Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Google AMP’yi Devre Dışı Bırakma

Google AMP’yi Devre Dışı Bırakma


Google AMP devre dışı nasıl bırakılır.Google AMP’yi WordPress’te devre dışı bırakmak istiyor musunuz? Google AMP grubu üzerinde atlayan birçok blogcu ve web sitesi artık farklı nedenlerden dolayı devre dışı bırakıyor. Buradaki zorluk, Google AMP’yi devre dışı bırakmanın, beklendiği kadar basit olmaması. Bu makalede, Google AMP’yi WordPress’te düzgün bir şekilde nasıl devre dışı bırakacağınızı göstereceğiz.

Google AMP

Hızlandırılmış Mobil Sayfalar veya AMP, web’i mobil kullanıcılar için daha hızlı hale getirmek ve kullanıcı deneyimini geliştirmek amacıyla açık kaynaklı bir girişimdir.

Bu, minimal minimum HTML ve JavaScript içeren sayfalar sunarak yapar. Bu, içeriğin Google AMP Önbelleğinde barındırılmasına izin verir. Google, bu önbelleğe alınmış sürümü, arama sonuçlarında bağlantınızı tıkladıklarında anında kullanıcılara sunabilir.

O zamandan beri birçok web sitesi sahibi, etkili blog yazarları ve çevrimiçi yayınlar AMP’yi kullanmayı bıraktı. Birçoğu kararlarının ardındaki sebepleri paylaştı.

Örneğin, Alex Kras , web sitesinde AMP’yi neden devre dışı bırakmaya karar verdiğini yazdı.

Ayrıca, Google AMP’yi devre dışı bıraktıktan bir ay sonra olanları paylaştı.

Trafik oranı kabaca aynı kalıyor ve tüm metrikler iyileştiriliyor gibi görünüyor. Adil olmak gerekirse, AMP’yi devre dışı bıraktığımdan bu yana dört yeni makale yayınladım, bu yüzden rakamlarım yeni içerikten hoş bir düşüş yaşayabilirdi.

İşte birçok etkileyici, blogcu ve geliştirici tarafından paylaşılan endişelerin bazıları.

Dönüşüm Oranlarında Derin Düşüş

AMP, kısıtlayıcı HTML / JS kümesi kullanır. Site sahipleri, kullanıcıları abone olma , iletişim formlarını doldurma veya bir şeyler satın alma konusunda teşvik etme konusunda pek fazla şey yapamaz .

Mobil Kullanıcılara Göre Alt Sayfa Görüntüleme Sayısı

AMP, web sitenizin gezinme menülerini , kenar çubuklarını veya diğer içerik keşif özelliklerini göstermez. Bu, mobil kullanıcılar tarafından yapılan sayfa görüntülemelerinde önemli düşüşlere neden olur.

Aslında, bazı kullanıcı deneyimi uzmanları, üstte bulunan kapat düğmesinin, kullanıcıları web sitenize göz atmak yerine makalenizi okuduktan sonra Google aramasına geri dönmeye teşvik ettiğini ileri sürmektedir.

Düşük Kullanıcı Katılımı

Birçok web sitesi , kullanıcı tweet’leri , kullanıcı oyları, yorumlar vb. Tıklamagibi kullanıcı etkileşimlerine dayanır . Google AMP, web sitesi sahiplerinin kullanıcıları etkileşimde tutup içeriğiyle etkileşimde bulunmasını zorlaştırır .

Google AMP’yi Devre Dışı Bırakmanız Gerekir mi?

Bu sorunun cevabı aslında web sitenize bağlıdır. Mobil kullanıcılar kitlenizin çoğunluğunu oluşturuyorsa, AMP’yi kullanmak isteyebilirsiniz.

Öte yandan, Google AMP’yi denediyseniz ve dönüşüm oranlarınızı olumsuz yönde etkilemişseniz, muhtemelen web sitenizde Google AMP’yi devre dışı bırakmanız gerekir.

Popüler inanışın aksine, Google web sitelerini AMP kullanmadığı için cezalandırmaz. Mobil arama kitlesi için rekabet etmek için web sitenizin hızını ve performansını mobil cihazlarda da artırabilirsiniz .

1. Adım. Google AMP’yi WordPress’de devre dışı bırakma

Web sitenize AMP desteği eklemenizi sağlayan birkaç WordPress eklentisi vardır. Kullandığınız eklentiden bağımsız olarak temel ayarlar aynı kalır.

Yapmanız gereken ilk şey AMP eklentisini devre dışı bırakmaktır. Eklenti sayfasını ziyaret edin ve AMP eklentisinin altındaki devre dışı bırak bağlantısını tıklayın.

Eklentiyi devre dışı bırakmak, web sitenizdeki AMP desteğini devre dışı bırakır.

2. Adım. Yönlendirmeleri Kurma

AMP eklentisini devre dışı bırakmak, makalelerinizin AMP sürümünü web sitesinden kaldırır, ancak AMP’niz bir haftadan uzun bir süredir açıksa tek başına yeterli değildir.

Google’ın bu sayfaların dizininde önbelleğe alınmış haliyle zaten çok iyi bir şansı vardır ve bu sayfaları arama sonuçlarında göstermeye devam edecektir.

Bu sorunu gidermek için AMP sayfalarına gelen kullanıcıları normal AMP olmayan sayfalara yönlendirmelisiniz.

Google AMP için yönlendirmeler ayarlamak için iki farklı yöntem göstereceğiz . Sizin için en uygun olanı seçebilirsiniz.

Yöntem 1: Yönlendirme Eklentisi Kullanma

İlk önce Yönlendirme eklentisini yüklemeniz ve etkinleştirmeniz gerekecektir .

Etkinleştirme üzerine, yönlendirmeleri kurmak için Araçlar »Yönlendirmesayfasına gidin .

Öncelikle, kaynak URL alanına aşağıdaki kodu ekleyin:

Hedef URL alanında, web sitenizin URL’sini aşağıdaki biçimde eklemeniz gerekir:

Example.com’u kendi alan adınızla değiştirmeyi unutmayın.

Şimdi Regex onay kutusunu işaretleyin ve Grup açılır menüsünün altındaki Yönlendirmeler’i seçin.

Son olarak, değişikliklerinizi kaydetmek için ‘Yönlendirmeyi Ekle’ düğmesini tıklayın.

Yönlendirmenin düzgün çalışıp çalışmadığını görmek için şimdi web sitenizdeki bir AMP sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yöntem 2: .htaccess içinde el ile yönlendirmeleri ayarla

Yönlendirmeleri kurmak için bir eklenti kullanmak istemiyorsanız, WordPress barındırma hesabınızdaki .htaccess dosyasını kullanarak yönlendirmeleri ayarlayabilirsiniz .

Öncelikle cPanel’de bir FTP istemcisi veya Dosya Yöneticisi kullanarak web sitenize bağlanmanız gerekecektir. Bağlandıktan sonra, web sitenizin kök klasöründeki .htaccess dosyasını bulmanız ve düzenlemeniz gerekir.

Aşağıdaki kodu .htaccess dosyanızın altına eklemeniz yeterlidir:

1

2

3

4

RewriteEngine On

RewriteCond %{REQUEST_URI} (.+)/amp(.*)$

RewriteRule ^ %1/ [R=301,L]

Değişikliklerinizi kaydetmeyi ve dosyayı sunucunuza geri yüklemeyi unutmayın.

Yönlendirmenin amaçlanan şekilde çalıştığından emin olmak için web sitenizdeki herhangi bir gönderinin AMP sürümünü şimdi ziyaret edebilirsiniz.

Bu makalenin, Google AMP’yi WordPress’te düzgün bir şekilde devre dışı bırakmanıza yardımcı olduğunu umuyoruz.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.