Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

FIP-FS’deki Microsoft Exchange 2022 yılı hatası e-posta dağıtımını bozuyor

FIP-FS’deki Microsoft Exchange 2022 yılı hatası e-posta dağıtımını bozuyor

Microsoft Exchange şirket içi sunucuları, FIP-FS kötü amaçlı yazılımdan koruma tarama motorundaki “2022 Yılı” hatası nedeniyle 1 Ocak 2022’den itibaren e-posta teslim edemez.

Microsoft, Exchange Server 2013’ten başlayarak, kullanıcıları kötü niyetli e-postalardan korumak için varsayılan olarak FIP-FS istenmeyen posta önleme ve kötü amaçlı yazılımdan koruma tarama motorunu etkinleştirdi.

Microsoft Exchange Y2K22 hatası

Dünya çapındaki Microsoft Exchange yöneticilerinden gelen sayısız rapora göre, FIP-FS motorundaki bir hata, 1 Ocak 2022 gece yarısından itibaren şirket içi sunucularla e-posta teslimini engelliyor.

Güvenlik araştırmacısı ve Exchange yöneticisi Joseph Roosen, bunun Microsoft’un bir tarihin değerini saklamak için imzalı bir int32 değişkeni kullanması nedeniyle olduğunu ve bunun en fazla 2.147.483.647 değerine sahip olduğunu söyledi.

Ancak, 2022’deki tarihlerin minimum 2.201.010.001 veya daha büyük bir değeri vardır; bu, imzalı int32 değişkeninde depolanabilecek maksimum değerden daha büyüktür ve bu, tarama motorunun başarısız olmasına ve teslimat için posta bırakmamasına neden olur.

Bu hata tetiklendiğinde, Exchange Sunucusunun Olay Günlüğünde “FIP-FS Tarama İşlemi başlatılamadı. Hata: 0x8004005. Hata Ayrıntıları: Belirtilmemiş Hata” veya “Hata Kodu: 0x80004005. Hata Açıklaması: Can “2201010001”i uzuna çevir.”

Microsoft’un bu hatayı resmi olarak düzeltmek için tarihi tutmak için daha büyük bir değişken kullanan bir Exchange Server güncellemesi yayınlaması gerekecek.

Ancak, şu anda etkilenen şirket içi Exchange Sunucuları için, yöneticiler buldu E-postanın yeniden teslim edilmeye başlamasına izin vermek için FIP-FS tarama motorunu devre dışı bırakabilirsiniz.

FIP-FS tarama motorunu devre dışı bırakmak için Exchange Sunucusunda aşağıdaki PowerShell komutlarını çalıştırabilirsiniz:

Set-MalwareFilteringServer -Identity  -BypassFiltering $true
Restart-Service MSExchangeTransport

MSExchangeTransport hizmeti yeniden başlatıldıktan sonra posta yeniden teslim edilmeye başlayacaktır.

Ne yazık ki, bu resmi olmayan düzeltmeyle, teslim edilen postalar artık Microsoft’un tarama motoru tarafından taranmayacak ve bu da kullanıcılara daha fazla kötü amaçlı e-posta ve spam ulaşmasına yol açacaktır.

Microsoft sorunun farkında olduğu bildirildi ve bir düzeltme üzerinde çalışıyor, ancak ne zaman teslim edileceğine dair bir ETA yok.

BleepingComputer, hatayla ilgili sorular için Microsoft ile de iletişime geçti ancak henüz bir yanıt almadı.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.