Güncel Floodlar En sonuncu Floodlar

PasifYamultan_Serdar
  • 0
Amk n*wi

Ekonomik Kriz ve Serdar Abi

  • 0

Pazar sabahına gözümü açtım, esneyip gerildim ve kalkmış sikimi yan yatırıp işemek için yataktan kalktım. Osmanı çıkarıp kustururken -penisimin ismi Osman- ona bakıp hüzünlendim. Çok güzel bir ten rengine sahip, demir gibi, 20 santim yarak gibi yaraktı fakat son zamanlarda yaşadığım ekonomik sıkıntılardan Osman bile bunalıma girmiş artık kalkmaz olmuştu. Neyse kahvaltıdan sonra mahalle kahvehanesine gittim. Burada çay ucuz ustalar. Sıcak çayımı yudumlarken sikiş hayallerini bir tarafa bırakıp nasıl para kazanacağımı düşünmeye başladım. İşim var fakat doktor olmama rağmen bana maaş yetmiyor. 2023-2027 iç savaşından sonra zaten daha da boka battım, neyse konu bu değil.
Yan masada üç yaşlı dede bir tane orta yaşlı adam bir iş hakkında konuşuyorlardı. Tam olarak ne olduğunu anlamadım ama 8 bin lira aylık kazancı duyunca hemen damladım. “selamün aleyküm ustalar nasılsınız? Sohbetiniz çok güzel katılabilir miyim?” Dedim. Yaşlı dede “tabi genç buyur buyur! Ahmet bu gence Mr. White oraletinden getir!” Dedi. Neyse masaya oturup oraleti beklerken sohbeti devam ettirmek için “benim durumlar çok kötü ya. Maaşlar yetmiyor” dedim. Orta yaşlı adam kaşlarını çatıp bana hafifçe yere bakarak “Ampül Konya-Rize Kurtuluş Ordusu ülkenin anasını sikti” diye mırıldandı. Diğer yaşlı Azeri dede “dəmə! Vaziyetin içine soxtular amma şükür kurtulduk” dedi.
Öyle siyaset, politika konuştuktan sonra sessizlik olunca ben “ya ustalarım şöyle bir pasif gelirim olsa aylık mutfak masrafımın yarısı bile çıksa yeter” dedim. Biraz önce ülkü ocağı üyesi olduğunu öğrendiğim orta yaşlı adam yani Serdar abi “ben sana yardımcı olurum genç. Hiç deneyimin var mı?” Dedi. Ben “deneyimliyim bir buçuk yıldır çalışıyorum” dedim. Serdar abi bir güldü “ooo güzel güzel tazesin daha. İlik gibisin maşallah, gençsin” dedi. Ben bir garip oldum tabi bu iltifatlar resmen gayımsı iltifatlar. Neyse Serdar abi sıcak kanlı bir delikanlı abi gibi geldiği için çok umursamadım.
Serdar abi bana “benim sana ayarlayacağım iş sana ayda rahat bin bilemedin bin beş yüz getirir” dedi. Yaşlı adam “Serdar fabrikatör yiğenim, buraya geldiğine bakma çok zengindir” dedi. Ben de “abi çok sağol vallahi! Uzun zamandır ekonomik sıkıntı çekiyorum bunaldım ilaç olacaksın” dedim. Serdar abi bana “şimdi bu iş burada kahvehanede konuşulmaz genç, uygun olmaz. Sen benim evime gel seni sevdim, özellikle evime davet ediyorum ha!” Dedi. Ben de teşekkür edip ev adresini aldım.
Sonraki gün pazartesi dediği saatte evine geldim. Ev villa. Hizmetçi beni onun yanına götürdü. Misafirhanesinde ağırladı beni. İçkiler, yemekler geldi. Konu bir türlü işe gelmedi. Ben de heyecanlıyım, pasif gelir sayesinde işler yoluna girecek sonuçta.
Neyse içkiler içildi yemekler yenildi. Ben çok içmedim. Sarhoş oldum sayılmaz ama Serdar abi götü başı dağıttı. Serdar abi “gelelim iş konusuna. Bugün mülakatın var. Mülakatı geçersen düzenli çalışanım olacaksın, ama önce çay içmemiz lazım bizim Urfa’da gelenektir önce çay içilir dedi. Ben içki ve onca yemekten sonra çay içmenin garipliği içinde çayı Serdar abi ile aynı anda bitirdim. Serdar abi bana “hazır mısın mülakata?” Dedi. “Evet abi” dedim. Serdar abi bekle diyip misafirhaneden ayrıldı. Yirmi dakika sonra misafirhaneye döndü ki ne göreyim! Serdar abi esmer Urfa erkeği ten rengi ile beyaz bornozun içinde neredeyse yere değecek siki ile kapıdan bana doğru geliyor! Ne yarrağı ulan buna başka bir isim vermek gerek!
“Serdar abi ne yapıyorsun!?” Diye bağırdım. Serdar abi “demek tecavüz rolü seviyorsun” diyip “ÇAYLAR İÇİLSİN GÖTLER SİKİLSİN” nidaları eşliğinde bana koşmaya başladı. Ben o an refleks ile elime bıçağı alıp “sikini keserim abi yaklaşma!” Diye bağırdım. Serdar abi olayın ciddiyetini anlamış olacak ki durup bana “amına koyim sen pasif gelir istemiyor muydun? Ulan yoksa aktif misin sen?” Diyince jeton düştü.

Ben durmadan götüme vura vura kaçıp serdarzede olmaktan son anda kurtuldum. Aç kalmayalım diye yarrak yiyecek halimiz yok ya sonuçta!

Cevap eklemek için giriş yapmalısınız.