Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Google Chrome 100 yeni özellikler, simge ve daha fazlasıyla yayınlandı


Krom

Google, 29 Mart 2022 tarihinde Chrome 100’ü Kararlı masaüstü kanalında yayınladı ve yeni bir logo, güvenlik iyileştirmeleri, geliştirme özellikleri ve daha fazlasını içeriyor.

Bugün Google, Chrome 100’ü Kararlı kanala, Chrome 101’i yeni Beta sürümüne yükseltti ve Chrome 102, Kanarya sürümü olacak.

krom 100

Windows, Mac ve Linux masaüstü kullanıcıları, şu adrese giderek Chrome 100’e yükseltebilir: Ayarlar -> Yardım -> Google Chrome hakkında. Tarayıcı yeni güncellemeyi otomatik olarak kontrol edecek ve uygun olduğunda onu kuracaktır.

Yeni özelliklere ve iyileştirmelere ek olarak, Chrome 100 28 güvenlik açığını giderirdokuzu ‘Yüksek’ önem derecesi olarak işaretlendiğinden, bu tüm kullanıcılar için gerekli bir yükseltmedir.

Aşağıda, Google Chrome 100’deki en önemli değişiklikleri vurguladık.

Yeni Chome simgesi

Google Chrome 100, ince renk değişiklikleri, gölgelerin kaldırılması ve biraz daha büyük bir iç mavi daire ile yeni bir logoya sahiptir.

Google, Chrome Canary sürümlerinde yeni logonun önizlemesini zaten yaptı, ancak Google Chrome 100’ün piyasaya sürülmesiyle artık Kararlı sürüme geldi.

Chrome simgesi yıllar içinde değişir
Chrome simgesi yıllar içinde değişir

Değişiklikler ince olsa da, yan yana görüldüğünde daha koyu renkleri ve daha iyi kontrastları görebilirsiniz.

Google Chrome simgesindeki bu değişiklikler hakkında daha fazla bilgi edinmek için Google Chrome tasarımcısı Elvin Hu’nun bu Twitter ileti dizisini okuyabilirsiniz.

Kullanıcı aracısı, üç basamaklı sürüm numarasını kullanır

Google Chrome 100 ile, tarayıcının kullanıcı aracısı dizesi, aşağıda gösterildiği gibi iki basamaklı bir sayıya kıyasla artık üç basamaklı bir sürüm numarası kullanıyor.

"Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/100.0.4896.60 Safari/537.36"

Eylül 2021’den beri, Google test ediyor Chrome kullanıcı aracısını üç basamaklı ‘Chrome/100’ olarak değiştirmenin siteleri bozup bozmayacağını veya düzgün çalışmamalarına neden olup olmayacağını.

Bazı sitelerde yeni kullanıcı aracısı dizesiyle ilgili sorunlar olsa da, bunlar geliştiriciler tarafından üç basamaklı sürümü desteklemek için hızla düzeltildi.

Ancak, Chrome 100’e yükselttikten sonra aniden bozulan veya desteklenmeyen tarayıcı mesajları görüntüleyen sitelerle karşılaşırsanız, Google’a bildir.

Yeni geliştirici özellikleri

Google Chrome 100’e, geliştiricilerin web uygulamalarının işlevlerini geliştirmelerine olanak tanıyan yeni ve iyileştirilmiş API’ler eklendi.

Bu sürümle birlikte Google, Web uygulamalarının Google Play Store’u kullanarak uygulama içi satın alma işlemleri yapabilmesi için Dijital Ürünler API’sini ekledi.

“Ödeme İsteği API’si (gerçek satın almaları yapmak için kullanılan) ile bağlantılı olarak, web uygulamalarından uygulama içi satın alımları kolaylaştırmak için dijital ürünleri sorgulamak ve yönetmek için bir API,” diye açıklıyor. özellik sayfası yeni API için.

“API, kullanıcı aracısı aracılığıyla bağlanan bir dijital dağıtım hizmetine bağlanacaktır. Chromium’da bu, özellikle Android Play Faturalandırma API’sinin etrafındaki bir web API sarmalayıcısıdır.”

Google Chrome 100 ayrıca yeni bir Çoklu Ekran Pencere Yerleşimi Web uygulamalarının çok ekranlı deneyimler sunmasını sağlayan API.

Google ayrıca Chrome DevTools’a, kendi özel bölümlerinde vurgulanan yeni özellikler ekledi. Blog yazısı.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.