Güncel Floodlar En sonuncu Floodlar

sea_kaplumbagasi
  • 0
Amk n*wi

?

  • 0

Kargalar dünyanın he men her yerinde bulunan en zeki kuş türlerinden bir tanesidir. Kargaların yüzük, küpe gibi birçok parlak cisme karşı zaafı vardır. Buldukları parlak cisimleri yuvalarına götürerek adeta bir koleksiyoncu gibi orada biriktirirler.

Kargalar hem et hem de ot ile beslenebilen hayvanlardır. Genellikle küçük memelileri, leşleri, kabukluları yer. Bazı kargaların ceviz, midye gibi kabuklu yiyecekleri yüksek yerlerden bırakıp, kabukları kırılınca yerler. Yani kargalar sanılanın aksine çok zeki ve becerikli hayvanlardır. Kargalar aynı zamanda ölü toplayıcı ve yiyici hayvanlardır. Bütün hayvanların olduğu gibi kargaların da ekosisteme büyük katkıları vardır.

Kargalar zeki oldukları kadar duygusal hayvanlardır. Örneğin bir karga türü olan alakarganın yiyecek ararken kendi türünden bir karganın ölüsünü görünce acı bir çığlık atıp sürünün diğer üyelerini toplar. Gelen kargalar beraberinde getirdikleri çalı çırpıyı ölü olanın üzerine bırakıp oradan uzaklaşırlar. Ayrıca kargalar iyiliği de karşılıksız bırakmaz. Eğer siz bir kargaya iyilik yaptıysanız, o karga sürekli sizi taklit eder ve size bağlanır. Ancak bu zeki hayvanların ömürleri zekâları kadar uzun değildir. Bilinen en uzun yaşamış karga 40 yıl yaşamıştır. Kargaların hafızaları da çok güçlüdür. İşte bununla ilgili bir bilimsel araştırma:
Seattle da bir grup bilim adamı özel maskeler takarak yedi kargayı esir aldı. Daha sonra kargaları saldılar. Birkaç yıl sonra yine aynı kargaların karşısına aynı maskelerle çıktılar ve kargalar o maskelerin daha önce kendilerine zarar verdiğini bildikleri için maske takan kişilere saldırdılar

Cevap eklemek için giriş yapmalısınız.