Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Google Drive, neredeyse boş dosyaları ‘telif hakkı ihlali’ için işaretliyor

Google Drive, neredeyse boş dosyaları ‘telif hakkı ihlali’ için işaretliyor

Google Drive’ın otomatik algılama sistemleri, telif hakkı ihlali için neredeyse boş bir dosyayı işaretledikçe kullanıcılar şaşırdı.

Bir Drive kullanıcısına göre dosya, içindeki “1” rakamından başka bir şey içermiyordu.

‘1’ rakamının telif hakkı var mı?

Bu hafta, Michigan Eyalet Üniversitesi’nde Yardımcı Doçent, Dr. Emily Dolson, Ph.D. Google Drive’ı kullanırken bazı garip davranışlar görüldüğünü bildirdi.

Dolson’ın Google Drive’ındaki dosyalardan biri olan ‘output04.txt’ neredeyse boştu ve içinde ‘1’ rakamından başka bir şey yoktu.

Ancak Google’a göre, bu dosya şirketin “Telif Hakkı İhlali politikasını” ihlal etti ve bu nedenle işaretlendi.

Daha da kötüsü, profesöre gönderilen uyarı, “Bu kısıtlama için inceleme istenemez” ile bitiyordu.

Dolson’ın ‘output04.txt’ dosyası, Profesörün dosya yolunu merak etmesine neden olan Drive’daki ‘CSE 830 Spring 2022/Testcases/Homework3/Q3/output’ yolunda saklandı. muhtemelen katkıda bulundu yanlış alarma.

Dolson’un “eğitim amaçlı olmayan Google hesabında” bulunan dosya, bir ev ödevinin parçası olarak üretilen çıktıları içeren bir grup TXT arasındaydı.

Bir çok rakam

Takma adlı bir kullanıcı, yalnızca “1” rakamını içeren (yeni satır karakterleri olsun ya da olmasın) dosyaların işaretlendiği Google Drive hesabının ekran görüntülerini de paylaştı.

“1 baytlık dosyalar yalnızca ‘1’ içeriyor, 2 baytlık dosya ‘1n’ ve 3 baytlık (henüz işaretlenmemiş) dosya ‘1rn’ içeriyor” yazdı Kullanıcı.

google drive telif hakkı ihlali
‘1’ içeren dosyalar da telif hakkı ihlali nedeniyle Google Drive tarafından işaretlendi (İmgur)

Ve davranışın yalnızca “1” rakamını içeren dosyalarla sınırlı olmadığı ortaya çıktı.

Andrews Üniversitesi’nde yapay zeka ve matematik araştırmacısı olan Ph.D. Dr. Chris Jefferson da sorunu yeniden oluştur Drive’a bilgisayar tarafından oluşturulan birden fazla dosya yüklerken.

Jefferson, her biri -1000 ile 1000 arasında bir sayı içeren 2.000’den fazla dosya oluşturdu.

173, 174, 186, 266, 285, 302, 336, 451, 500 ve 833 rakamlarını içeren dosyalar, telif hakkı ihlali nedeniyle kısa süre içinde Google Drive tarafından işaretlendi.

Bazıları, dosyanın yalnızca “0” rakamını içermesi gerektiğini iddia ediyor. Google, hesabınızı kalıcı olarak devre dışı bırakır, ancak sonuç büyük olasılıkla Google’ın tekrar eden ihlalci olarak kabul ettiği kullanıcılar için geçerlidir.

Jefferson, “Hesabım çok fazla yaramazlık nedeniyle silinirse diye deneyi sildim” diye yazıyor.

Defi şirketi Capitalgram’ın kurucusu Mikko Ohtamaa, iddia edilen Google’ın şüpheli telif hakkı ihlali adaylarını otomatik olarak işaretleme stilinin GDPR mevzuatının bazı bölümlerinde sorun yaratabileceğini.

Bununla birlikte, GDPR’ye dikkat edin Madde 22 aka “profil oluşturma da dahil olmak üzere otomatikleştirilmiş bireysel karar verme”, daha özel olarak şu konularda otomatik kararlar vermeyi ifade eder. bireyler örneğin bir kredi vermeden önce veya işe alım kararları verirken olduğu gibi çevrimiçi davranışlarının profilini çıkararak açıkladı İngiltere’nin ICO’su tarafından.

“‘Bu kısıtlama için bir inceleme istenemez’ olmasaydı, daha fazla sempati duyardım” yazar HackerNews kullanıcısı Tek BacaklıKedi. “Mümkün olduğunca vahşi ve acımasız olacak şekilde tasarlandı. Bunu seçtiler. Masum olduğu kanıtlanana kadar suçludur, rücu hakkı yoktur.”

Bu davranışa neyin neden olduğu henüz bilinmiyor ve BleepingComputer, bu yazı yazılırken sorunu yeniden oluşturamadı.

Google, 2018 yılında ayrıntılı bir belge şirketin korsanlıkla nasıl mücadele ettiğini açıklıyor. Ancak, özellikle Google Drive’dan bahsederken, raporda “tam zamanlı kötüye kullanım mühendisliği” belirtiliyor.
Team”, Google Drive’da sunulan yasa dışı akışlarla mücadele etmek için Google tarafından kuruldu. Bu nedenle, Google’ın algoritmalarının Drive’da depolanan video olmayan içeriği nasıl işlediğine dair çok fazla bilgi mevcut değil.

BleepingComputer, belirli sorularla (Google’ın güvenip güvenmediği gibi) yayınlamadan çok önce Google’a ulaştı. sağlama toplamı telif hakkıyla korunan içeriği takip etmek ve bu davranış bir olası karma çarpışma telif hakkıyla korunan dosyalar ve aynı hash’i paylaşan iyi huylu dosyalar arasında.

Şu anda Google’dan haber alamadık.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.