Güncel Floodlar En sonuncu Floodlar

faarlesorkha
  • 0
Amk n*wi

PİZZA GELMİŞ GEÇMİŞ EN İYİ YEMEKTİR

  • 0

Ciddi diyorum bak vallaha. Neden mi? İyiki sordun hemen sıralayım:

1 Çünkü doyurucudur. İçinde sebzesinden etine, hamurundan peynirine herşey vardır. Üstüne üstlük ne ile yersen ye iyi gider. Doyumsuz bir öküz müsün? Kalın kenar + pastırma köydür ekstradan. 150 kilo vegan DC kızı mısın? Vegan versiyonuda var. Keyfine göre modifiye et.

2 Ucuzdur. Aynı fiyata, havalı görünmeleri için yabancı isimler koydukları Sikeronio Burgero restronlarından yiyeceğin göt kadar burger sana en az 60’a patlar. Ama pizza öylemi? 30 liraya doyarsın.

3 Her durumda yenir. Siz hiç “bugün canım pizza çekmiyor yaa” diyen bir adam(?) gördünüz mü? Tabii ki hayır çünkü o insanları elimine etmek için suikastçı tutan tarikatlar var. Ayrıca pizza soğukmuş sıcakmış bayatmış fark etmez her şekilde yenilebilir ve hepsi ayrı bir zevkin kapısını aralar.

4 En kötüsü bile yenir. Diyelim evdesin ve canın döner çekti. Açtın yemeksepeti veya getiri ne bok varsa işte. Bakıyon döner satanlara. Biri 7/10 öbürü 6/10 yorumlarda “yedim zehirlendim, geç geldi, resmen lavaş yedim, etten çok yeşillik vardı” vs. Bide bak bakayım pizzacılara. 8.5/10 Dan başlar 9.6/10 a kadar gider asla altına düşmez. Ve o 8.5 likler bile averaj dönerden üstûndür.

5 En önemlisi… Lezzet. Zaten kutusunu açtığında pizza önce bi kokusuyla seni tokatlar, kendine getirir. Tıpta buna FOPS (yani fist of pizza smell) denir. İlk ısırıklardan sonra şayet bayılmadıysan ortasındaki yoğun mozerella ve sucuk tadını barbekü sosu veya ranch ile desteklemeni öneririm. Son kısımlar ve kenarları ise pizzanın sana bir sonraki dilimden önce verdiği nefeslenmedir. Diğer kısımlar kadar olmasada lezzet yine müthiştir ve sos paketin kenarında kalmış sosları temizlemek için sana şans tanır.

Ve işte bu kadar. Sanırım artık pizzadan başka birşey yemezsiniz

Pepperoni pizza ocakları başkanı Emirhan Pizzakulu
İmza: 🍕

Cevap eklemek için giriş yapmalısınız.