Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Geliştirici topluluğunda cesaret ve ilham bulmak

Geliştirici topluluğunda cesaret ve ilham bulmak

Kadınları teknolojide nasıl güçlendiririz ve onları gerçek liderler olmalarına yardımcı olacak becerilerle nasıl donatırız? Bunun bir yolu, başkalarının başarılarından ve başarısızlıklarından ders almaktır. Web GDE’leri—Debbie O’Brien, Julia MiyosenVe Glafira Zhur—bire bir mentorluğun değerini ve kendi profesyonel ve kişisel gelişimleri üzerindeki etkisini tartışın.

2019 araştırması teknoloji etkinliklerindeki açılış konuşmacılarının yalnızca %25’inin kadın olduğunu, bu arada kadın konuşmacıların %70’inin bir konferans panelindeki tek kadın olduğunu belirtti. Bunu değiştirmenin bir yolu, kadınları güçlendirmek ve onlara topluluk önünde konuşma, içerik oluşturma ve liderlik dahil olmak üzere ilgili sosyal beceri eğitimlerini sağlamak amacıyla programlar ve atölye çalışmaları yürütmektir. Bu tür programlar arasında, Kadın Geliştirici Akademisi (WDA) ve GDE’ye giden yolher ikisi de Google’ın geliştirici toplulukları tarafından yürütülür.

Dünya çapında 1000’den fazla mezunu olan WDA, Kadın Teknisyenler profesyonel BT uygulayıcıları için. Teknoloji sektöründeki kadınlara konuşma ve sunum becerilerinin yanı sıra özgüven ve cesaret kazandırmak için eğitimler, atölye çalışmaları ve mentorluk toplantıları düzenleniyor. Öte yandan GDE’ye Giden Yol, teknolojide tarihsel olarak yeterince temsil edilmeyen gruplardan insanları uzman olma yolunda desteklemek için oluşturulmuş üç aylık bir mentorluk programıdır. Her iki programı da özel kılan, mentor ve mentee arasındaki benzersiz bağlantıya, doğrudan bilgi paylaşımına ve bireyselleştirilmiş bir yaklaşıma dayalı olmalarıdır.

Julia Miyosen

Bazı Web GDE topluluğu üyeleri, hem mentor hem de mentee olarak kadınlara yönelik mentorluk programlarının bir parçası olma şansına sahip olmuştur. Ön uç geliştiricileri Julia Miocene ve Glafira Zhur, GDE programında nispeten yenidir. Hem Kadın Geliştirici Akademisi’nin hem de GDE’ye Giden Yol’un ilk sayısından mezun olduktan sonra sırasıyla Ekim 2021 ve Ocak 2022’de Google Geliştirici Uzmanı oldular; Debbie O’Brien ise birkaç yıldır topluluğun bir üyesi ve her iki program için de aktif bir akıl hocası. Hepsi, teknoloji alanındaki diğer kadınları kendilerine inanmaya, şanslarını denemeye ve gerçek liderler olmaya teşvik etmek için programlarla ilgili deneyimlerini paylaştılar.

Farklı yollar, tek hedef #

Üçü de ön yüz geliştirmeyle ilgilense de, her biri çok farklı bir yol izlemiştir. Artık 12 yıllık profesyonel deneyime sahip bir takım lideri olan Glafira Zhur, başlangıçta bir müzisyen olmayı planladı, ancak bunun yerine diğer tutkusunun peşinden gitmeye karar verdi. Babası sayesinde bir teknoloji hayranı olarak, 11 yaşında Windows’u yeniden kurmayı başardı. Ürün tasarımında on yılı aşkın bir sürenin ardından Julia Miocene, CSS konusunda gerçekten tutkuluydu. Chrome ve DevTools ile çalışmak istediği için GDE oldu. Debbie, kullanıcı deneyimi ve performansına büyük tutkuyla bağlı, kullanıcı arabirimi alanında çalışan bir Geliştirici Avukatıdır. Onun için mentorluk, topluma geri vermenin, diğer insanların hayallerini gerçekleştirmelerine ve olmak istedikleri programcılar olmalarına yardımcı olmanın bir yoludur. JavaScript öğrenirken bir noktada cesareti o kadar kırılmıştı ki bırakmak istedi ama akıl hocası onu başarılı olabileceğine ikna etti. Şimdi iyiliğe karşılık veriyor.

Debbie O’Brien

GDE’ler, Debbie, Glafira ve Julia’nın hepsinin belirttiği gibi, uzman olmanın en değerli yanı, teknolojide benzer ilgi alanlarına sahip insanlarla tanışma, ağ kurma ve web ekibi için erken geri bildirim sağlama şansıdır. Öte yandan mentorluk, yaratmalarını sağlar, özgüvenlerini artırır ve ister mentor ister menti olsunlar, becerilerini ve bilgilerini paylaşmalarını sağlar.

bilgi paylaşımı #

Google programlarında danışan olmanın büyük bir kısmı, bilgiyi diğer geliştiricilerle nasıl paylaşacağınızı ve onlara en etkili şekilde nasıl yardımcı olacağınızı öğrenmektir. Birçok WDA ve Road to GDE katılımcısının kendisi mentor olur. Julia’ya göre, akıl hocasının öğretmen olmadığını hatırlamak önemlidir – onlar çok daha fazlasıdır. Mentorluğun amacının, ister bir fikir, ister kalıcı bir bağlantı, bir bilgi parçası veya gelecek için bir plan olsun, birlikte bir şeyler yaratmak olduğunu söylüyor.

Glafira, sosyal medyayı yeni bir şekilde – tavsiye ne kadar küçük görünürse görünsün, bilgi paylaşımı için bir merkez olarak – algılamayı öğrendiğinden bahsetti. Bunun nedeni, en kısa Tweet’in bile teknik bir soruna takılıp bu tür içerik çevrimiçi olmadan çözemeyebilecek birine yardımcı olabileceğini söylüyor. Her bilgi değerlidir. Glafira, “Sosyal medya artık benim aracım, insanlara ilham vermek, onları düzenlediğim etkinliklere katılmaya davet etmek için kullanabilirim. Bu sadece kaba bilgileri değil, enerjimi de paylaşmakla ilgili.”

Kendi kanalları için başarılı bir şekilde izleyici kitlesi oluşturan danışmanlarla çalışmak, katılımcıların içerik oluşturmanın teknik yönleri hakkında daha fazla bilgi edinmelerine olanak tanır – okuyucular için ilginç olabilecek konuların nasıl seçileceği, stüdyoda ışıklandırmanın nasıl kurulacağı veya ilgi çekici bir sunum nasıl hazırlanacağı. konferans konuşması

Öğretirken öğrenmek #

Mentor-menti ilişkisinin diğer tarafından Debbie O’Brien, mentorlukla ilgili en iyi şeyin danışanların büyüdüğünü ve başarılı olduğunu görmek olduğunu söylüyor: “Onlarda kendilerinde göremedikleri bir şey görüyoruz, onlara inanıyoruz ve onlara yardımcı oluyoruz. Hedeflerine ulaşmaları için onlara rehberlik edin. Komik olan şu ki, bazen onlara verdiğimiz tavsiyeler kendimiz için de yararlı oluyor, bu nedenle akıl hocaları olarak bizler de deneyimlerden çok şey öğreniyoruz.”

Glafira Zhur

Hem Glafira hem de Julia, başarıya giden yolda diğer kadınlara akıl hocalığı yapmaya istekli olduklarını belirtiyor. Bir mentorluk programından öğrenilen en önemli şeyin ne olduğu sorulduğunda, güvenden bahsediyorlar – kendinize inanmak, oradaki her kadın geliştirici için istedikleri bir şey.

Topluluğun bir parçası olarak büyümek #

Hem Glafira hem de Julia, programlar sırasında yerel geliştirici topluluklarından birçok ilham verici insanla tanıştıklarından bahsetti. Başkalarından yardım isteyebilmek, öngörüleri ve şüpheleri paylaşabilmek ve geri bildirim alabilmek her iki kadın için de değerli bir dersti.

Mentorlar programların katılımcıları için rol model olabilir. Julia, başka birinin başarılı olduğunu görmenin ve onların izinden gitmenin, profesyonel olarak tam olarak nerede olmak istediğinizi ve oraya nasıl ulaşabileceğinizin haritasını çıkarmanın kendisi için ne kadar önemli olduğundan bahsetti. Bu, yalnızca başka birinin başarısızlıklarından değil, aynı zamanda zaferlerinden ve başarılarından da ders almak anlamına gelir.

Geliştirici topluluğu içinde ağ oluşturmak, diğer katkıda bulunanların podcast’lerini ve YouTube kanallarını ziyaret ederek hedef kitlenizi büyütmek için de harika bir fırsattır. Glafira, Akademi sırasında çok sayıda davet aldığını ve bilgilerini farklı kanallarda paylaşma fırsatı bulduğunu hatırlıyor.

Genel olarak, hedef kitlenizi büyütmekten daha önemli olan şey, kendi sesinizi bulmaktır. Debbie’nin belirttiği gibi: “Konferanslarda konuşan, çevrimiçi bilgi paylaşan ve topluluğun bir parçası olan daha fazla kadına ihtiyacımız var. Bu nedenle, hepinizi cesur olmaya ve hayallerinizin peşinden gitmeye teşvik ediyorum. Size inanıyorum, bu yüzden şimdi inanmaya başlama zamanı. kendin.”

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.