya çıkarır.

Bu, tarayıcıda daha aktif bir rol alan uzantılar için özellikle belirgindir. reklam engelleyicilerşu anda mücadele eden Yollar bulmak kullanıcılarına Manifest V3’te aynı düzeyde işlevsellik sunmak için.

Kullanıma sunma zaman çizelgeleri

Google ilk Kasım 2019’da Manifest V3’ü test etmeye başladı Chrome 80 Canary yapılarında ve daha sonra Chrome 88’in bir parçası olarak üretim yapılarına dahil edildi.

Ocak 2022’de Chrome Web Mağazası, Manifest V2’de oluşturulan yeni uzantıları kabul etmeyi bıraktı.

Göre orijinal çıkış zaman çizelgesi Google tarafından bir yıl önce yayınlanan, Ocak 2023’ten itibaren Manifest V2 üzerine kurulu tüm uzantılar Chrome tarayıcısında çalışmayı bırakacaktı.

Bugünkü güncelleme, Manifest V3’ün kullanıma sunulması (ve Manifest V2’nin aşamalı olarak kaldırılması) hakkında daha ayrıntılı bilgiler sağlayarak aşağıdaki kilometre taşlarını ekledi:

  • İçinde Ocak 2023Chrome 112’nin piyasaya sürülmesiyle birlikte Chrome, Canary, Dev ve Beta kanallarında Manifest V2 uzantıları desteğini kapatmak için deneyler çalıştırabilir.
  • İçinde Haziran 2023Chrome 115’in piyasaya sürülmesiyle birlikte Chrome, Kararlı kanal da dahil olmak üzere tüm kanallarda Manifest V2 uzantıları desteğini kapatmak için deneyler çalıştırabilir.

Bu güncellemeye dayanarak, Manifest V2 desteğinin kaldırılması için son tarih, Ocak-Haziran 2023 olmak üzere beş ay geriye itildi.

Kuruluş için Manifest V2 desteği Ocak 2024daha hantal varlıklara değişime uyum sağlamaları için zaman verir.

Ek olarak, Chrome Web Mağazası ile ilgili olarak aşağıdaki kilometre taşları açıklanmıştır:

  • İçinde Ocak 2023Manifest V3 kullanımı Öne Çıkanlar rozeti için bir ön koşul haline gelecektir.
  • İçinde Haziran 2023, Chrome Web Mağazası, görünürlük Herkese Açık olarak ayarlanmış şekilde Manifest V2 öğelerinin yayınlanmasına artık izin vermeyecektir. Görünürlüğü Herkese Açık olarak ayarlanmış olan Manifest V2 öğelerinin görünürlükleri Listelenmemiş olarak değiştirilir.
  • İçinde Ocak 2024Manifest V2 kurumsal politikasının sona ermesinin ardından Chrome Web Mağazası, kalan tüm Manifest V2 öğelerini mağazadan kaldıracaktır.

Bu arada, Chrome ekibi, yol boyunca yeni API’ler sunmak ve platformun işlevselliğini geliştirmek için uzantı geliştiricileriyle çalışmaya devam etme sözü veriyor.

Manifest V3 geçişi ile ilgili konulardaki tartışmaya katılmak isteyen geliştiricilerin bunu şu adrese göndererek yapmaları önerilir: krom uzantıları Google Grup.

Reklam engelleyiciler en çok engelle karşılaşır

API’lerin çoğu artık uzantılarının gerektirdiği özellikleri desteklemediğinden, Google Chrome reklam engelleyici geliştiricileri, uzantılarını Manifest V3’e geçirirken en çok engelle karşılaşıyor.

uBlock Origin geliştiricisi Raymond Hill, “declarativeNetRequest (“DNR”) API’sinin içerik engelleyicilerde yeniliğin önünde bir engel olduğuna bir örnek” açıkladı Aralık 2021’de.

Hill, “Şu anda bu özelliği kullanan varsayılan filtre setinde 420’den fazla filtre sayabilirim, bu açıkça filtre listesi düzenleyicileri için bir avantaj. Bu filtreler DNR tabanlı bir engelleyicide artık mevcut olmayacaktır,” diye devam etti Hill.

Bu kısıtlamalardan bazıları varken üstesinden gelindiManifest V3 reklam engelleyicileri hala programlarının işlevselliğini azaltan dezavantajlardan muzdariptir.

Örneğin, AdGuard, reklam engelleyici Manifest V3’e taşındı Ağustos ayında, ancak sorunsuz gelmediği konusunda uyardılar.

AdGuard, “Deneysel uzantı, önceki sürüm kadar etkili olmasa da, çoğu kullanıcı farkı hissetmeyecek. Fark edebileceğiniz tek şey, kozmetik kuralların uygulanmasındaki gecikmeden dolayı reklamın titremesidir,” diye uyardı AdGuard. duyuru.

uBlock Origin için Hill başladı uBO Lite’ta çalışıyor geçmek için uzatma sorunlardan bazıları AdGuard’ın Manifest V3’e geçişiyle deneyimlendi. Hill bu sorunların bazılarının üstesinden gelmiş olsa da, o da yeni uzantının sınırsız olmayacağı konusunda uyarıyor.

Hill, “Birçok uBO kullanıcısı, uBO’ya kıyasla uBOL’un sınırlamalarından hoşlanmayacak. Bundan şikayet etmenin bir anlamı yok, bu sadece sizin için değil, başka türden kullanıcılar için tasarlandı – onu kullanmak zorunda değilsiniz,” diye açıkladı Hill. içinde uzun yazı GitHub’daki Manifest V3 hakkında.

“Kayıt için, bu benim için de değil (uBO’nun bana izin verdiği tam kontrolü istiyorum/ihtiyacım var), ancak uBO’yu kur ve unut engelleyici olarak kullananlar için onunla hiç etkileşime girmeden bir seçenek sunmak istiyorum.”İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.