Güncel Floodlar En sonuncu Floodlar

oruclukibele
  • 0
Amk n*wi

Her evde kaka bıçağı olmadığnı öğrendiğimde 22 yaşındaydım.

  • 0

Ailecek büyük sıçarız. Belki genetik, belki de beslenmemizle alakalı, ama herkes devasa bir kaka yığını çıkartır. Eğer daha önce mega-kaka yaptıysanız bilirsiniz, bazen sifonu çekince gitmez. Klozetin dibine uzanır ve suyun oluşturduğu girdap onu hafifçe yerinden oynatırken sizinle alay eder.

Büyürken, bu olay ailemizin kaka bıçağı edineceğini gerektirecek kadar sık yaşanıyordu. Çamaşır odasının duvarında asılı duran, yalnızca bu iş için kullanılan eski, paslı bir mutfak bıçağıydı. Koridordan geçerken birinin “Hoop, kaka bıçağını getirsene.” diye seslenmesi normal bir olaydı

Bunun banyo demirbaşı olduğunu sanıyordum. Tuvalet pompası, tuvalet fırçası ve kaka bıçağı…

Hızlıca 22 yaşıma gelelim. Sıçmayalı bir iki gün olmuştu ve o gün de bir arkadaşın evindeydim. Arkadaşım mahallenin tanınan bir baharatçısı olduğundan evinde “misafirleri” eksik olmazdı. Çünkü kıçının üzerine oturup da bir saat boyunca baharat numunelerini denemeden alışveriş edemezsiniz. Ayıptır söylemesi devasa bir kaka bıraktım. Aşağı baktığımda yatay bir şekilde durduğunu gördüm. Bu yüzden kapıya vurup arkadaşımı çağırdım. Yanıma geldiğinde kaka bıçağını getirmesini istedim.

“Neyim???”

“Kaka bıçağın.” dedim. “Kullanmam lazım, lütfen.”

“Kaka bıçağı ne amına koyayım?”

Kesinlikle kaka bıçağı vardı, ama belki de daha zarif bir isim takmıştır. Dışkı satırı? Gübre bölücü? Büyük abdest süngüsü? Ne demek istediğimi ve neden istediğimi açıkladım.

Kıkırdamaya başladı. Sonra kahkaha atmaya. Daha sonra birçok insan aymı anda kahkaha atmaya başladı. Meğer müzik kapanmış ve herkes benim yalvarışlarımı duymuş. Ve anladım ki hiçbirinin kaka bıçağı yokmuş. Yalnızca benim sikik aileme ve amına kodumun bağırsaklarına has bir şeymiş. Hayatımı sikeyim…

Geçen gece bu konuyu karıma açtım. Hem komik geldi hem de şok oldu. Meğer kaka bıçağının ne olduğunu bilmiyormuş ve alet edevat odasındaki paslj bıçağı günlük işlerde kullanıyormuş. Allahtan yemek yapmıyormuş da Trendyol kolilerini falan açıyormuş.

Günlük işlerde kullanmak için kendine yeni bir bıçak alacak.

Edit: Sıkça gelen bir soru- Neden kaka bıçağı banyo yerine çamaşır odasında duruyordu. Cevap: Yalnızca bir kaka bıçağımız vardı ve çamaşır odası üç banyoya eşit uzaklıktaydı. Neden üç kaka bıçağımız yoktu hiçbir fikrim yok. Yoktu işte. Yalnızca bir tane vardı. Belki de sebebi babamın saçma sapan şeylerde cimrilik yapmasıydı. Yani olay bu. Kaka bıçağını ortak kullanıyorduk.

Cevap eklemek için giriş yapmalısınız.