Güncel Floodlar En sonuncu Floodlar

Kurucu Yönetici
  • 0
Fil Necati

Dağdaki ayı şehre inse bizim insanımızın ayılıklarını görünce Ayılığından utanır.

  • 0

Dağdaki ayı şehre inse bizim insanımızın ayılıklarını görünce Ayılığından utanır. Giderek varoşlaşan bir toplum haline geldik inanılır gibi değil yani üniversite mezunu hakim savcı profesor albay fark etmiyor çocuklarına bakıyorum birer ayı yetiştirmişler bu nasıl mümkün olur diye soruyorum sorguluyorum Tahsilli insanların yetiştirdikleri ve kendileri böyleyse cahiller son derece tehlikeli bir kitle yetiştiriyor demektir.

Hele şu an yetişen bir kuşak var Anneler babalar çocuklarının esiri olmuş ne diyorlarsa yapıyorlar ne alacaklarsa çocuklara soruyorlar Böylelikle çocuklar kendilerini annelerinden babalarından daha başarılı daha zeki sanıyorlar vazgeçilmez sanıyorlar…

Hatalarına yanlışlarına yapma çocuğum diyen yok Yogurdum ekşi diyen yok. Çocuktur yapar çocuktur kırar çocuktur bağırır şeklinde çocuk yetiştiriyorlar. Toplum kalitesi çok bozuldu zaten trafikte %70 arabada pompalı tüfek var en küçük olayda kullanılmak üzere bekliyor.Evlilikler bile çıkar ve menfaat ilişkisine dayalı aşk ve sevgi üzerine yapılan evlilik yok Din iman para olmuş kadınlarımız paranın nasıl kazanıldığını sorgulamıyor kocası isterse illegal iş yapsın umrumda değil isterse hapse girsin umrumda değil böylelikle edinilmiş mallara sahip olacak sevgilisiyle gönül eğlendirirecek ikinciyi yerine koyacak.

sadakatsizlik almış başını gidiyor filmlerde illegal iş yapmak meşru gösteriliyor silah satmak meşru gösteriliyor çukur dizisi örnektir Sadakatsiz dizisi örnektir.

Burada esrar eroin kokain silah ticareti pompalı tüfek ticareti fuhuş bunlara ulaşmak bakkalda sigara almaktan daha kolay hale gelmiş. Devletin üniformasını giymiş insanlar devletin kimliğini taşıyan insanlar hain çıkıyor. Silah ve bayrak üzerine yemin etmişler şerefi hiç etmişler. 7:24 ezan okunsada bu toplum Allah’tan korkmuyor on tane duanın bir tanesinin Türkçe mealini bilmezler beş tane sure bilmezler ezan okunduğunda hoca ne diyor anlamazlar.

Hayvana zülüm ederler doğayı kirletirler yedikleri içtikleri gelişigüzel atarlar bira şişelerini fırlatıp atarlar Fitne-fesat ve dedikoduyla yaşıyorlar araştırmıyorlar okumuyorlar kutuplaşmışlar En küçük olayda ego devreye giriyor kompleksler devreye giriyor Devletin yetkisi makamı rütbesi Kişiselleştirilmiş olayların içine sokuluyor.

Halk Sünnet asker ve düğün konvoyları yaparlar trafiği kilitlerler inip yolda halay çekerler gelişigüzel havayi fişek atarlar silah sıkarlar. Toplumun hali bu eğitim kalitesi yerle bir Türkçe bilmeyen Türkçe hocası İngilizce bilmeyen İngilizce hocası liyakat yok hak hukuk adalet bitmiş. Toplum Sınıflara ayrılmış Gelir adaletsizliği hüküm sürmüş.

Ülke bitik. Kamu yönetimi çökmüş komşuluk arkadaşlık akrabalık Evlilikler hepsi sahte çıkar menfaate dayalı. En küçük olaylarda silah ve bıçak kullanarak adam öldürüyoruz. Merhametsiz ve vicdansızlaştırıldık. Sokaktaki kedi köpeye kafayı takmışız hayvanların insanlara olan faydasını unutmuşuz. İllegale ceket ilikliyoruz saygı gösteriyoruz.

Güçlüden yana oluyoruz çıkarlar için yalancı şahitlik yapıyoruz. Suç iftirası atıyoruz sırf kıskançlıktan dolayı. Bizden olmayanı sindirmeye çalışıyoruz. Bizden olmayanı işe almıyoruz. Bizden olanı tahsili yetkisi donanımı olmasa bile iyi yerlere oturtıyoruz. Zıvanadan çıkmış bir toplum olduk. Elini kolunu sallayan sınırlarımızdan giriyor.

En küçük devlet memuru bile vatandaşa kötü davranıyor ızdırap oluyor. Ülkede cemaatler tarikatlar bile silahlanmış 15 yıldan beri kapıda ödemeli pompalı tüfek satışına Gözyuman bir devlet. En küçük olayda vatandaşa ters kelepçe takılıyor öğrencilere ters kelepçe takılıyor gerçek suçlulara kelepçe takılmıyor. Bölgeden bölgeye aynı suça farklı cezalar veriliyor Tecavüzcülere çocuk istismarcılarına bir kereden bir şey olmaz diye ceza verilmiyor.

Devlet gerekli yerleri denetlemiyor hafta sonları denetleme yapmıyor geceleri denetleme yapmıyor. Cimer Cumhurbaşkanlığı iletişim merkezine ihbarda bulunuyor dürüst vatandaş Sayın cumhurbaşkanının direktifleri doğrultusunda illegallikleri bildiriyor ama sistem ihbarcı dürüst Vatandaşı afişe ve deşifre ediyor. Devlet gönüllü platformu oluşturmuş O hal dönemlerinde Selde orman yangınlarında gönüllülerden destek bekliyor ama gönüllü ya bir kıyafet bir bot ulaşım hakkı görev esnasında yaşam sigortası sunmuyor. 65 yaşında itfaiyeciyi emekli olmuş hala çalıştırıyor yerine genç nesili almıyor.

İşsizlik tavan yapmış alım gücü düşmüş. Ve ahlak çökmüş ahlakını yitiren toplumlar yok olmaya 100 tutmuş toplumlardır.Ve artık herkes şunu bilsin ki Türkiye’de üniformalar makamlar ve devletin kimliği kimseyi sivil bir vatandaştan daha üstün ayrıcalıklı daha şerefli ahlaklı olduğu anlamına getirmediğini artık öğrensin. 200.000’e yakın sadece fetocu hain çıktı daha niceleri var. Başka illegal işleri sürdürenler var mermi satanlar var para karşılığında tutanakları sümenaltı edenler var yanlı kaza tespit tutanakları tutanlar var.

DHKP-Cli hakimler yakalandı. Adana’da bayan polisler fuhuştan yakalandı esrar eroin gibi işlerin arkasındaki polisler jandarmalar yakalandı Bitmez bitmiyor. Silah bayrak ve meslek yeminleri hiç edildi. Toplumun %70’i haram yiyor. Elhamdürüllah Müslümanız ya olmasaydık diyorum.

Cevap eklemek için giriş yapmalısınız.