Güncel Floodlar En sonuncu Floodlar

Kurucu Yönetici
  • 3
Fil Necati

twitter da kadınların başlattığı ironi akımı

  • 3

erkekler aynı şeyleri okumaktan sıkılmışlar, ilk başta desteklemişler de sonradan suyu çıkmış. bu sıkılmaları birkaç saat içerisinde olmuş hatta. i̇nternetin fişini çekeceklermiş, twitter’ a girmeyeceklermiş kabak tadı vermiş çünkü. yöntem yanlışmış, bu şekilde bir yere varılmazmış. çok sıkılmışlar tekrar hatırlatalım. drama bakar mısınız? bu kadar hassas olmasanız keşke. nutella döneminde olabilir misiniz zira regl siniri görüyorum sizde.

kadın öldürülüyor, sokakta korkarak yürüyor, taciz ediliyor. yaşamı boyunca tüm kilit noktalarda her türlü mansplaining, ötekileştirme, baskıya maruz kalıyor. sessiz kalmıyor, mücadelesini veriyor ama kadının gerçeği olan tüm bu zorbalıkları ironi ile iade etmesinden zorbalığın öznesindeki erkekler ışık hızında rahatsız oluyor. anlıyorum. çünkü bu durumda ya gösterilen tepkiyi kavrayamayacak kadar gerizekalısınız ya da siz de bahsi geçen o zorbalardansınız. gerçeğinizle yüzleşmek can sıkıcı, keyif vermiyor.

amaç onları güldürmekmiş gibi, kendilerini yine baş role koyaraktan yapılan “mizahı” beğenmiyorlar. i̇nceden kendini sorgulaması, düşünmesi gerekirken komik değil diye tepki gösteriyorlar. evet komik değil. görmeye tahammül edemediğiniz şeye başkaları hayatları boyunca maruz kalıyor, maruz kalırken eğlenmiyor. sıkıldım deyip, çıkış yapıp yok sayma şansları da yok üstelik. bununla yaşıyorlar.

gerizekalılık haktır fakat bu kadar sık kullanmak zorunda değilsiniz. zorbalıktan dem vurulan bir konuda başörtülü rümeysa şakalarınız, gitsin siyah kuşak alsınlar tavsiyeleriniz dangalaklıktan başka bir şey değil. sizler için bir umut, bir deva yok farkındayız. farkındalığı artan bir kadın, sizler gibi olmayan tek bir erkek bile yeterli. hayatınız boyunca saygısızlıkla, zorbalıkla, adaletsizlikle beslediğiniz sözde erkekliğinizi, pislik saçan çenenizi kapalı tutun yeter.

Cevap eklemek için giriş yapmalısınız.