Güncel Floodlar En sonuncu Floodlar

tintier_713
  • 0
Amk n*wi

Hala unutamıyorum

  • 0

mahallemizde taylan adında esmer ve ilginç bir çocuk vardı. bir gün hep beraber su tabancası oynadıktan sonra yorgun argın kaldırıma oturmuş bisküvi ve meyve suyu içerek serinliyoruz 5 kişi, bu taylan bir fıkra anlatmak istedi, aynen aktarıyorum;

“arkadaşlar şimdi size bir fıkra anlatacağım. dün babamla gülhanedeki hayvanat bahçesine gittik. çok hoş bir çakal vardı ve ayrılırken ona hoş-çakal ! dedim ehehe ehiehe ehieeee hiee”

dedi. bu esnada alparslan arkadaşımız, babasının bazukası olduğunu söyledi. toygar ise güçlü kaslı kollarıyla taylanı yakaladı, ve mülayim arkadaşımızın yardımıyla ile taylan arkadaşımızı bağlamaya başladı. taylan’ı apartmanın arkasına götürdük, alparslan bozukasıyla taylan’ı buharlaştırdı, sonrasıda kalan parçaları tek tek bir migros poşetinde toplayıp alparslan’ın babasının çalıştığı feza gürsey enstitüsündeki kampüsün elektriğini sağlayan nükleer reaktöründeki pluton rot’larının yanına bıraktık. taylan’ın kalan parçaları ergiyip ışıdı. alparslan’ın babası sağolsun, taylan artık fiziksel olarak yok olmuştu, fakat hala bir nüfus kağıdı vardı, nüfus kayıtları vardı maalesef.

mülayim’in babası nüfus il müdürlüğünde çalışıyordu, taylan’ın nüfus kağıdını sildirdik. sonra toygar’ın babası falan da mafyaydı sanırsam, taylan’ın ailesini ikna etti aslında taylan adında bir çocukları olmadığına dair. ayrıca taylan köyde doğmuştu, hastahanede doğmadığı için hastahane kayıtları bulunmuyordu. böylelikle toygar’ın “ayı” lakaplı babası osman amca, taylan’ın doğduğu tokat iline gidip ebesini buldu ve yurt dışından, batı almanya cumhuriyetinden özel olarak getirttiği hafıza silici hapı ebesine içirtti. bu esnada olaya müdahil olmaya çalışan köy muhtarının anlamsız çıkışı sonucunda osman amca’nın kendisiyle uygunsuz bir ilişkiye girdiği duyumlarını aldık çok seneler sonra. köy muhtarı önce cinsiyet değiştirmiş, çeşitli hormonlar almış (osman amca kendisine bu konuda yardım etmiş) ve akabinde pembe nüfus kağıdına sahip muntazam bir sahne sanatçısı, assolist olmuş, sonuç olarak da ankara’da payvonlarda çıkmaya başlamış.

taylan sırasıyla fiziksel olarak buharlaştırılmış, ergimiş, yok edilmiş ve sonuç olarak tarihten silinmişti. yani aslında taylan hiç yoktu, hiç olmamıştı taylan adındaki esmer ve ilginç kişi. maalesef espiri alparslan’ın, toygar’ın, mülayim’in ve benim halen aklımda, unutamıyorum

Cevap eklemek için giriş yapmalısınız.