Güncel Floodlar En sonuncu Floodlar

ucankafatasi
  • 3
Öğreniyor

Devrimci, feminist sevgilim beni sırf ofansif şaka yapıyorum diye terk etti.

  • 3

Benim kız arkadaşım görüp görebileceğiniz en hümanist kişi. Din, dil, ırk gozetmez her insanı kucaklar. Öyle bir çevresi var ki amk sanırsın Netflix kadrosu. Bir gün LGBTI arkadaşları ile oturuyoruz ertesi gün İslamcılar ile. Ben de girdiğimiz her ortamda ofansif şakalar yapıyorum. Haliyle aramız limoni oluyor.

Geçen gün kafede oturduk milkshake içiyorum o da bana kızgın. Sesleniyorum cevap vermiyor, eline almış telefonunu Twitter’da gündemi takip ediyor. Bir süre ısrar ettim , neyse ki cevap verdi bana. Japonya’da balina avlanmak tekrar yasallasmis. Bu da bu haberi Twitter’dan görünce sinirlenmiş. E tabi benim de götüm kaşınıyor durur muyum? “Feminizme büyük darbe vurmuşlar” dedim.

Bir hafta benimle konuşmadı. Yalvar yakar zor ikna ettim barışmaya. Barıştık ama görüşmüyordu benimle. Tesadüfen oturduğum kafede onu arkadaşlarıyla gördüm öyle yanlarına gittim. Beni görünce bile tedirgin oldu. Çünkü gününü İslamcı arkadaşlarına ayırmış ve onlarla beraber çay içiyordu. Kara çarşafları, tesettürleri ve sakalları dizine inmiş erkekleri ile bu grup beni şöyle bir süzdü. Az biraz sohbet ettikten sonra İslamcı grup “biz sinemaya gideceğiz korku filmine, eşlik edecek misiniz?” diye sordu. Tabi ki karakterimden ödün vermedim ve ” Atatürk belgeseli mi izleyeceksiniz?” diye sordum.

Söz yüzüğümüzü masaya bırakıp gitti maalesef. Aileler araya girdi de zor ikna ettik kızı. Ben onu nasıl olduğu kabul ediyorsam onun da beni aynı şekilde kabul etmesini istedim. Hak verdi bana, anlaştık. Ama bugün beni götürdüğü kitap kafede yine yaramazlık yaptım. Kafenin ilginç bir konsepti vardı. Kitaplara ip gecirmisler tavana asmışlar. Bu ipler aynı zamanda LED ışıklı olduğu için de güzel bir görüntü çıkıyor ortaya. E tabi ben bu durumu görünce “Deniz Gezmiş’in kitabını assalar çok ironik olmaz mı?” diye sordum.

Sormaz olaydım amk. Kız meğerse söz vermiş kendine buraya gelmeden önce. Eğer bir şaka daha yaparsam terk edecekmiş beni. Haliyle de ilişki bitti. Ben bu kız olmadan nasıl dayanacam beyler? Çok alışmıştım amk.

Cevap eklemek için giriş yapmalısınız.