Güncel Floodlar En sonuncu Floodlar

Kurucu Yönetici
  • 0
Fil Necati

KONUMUZ UZAK DURULMASI GEREKEN 8 KADIN TİPİ

  • 0

Arkadaşlar, öncelikle hepiniz hoş geldiniz.

Konumuz uzak durulması gereken 8 KADIN tipi:

1-) UZUN İLİŞKİ MAĞDURLARI (Çok yaralıyım ühü ühü ühü)

Şimdi bunlar kısaca “Çok yaralıyım, eski ilişkimde böyle olmuştu, eski sevgilim böyle yapmıştı, Furkan öyle yapmıştı beni işte şöyle canımı sıkmıştı, ben sevmiştim o beni sevmemişti…” ya kardeşim ben mi seninle sevgiliydim dedirten aslında semptomlarını gayet rahat bir şekilde gözlemleyebileceğiniz, 3 veya daha uzun yıllık bir ilişkiden çıkmış, bu ilişkiden çıkmış olmanın acısını da sizden çıkartmaya and içmiş gibi duran uzun ilişki mağdurları. Lütfen ara versinler. Hemen bize musallat olmasınlar. Kimsenin ribaundu olmak zorunda değiliz.

2-) AŞIRI DOMİNANT ((Hep Haklı) ÖZÜR DİLEMEN GEREK!)

Bakın bazısı bunu sevebilir. Bazısının bu konuyla ilgili fantezisi olabilir. Onları tamamen dışarıda bırakıyorum. Burada her türlü fanteziye karşı hoşgörü var. AMA bu eğer ki sürekli bir şekilde haklı olmaya, özür dilemeye hiçbir zaman yeltenmemeye, senin üzerinde hakimiyet kurmaya, senin alanına sürekli müdahale etmeye, senin özgürlüğünü kısıtlamaya kadar geliyorsa ve bundan besleniyorsa eğer ki bir kadın veya bir erkek o zaman senin orada onun hayatının içerisinde onun kurduğu çemberin içerisinde yerin yok demektir. Çünkü biri seni kendi doğrularıyla domine etmeye çalışıyorsa senin doğrularının ve düşüncelerinin temelde onun gözünde hiçbir değeri yoktur. Böyle insanlar yalnızlığa mahkumdur. Onları mahkum oldukları yerde bırakın ya da söyleyin sizinle bir anlaşmaya varsınlar. Çünkü bu hayatta hem haklı hem mutlu olmak imkansızdır.

3-) KURBAN (Onun yüzünden)

O öyle dedi, yapamadım çünkücüler, olmadı çünkücüler, ailesinden dolayı hayattan dolayı okuldan dolayı eski sevgilisinden dolayı çevresinden dolayı parasından dolayı hiç fark etmez ama hiçbir yenilgisinin ve başarısızlığının sorumluluğunu kabul etmeyen, kendisine almayan bu insanlar aslında birer kurbandırlar. Kurbanlar sizin ruhunuzu emerler. Böyle dişlerini geçirip saçımı süpürge ettim diyip ondan sonra yaptıkları her şeyin çetelesini sizden çıkartırlar. Mutlu olamazlar çünkü hem mutsuzluklarının hem de mutluluklarının aslında kendi sorumluluklarında olduğunun farkında olmazlar. Onlara bir şeyin suçunu başkasına atmak kolay gelir. Onlara kolay gelsin.

4-) ŞEKİLCİ ((Keşke bundanım olsa) Sarışın olsam severdi…)

Bak onların nesi var. Bak onlar ne almış. Ben şimdi bugün bir kırmızı havyar yiyemeyecek miyim? İşte keşke benim de bundanım olsacılardır aslında bunlar. Instagramda televizyonda orada burada arkadaşında sevdiğinde dostunda onun sevgilisinde onun kocasında ne görürse aslında kendilerinde olsun isterler. Hevesleri 1 saniye mutlulukları saniyenin onda biri kadar sürer ve ondan sonra yine yeni bir şeye sahip olmayı isteyerek hayatlarına devam ederler. Bırakın onlar istedikleri şeylere sahip olsunlar. Ama bu kafayla size sahip olamazlar.

5-) DENGESİZ (Harikayım/Ağlamak istiyorum)

Harikayım aa çok iyi çok eğleniyorum ama hayır çok kötüyüm. E iyi misin keyfin yerinde mi çok kötü görünüyorsun? NE ALAKASI VAR BE ÇOK İYİYİMciler bunlar adamın beynini siker. Ulan buna duygu durumu mu dayanır anlayış mı dayanır? Yani ben senin lunaparkında bir ağlayıp bir gülmek mecburiyetinde miyim(Bazısı bunu sevebilir yine okey)? Ama eğer ki bu size zarar veriyorsa ve sizinle aynı frekansa giremiyorsa o zaman bu tip KADINlardan da uzak durmanız gerekir. Çünkü bir erkek olarak bir kadının şu aradaki ışık hızından daha hızlı geçiş süresine adapte olmanız çok zordur şimdiden söyleyeyim. Uyarması benden devamı sizden.

6-) KISKANÇ (Neredesin?/Kim O?)

Ama şimdi kıskanılmamak insana kendini ilgisiz hissettiriyor olabilir. Bazısı gerçekten ilgisini göstermek için kıskanıyor olabilir. Bunun bir dozajı bir tadı vardır. Yani tuz yemeklere lezzet katabilir ama aynı zamanda kendisi bir zehirdir aynen kıskançlık gibi. “Neredesin, kim o, kiminlesin, kimdi o karı, ne yaptınız, eski sevgilinle ne yaşadınız, nerede yemek yemiştiniz, onunla da mı bunları yapmıştın”a kadar gidiyorsa artık insanın bir sabrı vardır. Çok kıskançlık insanı usandırır. Bu öyle bir dengedir ki hani kıskanç olacaksın ama çok da insanı darlamayacaksın. Gavatlığa kadar düşmeyeceksin ama kölen de değil karşındaki. İlgim alakam senin üstünde ama senin özgürlüğünü de kısıtlamıyorum uzun vadede de kısıtlamayacağım diyenler bu konuda makuldürler. Ama size 1000 mesaj atan bir kişiye lütfen 1001 Gece Masalları yaşatmayın.

7-) İLGİ ARSIZI

Ooooo. İlgi arsızlığı virüsü bir kere vücuda girdiği zaman 2 semptomla ortaya çıkar. İlki flörtözlük. Herkesin yanağından bir makas, herkesten birazcık ilgi alayım da muck muck azıcık ağzımın kenarına koyayım. Ondan da biraz ilgi alayım bundan da biraz ilgi alayım şeklinde bir profil çıkabilir ortaya. Ya da “Niye telefonunu açmıyorsun, neden benimle mesajlaşmıyorsun, neden benimle konuşmuyorsun, NİYE BENİMLE İLGİLENMİYORSUN?”a doğru giden bir profil çizerler. Bu tip insanlar ya doğru düzgün bir ilişki tutturamazlar ya da seri monogomist yani seri tek eşli olurlar. Aldatmazlar ama sürekli eş değiştirirler yani. Kısa ve seri ilişki yaşarlar. Bu tiplerin hepsi ilgi arsızı çatısı etrafında toplanır. Bu çatının altında toplanmayın. Bu dam delik arkadaşlar. Eninde sonunda bunun acısı çıkar.

8 -) UMURSAMAZ (Bencil/Bakımsız)

Burada bayağılaşmayacağım. Yani kendine de bakmayan kadar basitleştirmeyeceğim. Ama buraya kadar da gidebilir. Çünkü herhangi bir şeyi umursamayan insan temelde kendisini de umursamıyordur. YA DA kendisinden başka kimseyi umursamıyordur. Umursamazlık aslında hem bencillik hem de pervasızlık ve özensizlik olarak ortaya çıkabilir. Semptomlarını anlarsınız. Dayanabildiğiniz kadar dayanırsınız. Ama unutmayın, umursamayan insanlar sizinle de yeterince bağ kuramazlar. Bugün bunu umursamayan yarın başka bir şeyi de umursamayabilir.

Dersimiz bitmiştir arkadaşlar. Bu dediklerimi dikkate alın. Unutmayın, bu işler dikkatli olunması gereken işler. Kendinize iyi bakın. İyi günler dilerim

Cevap eklemek için giriş yapmalısınız.