Güncel Floodlar En sonuncu Floodlar

genzo_wakabayashi_94
  • 0
Amk n*wi

Akşam akşam aklima Fransa’da yaşayan arkadaşımın olayı geldi anlatayım size

  • 0

Arkadaş master’ı Paris’te yapıyor ve bursla gecinmekte zorlandığı için part time ise başlıyor bir restoranda (garson). Arkadaşımın tipini tarif edeyim: 1.87 boyunda, saçlarını 3 numaraya vuran , mavi gözlü, atletik bir vücudu olan prison break dizisindeki scoffield’e çok benzeyen biri. Zaten ona da özeniyor, kendisini ona benzetmek için cabalamis.

Bir gün restorana iki tane Türk kızı gelmiş. Hal ve hareketleri o kadar varoş hareketlermis ki insanların dikkatini çekmişler. Tabi rahatsız olmuş insanlar. Çünkü amk kızları , turist olarak Fransa’ya gelince kendilerini kraliyet ailesi sandıkları için toplum içinde bağıra bağıra konuşmakta ve kikir kikir gülmekte bir sakınca görmemişler.

Arkadaşım yanlarına gidip Fransızca “hoşgeldiniz, siparişlerinizi alabilir miyim?” minvalinde bir şeyler söylemiş. Bunlar ingilizce cevap vermiş. Bizim arkadaş da bunların Türk olduğunu daha ilk anda anladığı için bozuntuya vermeden ingilizce cevap vermiş. Şimdi bu Fransızlarda şöyle bir şey var. Bunlar “biz neden İngilizce öğreniyoruz ki, İngilizler Fransızca öğrensin” egosuna sahip oldukları için İngilizce pek bilmezler, bilenler de çok kötü konuşur. Arkadaş da inandırıcı olsun diye kötü İngilizceye devam etmiş.

Bu sırada bu kızlardan biri diğerine Türkçe “görüyor musun adamı, at gibi sikişir bu ” demiş , keza arkadaşı da onu onaylamış. Arkadaşım bunlara yarım saat boyunca servis yapmış. Aperatiften tut , kahveye kadar her şeyi yiyip bitirmişler. Tabi her yapılan serviste bunlar arkadaşa bildiğin yürümüşler. Yakışıklı, bebeğim, güzelim, aşkım… Gibi ifadeler kullanmışlar , tabi ki Türkçe. Hatta çok ileri gidip “amım sana feda olsun” gibi utanç verici şeyler de soylemisler.

En son bunlar kalkarken arkadaş kapıya kadar geçirmiş onları. onlara kapı eşiğinde “afiyet olsun yine bekleriz efendim” demiş. Bunlar suratları bembeyaz şekilde topuklamislar ordan. O günden sonra Türk kızlarına olan güveni sarsılmış. Çünkü normal sartlarda bir Türk erkeğine karşı asla olusmayacak düşünceler bir yabancı erkeğe karşı rahatlıkla olusuyormus. Benim Türk olmam onlarda hayal kırıklığı yarattı, oysa ben Türk olmamdan çok mutlu olurlar sanıyordum dedi.

Cevap eklemek için giriş yapmalısınız.