Güncel Floodlar En sonuncu Floodlar

Kurucu Yönetici
  • 2
Fil Necati

muhafazakar ailenin ateist çocuğu

  • 2

bunu sağcı ailenin solcu çocuğu, solcu ailenin radikal islamcı torunu vesaire gibi çoğaltabilirsiniz.

işin özü, ailesi ile düşünsel çatışması olan ve bu çatışma saplantı düzeyine ulaşan kişiler yetişkinliklerine doğru yol alırken radikalleşme eğilimine girerler. (yanlışım varsa psikolog arkadaşlar düzeltsin) özellikle baba figürü ile olan çatışmalı hal; aile ile bir çözüm veya karşılıklı anlayışa oturmadığı takdirde sosyal medya gibi nispeten anonim platformlarda kendisine çıkış noktası bulur.

bu anlamda muhafazakar ailenin ateist çocuğunun sıradan bir ateistten farklı bir duruşu vardır. bu da ateizmin düşünsel bir çıkarımdan ziyade bir tepki formunda olmasıdır. kişi de yaşadığı bastırılmışlığı aktarabilecek bir kanala ihtiyaç duymaktadır. bahsettiğimiz profil yetişme sürecinde yaşam tarzı ve inanç ekseninde dikte ettirilen tüm öğretilere karşı yoğun duygulara sahiptir. bu durum utanç veya yok sayma yönünde bir dürtü ile ateşlenir. böylece kişi sahip olduğu parçasını yok etme isteğine kapılır. sosyal medyada allah kitap krishna’ya karşı obsesif bir biçimde söven kişileri silkelesek büyük ihtimalle arka planlarında muhafazakar ve hatta baskıcı aile motifleri buluruz. bu durum kullanıcının kendisindeki “beğenmediği yönlere” karşı yapılmış bir aşırı telafi girişimidir.

özetle; arkadaşım gidin ailenizle hesaplaşın. tamam allah çok kötü anlıyoruz. haydi bakalım. bu bayram kozlarınızı paylaşma zamanıdır. çekinmeyin koyun kendinizi ortaya.

Cevap eklemek için giriş yapmalısınız.