Güncel Floodlar En sonuncu Floodlar

Kurucu Yönetici
  • 0
Fil Necati

ÖSYM SINAVLARINA DÜZENLİ ÇALIŞMAK

  • 0

ÖSYM sınavlarına disiplinli çalışan herkes eğer normal zekanın altında değilse ilk 10000’e girebilir. Bakın genç arkadaşlarım, belki zeki olmadığınıza inanıyorsunuz, belki de öylesiniz, belki de zekisiniz. Eğer normal zekalıysanız bu zaten bazı konularda lütuf ama bu sizin ilk 10000’e girmenize engel değil.

Çalışıyorum yapamıyorum da bahane değil. Çalışmanın stilleri var ve kendinize en uygun olanını belirleyeceksiniz.

Tepki gösterecek gerizekalı çıkabilir, gibtir edin onu. O istediğiniz görece iyi üniversitelere girmek için zeka gerekmiyor. Gerekmiyor lan işte. Ancak ilk 1000’e girmek zeka gerektirir, bunu da belirteyim.

Ben fazla mı zekiyim? Hayır, dahi falan değilim, IQ’m da deha derecesinde değil. Sadece ses ve müzikte aşırıya yakın bir zekam var, onu da boşvermişliğimden henüz kullanamadım. Arkadaşlar ben de ilk 10k’ya girdim. Hem de lise sonda çok çalışamadım. Lakin ne oldu? Orta sonda eşek gibi çalışmaya başladım, iyi fen lisesi kazandım. Lisenin ilk 3 senesi çalışmaktan nirvanaya çıktım zaten. Belki son sene de çalışsaydım. Vesselam üniversite de zeka gerektirmiyor, tıp hariç. Belki tıp bile gerektirmiyor. Mühendislikte soruları ezberleyip sınavlarda sayıları ve şekilleri yerine koyarak millet mühendis oluyor lan. Bu ülkede okumak zeka gerektirmiyor öyle fazla. Yurt dışı üniversitelerinde okusa anında atılacak büyük bir yüzde var bu ülkede, ben de dahilim.

Not: Mühendislikte genelde 50 ders olur. 2 de staj. Millet stajlarda genelde bir şey öğrenmiyor. Lablar ezberleyip kopya falan alarak uygulanıp geçiliyor. Tez proje genelde ya hakiki çakma ya da internetten alıntı. Derslere gelince 10 ders servis dersi olsun, 30 da diğer tez proje lab harici bölüm dersi olsun. 30’unun 30’u da geçen senelerdeki sorulara benzer çıkar. Sistem değişse bile yolu bulunur. Bu ülkede mühendislik ndıbına eğitim yoktur. Ben neden mi halen bitiremedim? Ben hiç çalışmadım neredeyse, evet hiç. Ona rağmen az kaldı işte. 10 kredi aq.

Cevap eklemek için giriş yapmalısınız.