Güncel Floodlar En sonuncu Floodlar

Kurucu Yönetici
  • 1
Fil Necati

Müslüman Arkadaşımı Ateist Yapma Anım

  • 1

Benim bir arkadaşım var. Kendisi Müslüman. Baskıcı bir ailede büyümedi bildiğim kadarıyla. Bir gün bunun Whatsapp durumlarına denk geldim. Kişilerindeki insanların profil fotoğrafını ve biyografilerini puanlıyordu. Bende şaka olsun diye Sivil Koruma Combine’ını profil fotoğrafı olarak, Half Life 2’den bir ses kaydını ise Biyografi olarak kullandım. “Buna İngilizcem yetmiyor.” diye espri yapınca gittim 2 dakikalık sesli mesaj gönderdim.

Bundan 1 gün sonra kaydı dinledim ve yerin dibine girdim. Dedim “Benim sesim bu muymuş? İnsanlar beni bu sesle mi duyuyormuş?” diye düşünürken ona “Ulan benim sesim böyle miymiş rezalet lan” dedim. Ardından bana “Harbiden güzel sesin.” gibi şeyler dedi. Oradan konu biraz yürüdü gitti. Bana meme atınca bende kendi galerimden ona bir tane meme attım. Din ile alakalı olduğu için ufak bir tartışma çıktı. Tabii ateist olduğumu bilmiyor bu nedenle biraz tartıştık. En sonunda ona şunu dedim

  • Bu evreni kim yarattı senin inancına göre?
  • ..
  • Peki Allah’ı kim yarattı?

2 saniye sustu sonra bana yaratıcısı yoktur dedi. Karşılık olarak “Yani kendiliğinden oldu” dedim ve “Hani evren kendiliğinden/tesadüf eseri oluşamıyor ya inancına göre, o zaman Tanrı’n da o şekilde oluşmaz. Kendinle çelişmiyor musun?” diye ekleyerek cevabımı verdim. Biraz durdu, sonra bana “Haklısın… Ne diyeyim ki? Teşekkürler.” dedi ve benim gibi ateist olacağını söyledi. Bu şekilde birini daha ateist yaptım. Belki inandığı kitabı okur ve daha seviyeli şekilde tartışırız. Her neyse ben telefon kılıfımı yiyeceğim.

Cevap eklemek için giriş yapmalısınız.