Güncel Floodlar En sonuncu Floodlar

rasoul3
  • 2
Amk n*wi

kaplumbağa deden hayatımı mahvetti

  • 2

Her şey ben dokuz yaşındayken başladı. Küçük olduğum için her şeyi merak eder “bu niye? şu neden?” diye sorardım.

Biraz zeki olan bir arkadaşım vardı. Bir gün arkadaşıma bir şey sormak için yanına gittim. “Neden şöyle şöyle… ” dedim. ve “Kaplumbağa Deden” dedi. Anlamadım. “Dedem kaplumbağa değil” filan dedim.

Sonra ne zaman ona “Neden?” dersem, HER ZAMAN “Kaplumbağa Deden” diye cevap verip, pişmiş kelle sırıtışı yapardı. Sonunda onun yanında “Neden?” dememeye karar verdim ve hayatıma devam ettim. Hiç bir şeyi sorgulamıyordum.

Sonra lise ye başlayınca. Bir keresinde ön sırada oturan kişi “Neden?” diyene kadar “Kaplumbağa deden” ni tamamen unutmuştum. “Ne dedin?” dedim. “Neden?” diyince “Kaplumbağa Deden.” dedim.

Tam o anda, beynimde bir şimşek çaktı ve “Kaplumbağa Deden” tabiri bana çok komik geldi. Ne zaman birinin “Neden” dediğini duysam “Kaplumbağa Deden” diye cevap vermeye başladım. Sonunda o kadar çok yaptım ki tik oldu.

Benim ‘Kaplumbağa Deden’ demem bilinçli bir şey değildi, yapardım, farkına bile varmazdım. Bununla mücadele etmek için, bunu yüksek sesle söylememek için çaba sarf ettim ama iş işten geçmişti.

Şimdi, ne zaman birinin “-den” ile kafiyeli bir şey söylediğini duysam, kendimi tutamam, bütün ciğerimle “KAPLUMBAAĞAAAA DEDEEEN!!!” diye bağırırım.

Bana yardım edin.

Cevap eklemek için giriş yapmalısınız.