Güncel Floodlar En sonuncu Floodlar

Terminator-1234
  • 0

Oynamanız Gereken Oyunlar (Ne Olduğu Bilinmeyen Kanal)

  • 0

Şu videolar her ne kadar ciddi olmayan videolar olsa da her videonun altına şöyle 200 tane yorum geliyor. İşte bu video sizler için. Bu videolarda oynarken keyif aldığım, eski-yeni, şu an fazla bilinmeyen oyunlar önericeğim. Hem de arada bir böyle video atarım içerik çıkmış olur

İlk önereceğim oyun F.E.A.R 1. Fear 1 mükemmel bir oyun ve aksiyon korku türünün en iyi örneği. Bu oyunda ateş ederken alacağınız zevki başka bir oyunda zor alırsınız. Silah çeşitliliği, vuruş hissi, zamanı yavaşlatma gibi etmenler oyunu çok zevkli hale getiriyor. Yaptığı bir diğer iyi iş ise düşman yapay zekası. Şunu kesin olarak söyleyebilirim bu 2005 yılında çıkan oyundaki düşman yapay zekası hala şu an çıkan CoD ve BF oyunlarındaki yapay zekadan daha kaliteli. Düşmanlar sizin ayak sesinizi, el fenerinizi fark ediyor, bulunduğunuz konumuna göre pozisyon alıyor, gerekirse arkanıza geçip size arkanızdan vurmaya çalışıyor, son kalan kişi olduğunu fark ettiğinde yardım çağrıyor, bazen size pusu kuruyorlar, bazen sizi ararken etrafa dağılıyorlar, gibi. İngilizceniz ve vaktiniz varsa detaylı bilgi için şu video izlemenizi tavsiye ederim. Son olarak, eğer Q’ya bastığımda sola, E’ye bastığımda sağa eğiliyorsa, bu oyun iyi bir FPS oyunudur.

Korku kısmına gelirsek, yine mükemmel bir iş başarılmış. Kendimden örnek veriyorum, ben zor korkan bir adamım. Hele elimde silah varsa korkmam çok zor. Mesela Resident Evil 7. Oynarken hiç korktuğum bir kısım hatırlamıyorum, çünkü elimde bir silah var. Daha iyi bir örnek vermem gerekirse, Alien Isolation. Bu oyunun ilk 4 saati elim götüme giriyordu. Seni kovalayan 3 metre boyunda bir uzaylı var sadece ayak sesleri bile insanı ürkütüyor. Sonra /oyun geldi bana ateş püskürtücü silah verdi ve orada oyun benim için bitti. Ne uzaylı beni öldürmeye mi geliyormuş, hemen ateş püskürtüyorum uzaylı yok oluyor hemen. Demek istediğim, bir oyun sana silah verince oyunun hiçbir korkunç tarafı kalmıyor. Fear’a gelirsek oyun sana bol bol silah /sunuyor, ama yine de, buna rağmen oyun gelip seni korkutmayı başabilen bir oyun. Adamlar yapmış abi.

Fear Oynayın. Oyun Steam’de tek olarak satılmıyor, 3 oyunu birden almanız gerekiyor. İndirimlerde 20 liraya falan düşüyordu bu fiyata kaçmaz. Ayrıca Fear 1’in 2 adet DLC’si var, ve bu DLC’ler ana oyundan daha güzel, onları da oynamayı unutmayın.

Yeri gelmişken bu sefer tam bir korku oyunu önerelim. Kendisini oynadığınızda 3 gün etkisinden çıkamazsınız. Doki Doki Literature Club.

Oyunda liseye giden klasik, sıradan bir öğrencisiniz. Bir okul kulübüne katılıyorusunuz. Bir edebiyat kulübü. Bu kulüpte sizden başka birbirinden tatlı 3 kız var. Her gün okul sonrası bu kulübe gelip birbirinize şiir okuyorsunuz, beraber vakit geçiriyorsunuz, istediğiniz kıza yavşıyorsunuz falan. Evet gayet şirin, tatlı bir oyun olarak gözekebilir. Ama öyle değil.

Oyunda bir noktayı geçtikten sonra, oyun inanılmaz korkunç bir hal alıyor. Birçok arkadaşım o noktaya gelince oyunu bıraktı veya sesi kısarak oynamaya çalıştı. Şu an spoiler vermemek için güzel şeyler gösteremiyorum ama siz oynayınca görürsünüz. Eğer olaylardan kolayca etkilenen biriyseniz oyunu oynamasanız daha iyi olabilir.

Tabii ki oyun İngilizce, ama ingilizce seviyesi ağır değil. I go you go we go. Sözlüğe bakarak rahatça oynarsınız, hem bilmediğiniz kelimeler öğreneceğiniz ingilizceniz gelişir.

Oyun Steam’de ücretsiz, hemen gidip oynayabilirsiniz. Oyundan tam keyif alabilmek için geceleyin ışıklar kapılar kapalı ve en önemlisi kulaklıkla oynamayı unutmayın.

Dead Cells yeni çıkmış bir indie oyun. Normalde indie oyunlara karşı ön yargılı biri olarak, bu oyun oldukça hoşuma gitti. Oyun klasik işte bir zindandasanız, önüne gelen şeyleri öldürerek ilerleyirosunuz, başka bölümlere geçiyorsunuz falan. Ama oyunu zevkli kılan şeyler var.

Oyunda bir çok farklı, kılıç, ok ve yay, bomba gibi şeyler var. Her ilerleyen bölümde düşmanlar daha güçlü oluyor ve karşına yeni düşmanlar çıkıyor. Ölmek kötü bir şey değil, her öldüğünüzde daha güçlü olarak kalkıyorsunuz ve her öldüğünüzde zindan yapısı değişiyor, böylece oyun asla sıkmıyor.

Oyun Steam’de 40 liraya, indirimde 20 liraya düşüyor ve 20 liraya kaçmaz.

Fahrenheit. Playstation’a özel çıkan Heavy Rain, Beyond Two Souls, Detroid Become Human gibi oyunları muhtemel duymuşşunuzdur. Aynı yapımcıdan bir oyun daha var, Fahrenheit. 2005’de çıkan bu oyun oldukça güzel ama şu an günümüzde nedense pek değeri bilinmiyor.

Lucas Kane adında kendi ellerinde olmadan cinayet işleyen bir adamı oynuyoruz ve cinayetin gizemini çözmeye çalışıyoruz. Yapacağınız seçimler yine oyunun kaderini belirleyecek. Aksiyon sekansları oldukça iyi olan bu oyun, indirimde sadece 3 (yazıyla 3) liraya düşüyor. Oynamanızı tavsiye ederim.

Cevap eklemek için giriş yapmalısınız.