Güncel Floodlar En sonuncu Floodlar

zazeN33
  • 0
Amk n*wi

Discord sunucu oluşturmak isteyenler için önerilerim

  • 0

Not:Bunların hepsini bi arkadaşımın sunucusunda yaptım ve baya iyi oldu bence. Aşama aşama ilerliyicez inanıyorum mükemmel bi sunucu ortaya çıkarıcaksınız.

Adımlar:
1. Sunucu oluşturmadan önce yapmak gerekenler
2. Metin kanalları ve ses kanalları fikirleri
3. Roller
4. Botlar

1.**Sunucu oluşturmadan önce** yapmanız gereken tek şey var:

1- İlk önce sunucunuz için https://getemoji.com sitesinden bir emoji seçin, ama o emoji öyle bi emoji olsun ki, sunucu ismini o emoji ile ilgili yapabilin. Mesela ben satrançtaki kaleyi (♖) seçtim ve sunucu ismini “♖AGALAR KALESİ♖” yaptım.
Not: Sunucunuzun konusunu neyse onla uzaktan yakından alâkalı olabilir, olmasa da olur problem yok bunda bence.

**Sunucuyu şimdi oluşturabilirsiniz.**

2.Sunucuyu açtınız, eeee? Kim boş sunucuya gelir ki? İnsanlara bi şey takdim etmeniz gerekiyo. İnsanlar peki nereye yazıcak ki? Metin ve ses kanalları açıcaz tabii ki de. Şimdi gelelim kanal fikirlerine, benim henüz fikirlerim bu:

1- sohbet kanalı zaten sunucuyu açtığınızda geliyo onu yine de yazıyım dedim.
2- beni oku diye bir oda yapın hem kuralları, hem oluşturduğunuz roller hakkındaki bilgiyi, hem sosyal medya hesaplarınızı ora yazın.
3- bütün botların komutunu yazabileceğiniz komutlar odası.
4- fotoğrafların atılacağı foto chat
5- oyun-sohbet, siyaset-sohbet, din-sohbet, ideoloji-sohbet, fizik-sohbet, felsefe-sohbet, dert anlatma odası. (bunları hem sesli kanal hem metin kanalı olarak yapsanız müq olur, bazılarınız ee bu kadar konu için ayrı sohbet odası açacaktıksa niye normal sohbet kanalı var ki diyicektir illa ki? sohbet kısmına gündelik boş sohbetler yazılacak fakat bu belirli bi konu üzerine olan odalar daha ciddi odalar olucak)
6- sınırsız davet odası (limitsiz bi davet oluşturun ve bu odaya atın insanlar ve siz sağda solda buradaki daveti copy paste yaparsınız.
7- oyuncu arama odası (kimse normal sohbet ederken karşısına valo gelcek var mı gibi mesajların çıkmasını istemez o yüzden bu oda çok yararlı)
8- oyun oynama sesli kanalları (5-6 tane açın oyun odası isimli ses kanalını, millet orada oyununu oynasın, odaya limit koyun ki milyon tane insan girmesin odaya)
9- reklam odası (belirli bi levele ulaşanlar orada sunucusunun sosyal medya hesaplarının reklamını yapsın ama lütfen leveli fazla seçin öyle her kes yapamasın yani hatta vip diye bi rol oluşturup rolü almak için çok büyük gereksinimler koyup sadece vip rolündekilerin yazabilmesini sağlayabilirsiniz)
10- video-duyuru, yayıncıysanız yayın-duyuru, sunucuya her yeni şey getirdiğinizde duyurusunu yapabileceğiniz sunucu-duyuru odası
11- kelime türetme,bom, sayı sayma gibi eğlence odaları

Aklıma başka fikir gelse mesajı düzenleyip eklerim şimdilik bunları yazdım.
Not: Metin kanallarının isminin başına kendi içeriği ile ilgili emojiler koyup coolsymbol.com ‘dan şekilli şukullu parantez işaretlerin koyup aynı aşağıdakine benzer yapabilirsiniz:
〔?〕foto-chat veya ?┇foto-chat.

3. E peki roller? Roller şöyle oluyo zaten tek gereken bunları farklı şeylerle süslemek:
Kurucu rolü
Moderatör rolü
Deneme moderatör rolü
Booster rolü
Üye rolü
Susturulanlar için muted rolü
LVL SİSTEMİ ROLLERİ:
1.seviye rolü
10.seviye rolü
30.seviye rolü
50.seviye rolü
100.seviye rolü
Üye, mod, deneme mod, kurucu, booster rollerinin ismini değişik, şekilli yapmak gerekmiyo. Fakat level sistemi rollerinde mutlaka bi şey olması gerek. Askeri rütbeler olabilir bu, mitolojik tanrılar olabilir bu, futbolcu mevkileri olabilir bu. Bunlar benim önerdiklerim, siz daha da derin düşünebilirsiniz.
4. Eee peki botlar? Botları yazmaya üşeniyorum şu an o yüzden kısa yoldan şunu söylicem. top.gg sitesinden istediğin kategorideki botu bulabilirsin, youtube’da her türlü derde derman var zaten youtube’a gidip “(botun ismi) nasıl kullanılır” yazıp bi şeyler bulabilirsin.

Cevap eklemek için giriş yapmalısınız.