Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Google Analytics ile WooCommerce’te Müşteri Takibini Etkinleştirme

Google Analytics ile WooCommerce’te Müşteri Takibini Etkinleştirme


WooCommerce’de müşteri takibini etkinleştirmek ister misiniz? Müşteri takibi, e-Ticaret mağazanızdaki müşteri davranışına dayalı kişiselleştirilmiş bir alışveriş deneyimi sunmanıza olanak tanır. Bu makalede, Google Analytics ile WooCommerce’de müşteri takibini kolayca nasıl etkinleştireceğinizi göstereceğiz.

Neden Google Analytics ile WooCommerce’de Müşteri Takibini Etkinleştiriyorsunuz?

Google Analytics , ziyaretçilerinizin nereden geldiğini ve web sitenizde neler yaptığını görmenize olanak tanır. Başka bir deyişle, trafik kaynaklarınızı ve web sitenizdeki kullanıcı etkileşimini izlemenize yardımcı olur .

İçin e-Ticaret platformları , Google Analytics, gelişmiş bir e-ticaret takip özelliğine sahiptir. Bu özelliği etkinleştirmek, aşağıdaki raporları açmanıza yardımcı olur:

  • Alışveriş Davranışı
  • Ödeme Davranışı
  • Ürün Listeleri Performansı
  • Satış performansı

Google Analytics, bu raporları tek bir müşteriye benzersiz bir kimlik atayarak bile ilişkilendirebilir.

Ancak sorun, Google Analytics tarafından atanan kimliğin size kullanıcı hakkında doğru bir şekilde bilgi vermemesidir. Örneğin, aynı kullanıcı web sitenizi başka bir cihazdan kullanabilir ve Google Analytics onlara yeni bir kimlik verir.

Varsayılan olarak, bir WooCommerce mağazası müşterilerinizin misafir kullanıcı olarak bir hesap veya ödeme oluşturmasına olanak tanır. Bir hesap oluşturmak, bir sonraki sefer daha hızlı ödeme için kullanıcının gönderim ve fatura bilgilerini kaydetmesine yardımcı olur. Ayrıca, müşterilere göz atma ve alışveriş geçmişlerine dayalı kişiselleştirilmiş bir alışveriş deneyimi sunmanıza yardımcı olur.

Google Analytics’te kullanıcı kimlikleriyle giriş yapmış kullanıcıları takip edebilmeniz harika olmaz mıydı? Bu, daha iyi yerinde deneyim sunmak ve satışlarınızı arttırmak için kullanabileceğiniz müşteri davranışları hakkında bilgi ve anlayış hazinesi sağlayacaktır.

WooCommerce’de müşteri takibini kolayca nasıl etkinleştirebileceğimize göz atalım.

Adım 1. Google Analytics ile WordPress’te E-ticaret İzleme’yi kurun

İlk olarak, MonsterInsights eklentisini yüklemeniz ve etkinleştirmeniz gerekecektir .

Bu eğitim için ihtiyaç duyacağımız e-Ticaret eklentisine erişmek için “Pro” planında olmanız gerekmektedir.

Etkinleştirme sonrasında, MonsterInsights’ı Google Analytics hesabınıza bağlamanız gerekir.

Bundan sonra, Insights »Eklentileri sayfasını ziyaret etmeniz ve ‘MonsterInsights E-ticaret’ eklentisini yüklemeniz gerekir. Yüklendikten sonra, kullanmaya başlamak için etkinleştir düğmesine tıklayın.

Sonra Insights »Ayarlar sayfasını ziyaret etmeniz ve ‘Takip’ sekmesine tıklamanız gerekiyor. Öncelikle, ‘eTicaret’ sekmesine tıklamanız ve ‘Geliştirilmiş e-Ticaret’ in yanındaki kutuyu işaretlemeniz gerekiyor.

Bundan sonra, ‘Demografi’ sekmesini tıklamanız ve ‘Kullanıcı Kimliği İzlemeyi Etkinleştir’ seçeneğini işaretlemeniz gerekir.

Ayarlarınızı kaydetmek için ‘Değişiklikleri kaydet’ düğmesini tıklamayı unutmayın.

2. Adım. Google Analytics’te Geliştirilmiş E-ticaret İzleme’yi Etkinleştirin

E-ticaret izleme, Google Analytics hesabınızda varsayılan olarak etkin değildir ve manuel olarak etkinleştirmeniz gerekir. Google Analytics hesap kontrol panelinize gidin ve yönetici sayfasına geçin.

Ardından, ‘E-ticaret Ayarları’na tıklamanız gerekiyor.

Ayarlar sayfasında, açmak için İlk adımın altındaki E-ticaret’i etkinleştirin. Devam etmek için Sonraki Adım düğmesine tıklamanız gerekiyor.

Bir sonraki adımda, ‘Geliştirilmiş E-Ticaret Ayarları’nı açmanız ve değişikliklerinizi kaydetmek için gönder düğmesine tıklamanız gerekiyor.

Artık Google Analytics hesabınız, WooCommerce mağazanız için gelişmiş e-ticaret raporları göstermeye başlayacak.

3. Adım. Google Analytics’te Müşteri Takibini Etkinleştirme

Geliştirilmiş e-ticaret izleme, WooCommerce mağazanız için e-ticaret raporlama özelliklerini etkinleştirir. Ancak, kullanıcı izlemeyi varsayılan olarak etkinleştirmez.

Bunu değiştirelim.

Bireysel müşteri takibini etkinleştirmek için Google Analytics hesabınızın kontrol panelini ziyaret etmeniz ve yönetici sayfasını açmanız gerekir.

Alt menüyü genişletmek için mülkün altındaki İzleme Bilgisi bağlantısını tıklayın ve aşağıda görünen Kullanıcı Kimliği bağlantısını tıklayın.

Bir sonraki sayfada, kullanıcı kimliği politikasını incelemeli ve kabul etmeli ve ardından açmalısınız.

Devam etmek için ‘Sonraki adım’ düğmesine tıklayın.

Google Analytics artık kullanıcı kimliği izlemeyi nasıl yapılandırmak istediğinizi soracaktır. Bunun için MonsterInsights’ı kullanacağınız için devam etmek için ‘Sonraki adım’ düğmesine tıklayabilirsiniz.

Ardından, kullanıcı kimliği izlemeyi etkinleştirmek için ‘Oluştur’ düğmesine tıklamanız gerekir.

Bundan sonra, Kullanıcı Kimliği raporlarını görüntülemek için kullanılacak bir ‘Raporlama Görünüm Adı’ girmeniz istenecektir. Kullanıcı kimliğini isme dahil etmenizi öneririz, böylece hangi görünümün Kullanıcı Kimliği izlemesinin etkin olduğunu hatırlamak kolaydır.

Şimdi aşağıdan aşağıya doğru kaydırmanız ve kaydetmek için ‘Görünüm oluştur’ düğmesine tıklamanız yeterlidir.

4. Adım. Google Analytics’teki Müşteri İzleme Raporlarını Görüntüleme

Artık her şey ayarlanmış olduğundan, Google Analytics artık tüm web sitesi müşterilerinizi takip edecektir. Ayrıca, giriş yapmış kullanıcılarını benzersiz WordPress kullanıcı kimlikleriyle takip edebilecektir.

Tüm bireysel müşteri etkinliklerinizi görmek için Google Analytics hesabınıza gidip Kitle »Kullanıcı Gezgini menüsünü tıklayabilirsiniz .

Tek tek müşteri raporlarını, giriş yapılmayan tüm kullanıcılara atanan benzersiz bir kimlikle göreceksiniz.

WooCommerce’de oturum açmış kullanıcılar için müşteri izleme raporunu görüntülemek üzere, ekranın sol üst köşesinde Google Analytics logosuna tıklamanız gerekir.

Bu, tüm Google Analytics profilinizi gösterecektir. Web sitenizin profilini göreceksiniz ve ‘Tüm web sitesi verileri’ altında, daha önce oluşturduğunuz UserID raporlama görünümünü göreceksiniz.

Yüklemek için UserID raporlama görünümünü tıklayın.

Yüklendikten sonra, Kitle »Kullanıcı Gezgini menüsünü tıklatmanız ve her kullanıcının web sitenizdeki WordPress kullanıcı kimliğiyle temsil edilen müşteri izleme raporunu görmeniz gerekir.

Bir müşterinin bireysel izleme verilerini görüntülemek için kullanıcı kimliğini tıklayabilirsiniz.

Bu rapor, WordPress sitenizden bir kullanıcı kimliği verir. Bu müşterinin kim olduğunu ve onlar için kişiselleştirilmiş teklifler, e-postalar veya alışveriş deneyimi nasıl oluşturabileceğinizi hâlâ bilmiyorsunuz.

Hadi bulalım.

Adım 5. Müşteri WordPress Hesapları ile Müşteri Takibi Eşleştirme

Öncelikle, UserID raporlama görünümünde gördüğünüz müşteri kimliğini not etmeniz gerekir.

Bundan sonra WordPress web sitenizin yönetici alanına gidin ve ‘Kullanıcılar’ menüsünü tıklayın. WordPress sitenizdeki tüm kullanıcıların listesini gösterir.

Listedeki herhangi bir kullanıcı adının altındaki ‘Kullanıcıyı Düzenle’ bağlantısını tıklayın. WordPress şimdi sizin için kullanıcı profilini açacak ve tarayıcınızın adres çubuğuna bakarsanız, URL’deki user_id parametresini kullanacaksınız.

Artık, Google Analytics raporunuzdan kopyaladığınız kullanıcı ile user_id’in yanındaki değeri değiştirmeniz ve klavyenizdeki enter tuşuna basmanız gerekiyor.

WordPress, söz konusu Kullanıcı Kimliği ile ilişkili kullanıcı profilini şimdi yükleyecektir. Artık müşterinin adı, kullanıcı adı, e-posta adresi ve sosyal medya bilgilerine sahipsiniz. Siparişlerini, ürün görünümlerini, alışveriş sepetini ve daha fazlasını da takip edebilirsiniz.

Bu makalenin, Google Analytics ile WooCommerce’de müşteri takibini nasıl etkinleştireceğinizi öğrenmenize yardımcı olduğunu umuyoruz.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.