Güncel Floodlar En sonuncu Floodlar

Hemera Appropriate_Tip_2564
  • 3
Flood Profesör

Tüm köy uyurken köyün delisi sanat okuluna girip tüm heykelleri parçalamış amk

  • 3

Ben yaklaşık 18 yıl önce muhtar adaylığıma ismimi koydum. Güvenilir bir insan olduğum için de insanlar bana oylarını verdiler. Bense ilk icraatim olarak bu köylüler sıcaktan bunalmıştır zaten köyde yapabilecek pek bir aktivite de yok diyerekten yıllardır harabe olarak duran inşaatı tamamlanmamış binayı sanat okuluna çevireyim dedim. İçinde resim, müzik ve heykelcilik öğrenirler köylüler, biz de vatanımız için hayırlı bir iş yaparız dedik ve açtık. Tabi resim işi için malzemeler köyde bulunmadığından şehirden getirtmek pahalıya patlar diye iptal ettik. Müzik için gereken enstrümanlar bizde zaten mevcuttu ama gel gelelim köyde bunları çalabilecek yetenekli insanlar bulunmadığından bir hoca tutmalıydık ve bunu da ne yazık ki paramız ziyan olmasın diye erteledik. Geriye bir tek heykelcilik kalmıştı bari tek koldan sanata atılalım dedik işe de yaradı açıkçası köylüler bir haykel yapıyor anlatamam. Her şey uzun bir süreliğine hem köylüler hem de benim için çok iyi başladı.

Aradan yaklaşık 4 yıl geçti bizim bu çobanın oğlu ibrahim büyüdü ergenliğe girdi. Ergenliğe girmesiyle birlikte bir takım salakça sorular sormaya falan başladı babasına. Babası oğlu sorguluyor diye gururlanmış olacak ki bunu herkese suratında büyükçe bir mutlulukla anlatıyor. Bu söylentiler benim de kulağıma gelince dedim ki bu çocuk neyi böyle sorguluyor da babası böyle herkese anlatıyor eğer dikkatimi çekerse ben bunu şehre okumaya yollarım büyük adam olur diyerek babasını çağırdım. Babası “valla İbrahimle bir gün oturuyorduk bu kalktı, baba bak bu tarlayı biri ekiyor büyüyor bu tarla kendi kendine olmuyor o zaman bizi de biri yapmış olabilir mi, diye absürt bir soru sordu. Tabi ergenliğe giren adama kalkıpta ananı siktim oldu diyemedim. Ben de evet yavrum aynen öyle bu tarlayı biri ekiyorsa seni de biri ekmiştir dedim. Bu mal yanlış anlamış bütün gün yok şu güneş beni yarattı yok bu ay benim yaratıcım diye dolanmaya başladı. Ama en azından sorguluyor bu da bir şeydir. ” dedi ben de onu kırmadan bir yanlış anlaşılma olmuş diyip yolladım. O da anlayışla karşılayıp gitti.

Yaklaşık 7 yıl önce bu ibrahim evlendi ama bir dedikodu yayıldı etrafta ibrahim kısır diye. Babasını çağırdım konu ne diye belki bir iyliğimiz dokunur. Babası geldi “ibrahim sikiş ne bilmiyor sürekli beni biri yarattı o bana çocuk verir diye ayla mı alla mı adı neyse işte ona dua ediyor bana çocuk ver diye. Kısır değil kafayı yedi ibrahim” dedi. İbrahimi çağırdım dedim bak oğlum böyle böyle yapmalısın ki çocuğun olsun dedim. Bana “sikimle çocuk arasında ne bağlantı var amk ben hurafeye inanamam allah bana çocuk verir” dedi. Ben de dedim ki bunu bana allah dedi bak şöyle şöyle yap çocuğun olacak dedim inandı keriz. Birkaç ay sonra babası geldi teşekkür etti oğlunun çocuğu oluyor diye. Çocuk doğdu büyüdü 5 yaşına geldi bu ibrahimi oğlunu kesmeye çalışırken görmüş birileri. Neymiş alla dua etmişte alla bir şartla buna bir çocuk vereceğini söylemiş. Tabi köylüler gelince bu piç yanındaki koçu göstererek “tam kesecektim oğlumu allah bana bu koçu gönderdi affetmiş beni bundan sonra her yıl kurban kesecem” yeminle her yıl değil kafasına estikçe koyun koç ne varsa kesiyor piç. Hayvancılık bitme noktasına geldi köyde. Soruyoruz daha bir yıl olmadı niye kesiyorsun diye bize “ben hicri takvime göre iş yaparım.” diyor lan hicri takvim ne oç. Geçen ay da kafaya takmış sanat okulunun önünden her gelen geçene  “len bunu siz yaptınız puta mı tapıyonuz len mq puhahahaha” diyor.

Bu sabah uyandım dedim bir gidip kahvaltı yapayım da güne güzel başlayayım birden kapı lak diye açıldı. Köylünün biri “İbrahim sanat okuluna girmiş ne kadar heykel varsa yıkmış uruzbu evladı.” diye bağırıyor odamda. Kalktım gittim okulun önüne cidden her yeri parçalamış bir heykel hariç. En baştaki büyük heykel. Heykelin boynuna suç aletini asmış bana diyor ki “ben kırmadım bu put kırdı. siz bu kendi yaptığınız putlara tapmayı bırakın gelin iman edin allah sizi affeder.” tabi bu yaptığı kaçıncı vukuat dedim ben bunu mancınığa yükleyeyim fırlatayım denize. Babasına sordum kabul etti oğlunun deli olduğunu, daha fazla köyü zarara uğratmamak adına beraber bu işi yapalım dedik. Tam mancınıkla fırlatacaktık ki babası ağlamaya başladı. Tabi ben de üzüldüm sonuçta kollarımda büyüdü kerata saldık bunu. Gitmiş köylülere nemrutun yani benim onu mancınıkla ateşe attığımı, kendisinin allaha dua ettiğini ve allahın ateşi suya odunları balığa dönüştürdüğünü söyledi. Köylüleri alıp gölün yanına toplamış bak beni buraya attı diye. O gölü de benden başka kimse neredeyse bilmiyor. Köylüler de hemen inanmış gelip evimi bastılar amk yardım edin yarra yedim sanırsam. Ota boka inanıyorlar sonra da Orta Doğu niye gelişmiyor.

Cevap eklemek için giriş yapmalısınız.