Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Garmin Vivomove Sport incelemesi: biçim ve işlevin doğru karışımı

Garmin Vivomove Sport incelemesi: biçim ve işlevin doğru karışımı

Teorik olarak, hibrit akıllı saatler en iyi analog tasarım ve modern teknolojiyi sunmalıdır – bilekte şık ve güzel bir şey, ancak sağlığınızı gizlice takip etme ve bildirimler verme yeteneğine sahip. Uygulamada, şirketler bu şık tasarıma prim verme eğiliminde olup, size fiyat aralığındaki diğerleri kadar işlevsel olmayan bir akıllı saat bırakmaktadır. Ancak Garmin’in giriş seviyesi Vivomove Sport, fiyata uygun bir tasarım ve özellik seti ile 179,99 $ ‘dan uygun fiyatlı. Sonunda, bir yere vardığımızı hissediyoruz.

Vivomove Sport, CES 2022’de yeni tanıtıldı ve 2019’da Vivomove Luxe, Style ve 3 / 3S’yi piyasaya sürmesinden bu yana Garmin’in ilk yeni hibriti. Bir bakışta, Sport bir Swatch gibi görünüyor. (Aslında, nane yeşili inceleme birimim görünüyor çok fazla Bu belirli Swatch gibi.) Bununla birlikte, bir bilek hareketi veya ekrana iki kez dokunma, istatistiklerinizi, bildirimlerinizi, zamanlayıcılarınızı ve Garmin’e özgü fitness özellikleri için diğer widget’larınızı ortaya çıkaracaktır. Ekran bana AR gözlüklerinin yapmaya çalıştığı şeyleri hatırlatıyor – sıradan bir nesneye hayaletimsi, holografik benzeri bir bilgi kaplaması yansıtıyor. Düzgün bir etki ve test ettiğim son hibrit Withings ScanWatch ile karşılaştırıldığında verilerinizi ve bildirimlerinizi görmek daha kolay.

Tabii ki, hibrit ekranların sınırlamaları vardır. Büyük dikkat dağıtıcı şeyler olmadan döngüde kalmak istiyorsanız Spor iyidir. Ekranın alt yarısında tam mesajları gerçekten okuyamazsınız – ancak kimin veya hangi uygulamanın size ulaşmaya çalıştığını kolayca görebilirsiniz. Ancak bu, telefonunuza ne zaman bakmanız gerektiğini söyleyen saat türüdür. Onu evde bırakmana izin verecek türden değil. Temassız ödeme yok, bağlı GPS’i tercih ediyor ve bilekten aramaları cevaplayabileceğiniz hoparlör veya mikrofon yok. (Android sahipleri kısa mesajlara hızlı yanıt verebilir ve metin içeren telefon aramalarını reddedebilir.) Bununla birlikte, zamanlayıcılar ayarlayabilir, nefes seansları başlatabilir, sıvı alımını kaydedebilir ve kalp atış hızı ve stres gibi sağlık ölçümlerini görüntüleyebilirsiniz.

Menüler arasında geçiş yapmak için sola ve sağa kaydırmanız yeterlidir. Seçmek için bir kez dokunun. Bir önceki menüye geri dönmek için açılan küçük oka dokunmanız yeterlidir. Varsayılan olarak, uzun bir basış, kolay kayıt için egzersiz uygulamasına kısayol görevi görür. Navigasyon biraz hantal mı? Evet. Ama bu şimdiye kadar test ettiğim her hibrit saat için geçerli. Garmin’in menü navigasyonu, Fossil’in e-mürekkep melezleri için kullandığından en azından daha iyidir. Beni gerçekten başarısızlığa uğrattığı tek zaman, bir antrenmandan sonra terli parmaklarım oldu – ama yine de, bu yüzden birçok sporcunun fiziksel düğmeler olmasının nedeni budur.

İşlevsel olarak, uygulamalı bir deneyime oldukça yaklaşabilirsiniz. Garmin, tahmini beş günlük pil ömrüne sahip olduğunu söylüyor – sık GPS etkinlikleriyle 3-4’e yaklaştım. Akıllı saatler için bu iyi ama bir hibrit için daha kısa. Bununla birlikte, istemiyorsanız her gün senkronize etmek zorunda değilsiniz. 10 adede kadar zamanlı aktivite ve 14 günlük veri saklar.

Temel olarak, bu bir akıllı saatin gövdesindeki sade bir fitness takipçisidir. Bunu diğerlerinden ayıran şey, tasarımının hem sevimli hem de işlevsel olması ve mevcut seçeneklerin birden fazla estetik için çok yönlü olmasıdır. Fitbit Luxe’nin bougie boşanmış enerjisini kazdığım kadarıyla, bazen daha şık durumlar için bir izci gibi görünüyor. Bunu düzeltmek için başka bir kayış almam gerekecek. Sport gibi bir şeyle uğraşmak zorunda kalmazdım. Aynı zamanda rahat bir izci. 40 mm’lik kasa, piyasadaki bilekliklerin büyük çoğunluğundan daha küçük ve minik kuş bileklerime baskın gelmiyor. Ceket kollarına takılmıyor, antrenmandan sonra silikon kayışların sertleşmesi konusunda endişelenmeme gerek yok ve çok hafif.

Gizli OLED, gizlidir ve telefonunuzu ne zaman kontrol etmeniz gerektiğini size bildirecek kadar iyidir.

Ama bunun için sadece benim sözüme güvenmek zorunda değilsin. Test ettiğim tüm akıllı saatlerin, bir tane satın almayı düşünmesi için çok rahatsız edici olan iri gözler olduğunu söylemeyi seven, özellikle fikirli bir arkadaşım var. Ama Sport’a baktığında kolumdan tuttu ve “Bu akıllıca mı? Ey, Bunu giyerdim.”

Sport, ileriye dönük bir izci olsa da, sağlık özelliklerinden yoksun olduğunu varsaymak yanlış olur. Optik kalp atış hızı ve SpO2 sensörlerine sahiptir ve anormal kalp atış hızı uyarıları sağlayabilir. Ayrıca solunum hızınızı, zindelik yaşınızı, stresinizi ve kandaki oksijen seviyenizi ölçebilir – hem uyku sırasında sürekli ölçüm hem de anlık kontroller şeklinde. Çoğu cihazda stres takibi de hala devam eden bir çalışmadır, ancak Garmin’inki çoğu cihazdan daha iyidir. Vücut pili, aktiviteler için ne kadar enerjiniz olduğunu görselleştiren düzgün bir ölçümdür. İşin özü, uyku kalitenizin, egzersizinizin, stresinizin ve kalp atış hızı değişkenliğinizin bir kombinasyonunu ölçerek, onu zorlamanız mı yoksa hafiflemeniz mi gerektiğine karar vermesidir. Bu günlerde daha fazla giyilebilir cihaz benzer “hazırlık” metrikleri sunarken, vurulabilir veya ıskalanabilir. Garmin’in sürümü, iyileşme günlerine ne zaman girileceğini bulmak için yararlı bir araç olarak yıllar içinde üzerimde büyüdü.

Spor ayrıca bir hibrit için de doğrudur. Genellikle, hibrit saatler, GPS etkinliğini izlemede korkunçtur. Bununla birlikte, Spor, Apple Watch Series 7 ile birkaç koşuda öldü. Telefonumdaki Runkeeper uygulaması tarafından kaydedilen 3 millik bir koşuda, Sport 3,04 mil bildirdi ve Seri 7 üç mil kaydetti. Garmin, mil başına yaklaşık 10 saniye daha hızlı olduğumu söyledi, ancak bu ayrıntı düzeyi, bu saatin hitap ettiği sıradan kullanıcıları rahatsız etmeyecek.

Kalp atış hızı bölgesi eğitimini seviyorsanız, bunun iyi bir seçim olmadığını söyleyeceğim. Egzersiz sırasında istatistiklerinize bakmak söz konusu olduğunda hibrit saatler asla o kadar iyi değildir ve Spor da bir istisna değildir. Bu, gerçek zamanlı kalp atış hızı doğruluğunu değerlendirmemi zorlaştırdı, ancak daha sonra verilerimi gözden geçirdiğimde maksimum ve ortalama kalp atış hızımın yanı sıra kalp atış hızı bölgesi verilerinin Seri 7 ile neredeyse aynı olduğunu gösterdi.

Daha gelişmiş sağlık ölçümleri için çok sayıda sensör elde edersiniz.

Bu saat, kaya tırmanışı veya arazi bisikleti gibi daha yoğun açık hava etkinlikleri için de benim seçimim olmazdı. Bu, iç mekan antrenmanları ve daha kısa mesafeli koşu veya bisiklet (5K-10K) için daha uygundur. 5 ATM’lik su geçirmezliği olduğu ve duşlara ve bulaşık yıkamaya sorunsuz dayandığı için havuza götürebilirsiniz.

Fitness açısından büyük şikayetim, test ettiğim diğer Garmin saatleriyle aynı: Garmin Connect uygulaması sıcak bir karmaşa. Ayarları düzenlemek, diğer menüler içinde daha fazla menü keşfetmek gibidir – gerçek bir Rus Bebek senaryosu. Aradığınızı bulmak gereksiz yere karmaşıktır. Beni yanlış anlama – Garmin’in verilerinin ne kadar ayrıntılı olduğunu seviyorum. Sevmediğim şey, nasıl organize edildiği. Günlük verilerinizi görüntülemek için sorun yok, ancak zaman içindeki geçmiş verilerinize girmek istiyorsanız? Renk kodlu bir takvim görünümünü, sağlık ve fitness ölçümleri için en az beş menü kategorisinin yanı sıra her bir ölçüm için düzinelerce alt kategori ve grafiği deşifre etmeye hazır olun. Daha iyi bir deneyim için Strava’ya veya başka bir fitness uygulamasına bağlanmanızı öneririm. Zorluklar ve arkadaşlarınızla rekabet etmek gibi sosyal yönleri seviyorsanız, iki uygulamaya ihtiyacınız olduğu anlamına gelse bile, başka bir hizmetle entegrasyon muhtemelen daha iyi bir deneyim olacaktır.

Genel olarak, Garmin, temel izleyiciler söz konusu olduğunda Fitbit’e parası için gerçek bir koşu verdi. Bununla Fitbit Luxe arasında Sport’u seçerdim. 179,99 dolardan daha pahalı olmasına rağmen, tüm bu verileri uygulamada ücretsiz olarak alırsınız. Fitbit uygulamasından en iyi şekilde yararlanmak için sonunda bir Fitbit Premium aboneliğine ihtiyacınız olacak. Örneğin, gelişmiş uyku bilgileri ve hazırlık puanları, ücretsiz deneme süresi sona erdiğinde fazladan ödemeniz gereken şeylerdir. Zamanla bu, Sport’u daha uygun fiyatlı bir seçenek haline getirir. CES’te Garmin ile yaptığım brifing sırasında, şirketin rakiplerinin çoğu gibi bir abonelik modeline geçmeyi düşünüp düşünmediğini sordum. Garmin’in Venu 2 Plus proje lideri Phil McClendon, şirketin verileri bir ödeme duvarının arkasına kilitlemeyeceğini söyledi. McClendon, “Bu sizin verileriniz,” dedi. “Verilerinize erişim için sizden ücret almıyoruz ve bu, yapmaya devam edeceğimiz ve bu konuda çok güçlü hissettiğimiz bir şey.”

Vivomove Sport doğrudur, ancak Garmin verilerinin ne kadar ayrıntılı olduğunu takdir etsem de, uygulamada gezinmenin daha basit olmasını isterdim.

Garmin’in diğer hibrit modellerini beğendim, ancak hibrit saatlerin ana hedef kitlesi olan sıradan kullanıcılar için her zaman buna değemeyecek kadar pahalıydılar. Fosil melezleri zarif ve e-mürekkep süper havalı. Ancak, bir süre sonra gezinmek zahmetlidir ve aktivite takibi veya sağlık özellikleri için iyi bir seçim değildir. Withings Steel HR en yakın alternatiftir, ancak küçük bildirim penceresi o kadar yardımcı değildir. Estetik tercihleri ​​bir kenara bırakarak, hedefiniz zarafet ve sadeleştirilmiş sağlık ise Steel HR’yi tavsiye ederim. Spor, daha aktif bir insansanız veya olmayı umuyorsanız daha iyidir.

Temel olarak, düzenli olarak 5K koşmayı veya bisiklete binmeyi hedefliyorsanız, ancak stil pahasına değil, Spor gitmenin yoludur.

Fotoğraf Victoria Song/The Verge

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.