Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Google, Android konum verisi toplama işlemi için 60 milyon dolar para cezasına çarptırıldı


Google

Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu (ACCC), Ocak 2017 ile Aralık 2018 arasında yaklaşık iki yıl boyunca konum verilerinin toplanması ve kullanılması konusunda Avustralyalı Android kullanıcılarını yanılttığı için Google’ın 60 milyon dolar para cezasına çarptırıldığını duyurdu.

Avustralyalı yarışma gözlemcisi, teknoloji devinin, cihaz ayarlarında “Konum Geçmişi”ni devre dışı bırakmış olmalarına rağmen bazı kullanıcılarının Android telefonlarını izlemeye devam ettiğini söyledi.

Müşteriler, ayarın konum izlemeyi devre dışı bırakacağı düşüncesiyle yanıltılırken, varsayılan olarak açık olan ve “Web ve Uygulama Etkinliği” adlı başka bir hesap ayarı, şirketin “kişisel olarak tanımlanabilir konum verilerini toplamasını, depolamasını ve kullanmasını” sağladı.

ACCC, mevcut verilere dayanarak, Avustralyalılara ait 1,3 milyondan fazla Google hesabının etkilendiğinin tahmin edildiğini söylüyor.

“Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Google, ‘Web ve Uygulama Etkinliği’ ayarı aracılığıyla toplanan konum verilerini tutmayı başardı ve bu tutulan veriler Google tarafından reklamları bazı tüketicilere hedeflemek için kullanılabilir. ACCC Başkanı Gina Cass-Gottlieb, Konum Geçmişi” ayarının kapalı olduğunu söyledi.

“Kişisel konum verileri bazı tüketiciler için hassas ve önemlidir ve açıklamaları gören bazı kullanıcılar, yanıltıcı beyanlar Google tarafından yapılmamış olsaydı, konum verilerinin toplanması, saklanması ve kullanılması konusunda farklı seçimler yapmış olabilir.”

ACCC Google güzel tweet

​Avustralya’nın rekabet gözlemcisi Ekim 2019’da Google’a karşı takibat başlattı. Nisan 2021’de Avustralya Federal Mahkemesi, arama devinin müşterileri konum verilerinin toplanması ve kullanımı konusunda yanıltarak Avustralya Tüketici Yasasını ihlal ettiğini tespit etti.

Google, düzeltici adımlar attı ve 20 Aralık 2018’e kadar bu cezaya yol açan tüm sorunları ele aldı; kullanıcılar artık konum geçmişini duraklatmanın cihazlarıyla gittikleri yerler hakkında bilgi toplamayı durduracağını öne süren yanıltıcı bilgiler göstermiyor.

Cass-Gottlieb, “Şirketlerin, topladıkları veri türleri ve verilerin nasıl toplandığı ve kullanılabilecekleri konusunda şeffaf olmaları gerekiyor, böylece tüketicilerin bu verileri kiminle paylaşacakları konusunda bilinçli kararlar verebilmeleri gerekiyor.”

Ocak ayında, Fransa’nın Ulusal Bilişim ve Özgürlük Komisyonu (CNIL) ayrıca Google’a 170 milyon dolar ceza İnternet kullanıcılarının rıza özgürlüğünün bir ihlali olan bu seçeneği birden çok tıklamanın arkasına saklayarak web sitesi ziyaretçilerinin izleme çerezlerini reddetmesini zorlaştırdığı için.

Daha önce Google da 11,3 milyon dolar para cezasına çarptırılmıştı. agresif veri toplama için220 milyon € hizmetlerini rakiplerin aleyhine tercih ettiği için1,7 milyar dolar çevrimiçi reklamcılıkta rekabete aykırı uygulamalar içinve 2,72 milyar dolar arama sonuçlarında ince ayar yapmak için pazardaki hakim konumunu kötüye kullandığı için.



İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.