Güncel Floodlar En sonuncu Floodlar

Ironside195
  • -2

RAKI YARRAK GİBİ BİR İÇKİDİR

  • -2

Rakı ve arabesk müzikten nefret ediyorum. Rakı lümpen varoş içkisidir. Türlü güzellemeler sırf içilebilir olsun diye masayı obezite sahasına çevirmek üzgünüm ama hiç biri bu boktan sıvıyı daha güzel yapmıyor. Ara sıra “ya biliyon mu Almanya’dan bir alman misafir gelmişti bayılmıştı bu içkiye bir 70lik götürdü” gibi kıçından sallama laflar duyarsınız ama gerçeği yansıtmaz, inanın Avrupa’nın umurunda bile değil bu içki. Bu içkinin milletimizin kimliği haline gelmesi gayet normaldir, laga luga boş muhabbet dedikodu haset yalan dolan sallamaya bayılma ezik arabesk kültürü zaten bunlar bize has olaylar.

Yavrum sen şimdi alınacaksın, kizacaksin biliyorum. Ama sen hayatında Niche parfüm deneyimlememiş bargello dan eyfelden doldurma alkol alıp üzerine Sıkan insansın, vizyonsuz ve kültürsüzsün. Sana hiç bir parfüm Prag’da bir nehir kenarında sigara içme hissiyatı yaratmamış, senin koku meselesinden anladığın bile çok sınırlı. Sen Niche parfüm şişesi bile görmemiş insansın. Senin için alkolde öyle, kafayı güzel yapıyor mu? Yapıyor. Sen hiç Redbreast, Lagavulin, 40 yıllık The Balvenie el yapımı bir malt içmemiş insansın.

Zaten senden ciddi bir derinlik beklemiyorum da bari bu kadar boktan bir şeyi iksir gibi güzellemelere girme. Yunanistan’ın Mastikası da hemen hemen benzer şekildedir ama bir lezzeti falan var en azından, bunu içince kendimi hastanede serum yemiş gibi hissediyorum şurup mu alkol mu tıbbi atık mi belli değil.

Cevap eklemek için giriş yapmalısınız.