Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Fidye Yazılımında Hafta – 12 Ağustos 2022


İçinde bir anahtarla kilitleyin

Fidye yazılımı haberleri ve saldırıları için çok yoğun bir haftaydı, özellikle Cisco’nun Yanluowang fidye yazılımı çetesine bağlı bir tehdit aktörü tarafından ihlal edildiğinin ifşa edilmesiyle.

Çarşamba günü, Yanluowang fidye yazılımı çetesi Cisco’nun ağını ihlal ettiğini ve şirketten 2,8 GB veri çaldığını iddia etti ve daha sonra BleepingComputer’a toplam 55 GB’ın çalındığını söyledi.

Kesin veri miktarı doğrulanamasa da Cisco, tehdit aktörünün bir Box hesabından veri çalmasına ve etki alanlarına yönetici erişimi kazanmasına izin veren bir ağ ihlaline maruz kaldıklarını doğruladı.

Bu hafta hakkında daha fazla şey öğrendiğimiz diğer saldırılar 7-Eleven Danimarka, ista Uluslararasıve Gelişmiş MSPİngiltere’nin NHS’si için bir kesintiye neden oldu.

Fidye yazılımı çetelerinin nasıl hareket ettiğine dair yayınlanan raporlarla araştırmacılar da bu hafta meşguldü. geri arama sosyal mühendislik saldırılarıo Küba fidye yazılımı yeni bir RAT kötü amaçlı yazılımı kullanıyora BlueSky hakkında raporve şu Zeppelin’in cihazları birden çok kez şifrelediği görüldü tek bir saldırıda.

Son olarak, ABD hükümeti ilk olarak bir Conti fidye yazılımı üyesinin resmini yayınladı ve insanlardan ‘Target’, ‘Tramp’, ‘Dandis’, ‘Professor’ ve ‘Reshaev’ adlı üyeler hakkında bilgi vermelerini istedi. bu Dışişleri Bakanlığı ödül veriyor konumlarına, seyahat planlarına ve kimliklerine götüren bilgiler için 10 milyon dolara kadar.

Katkıda bulunanlar ve bu hafta yeni fidye yazılımı bilgileri ve hikayeleri sağlayanlar: @demonslay335, @Ionut_Ilascu, @PolarToffee, Furkan_topalötü amaçlı yazılım, @LawrenceAbrams, @DanielGallagher, @VK_Intel, @fwosar, @shaggygel, @Seifreed, @BleepinBilgisayar, @billtoulas, @serghei, @malwrhunterteam, @FourOctets, @jorntvdw, @fiskerlarsen, @Sophos, @y_advintel, @AdvIntel, @Cyberknow20, Furkan_topalaspersky, @PaloAltoNtwks, @AhnLab_SecuInfo, @ReversingLabs, @pcrisk, @Amigo_A_, @jamiemaccol, @Jarneckive @PogoWasRight.

6 Ağustos 2022

Yeni GwisinLocker fidye yazılımı, Windows ve Linux ESXi sunucularını şifreliyor

‘GwisinLocker’ adlı yeni bir fidye yazılımı ailesi, VMware ESXi sunucularını ve sanal makineleri şifreleme desteği de dahil olmak üzere Windows ve Linux şifreleyicilere sahip Güney Koreli sağlık, endüstri ve ilaç şirketlerini hedefliyor.

8 Ağustos 2022

7-Danimarka’daki 11 mağaza siber saldırı nedeniyle kapandı

7-Danimarka’daki 11 mağaza, bir siber saldırının ülke genelinde mağazaların ödeme ve ödeme sistemlerini bozmasının ardından bugün kapandı.

Yeni Phobos fidye yazılımı çeşidi

bilgisayar riski ekleyen yeni bir Phobos varyantı buldu .FLSCRYPT ve .BITCOINÖDEME şifreli dosyalara uzantılar.

Yeni World2022 fidye yazılımı

PCrisk, World2022 adında yeni bir fidye yazılımı buldu. .world2022kod çözme ve adında bir fidye notu bırakır DATA.MHT’İNİZİ KURTARABİLİRİZ.

9 Ağustos 2022

Maui fidye yazılımı operasyonu Kuzey Koreli ‘Andariel’ bilgisayar korsanlarıyla bağlantılı

Maui fidye yazılımı operasyonu, gelir elde etmek ve Güney Kore’de anlaşmazlığa neden olmak için kötü niyetli siber faaliyetler kullandığı bilinen Kuzey Kore devlet destekli hack grubu ‘Andariel’ ile bağlantılı.

Yeni VoidCrypt varyantları

PCrisk, aşağıdakileri ekleyen yeni VoidCrypt türevleri buldu: .Daz ve .Petrol trafiği uzantılar.

Yeni MedusaLocker varyantı

PCrisk, ekleyen yeni bir MedusaLocker fidye yazılımı varyantı buldu. .readlockfiles ve adında bir fidye notu bırakır HOW_TO_RECOVER_DATA.html.

10 Ağustos 2022

Cisco, Yanluowang fidye yazılımı çetesi tarafından hacklendi, iddiaya göre 2.8GB çalındı

Cisco bugün, Yanluowang fidye yazılımı grubunun Mayıs ayı sonlarında şirket ağını ihlal ettiğini ve aktörün çalıntı dosyaları çevrimiçi olarak sızdırma tehdidi altında onları gasp etmeye çalıştığını doğruladı.

7-Eleven Danimarka, mağaza kapanışlarının ardındaki fidye yazılımı saldırısını doğruladı

7-Eleven Danimarka, Pazartesi günü ülkedeki 175 mağazanın kapatılmasının arkasında bir fidye yazılımı saldırısı olduğunu doğruladı.

Fidye yazılımı çeteleri, sosyal mühendislik saldırılarını ‘geri arama’ya geçiyor

Conti fidye yazılımı operasyonundan ayrılan en az üç grup, kurbanın ağına ilk erişim elde etmek için BazarCall kimlik avı taktiklerini birincil yöntem olarak benimsedi.

Otomotiv tedarikçisi 2 haftada 3 fidye yazılımı çetesi tarafından ihlal edildi

Bir otomotiv tedarikçisi, Mayıs ayında iki hafta boyunca sistemlerini ihlal etti ve dosyaları üç farklı fidye yazılımı çetesi tarafından şifrelendi; saldırılardan ikisi sadece iki saat içinde gerçekleşti.

Hacker, Küba Fidye Yazılımı saldırılarında yeni RAT kötü amaçlı yazılımı kullanıyor

Küba fidye yazılımı operasyonunun bir üyesi, yeni bir RAT (uzaktan erişim truva atı) ve yeni bir yerel ayrıcalık yükseltme aracı dahil olmak üzere daha önce görülmemiş taktikler, teknikler ve prosedürler (TTP’ler) kullanıyor.

BlueSky Ransomware: Çoklu İş Parçacığı ile Hızlı Şifreleme

BlueSky fidye yazılımı, güvenlik savunmalarından kaçmak için modern teknikleri benimseyen gelişmekte olan bir ailedir.

ista International, fidye yazılımı saldırısının ardından sistemleri çevrimdışına alıyor

Daixin Team, binlerce sunucunun şifreli olduğunu iddia ediyor

Yeni FileRec fidye yazılımı

Arkadaş-A ekleyen yeni bir FileRec fidye yazılımı buldu. .filerec uzantısı ve adında bir fidye notu bırakır filerec.txt.

11 Ağustos 2022

İngiltere NHS hizmet kurtarma, MSP fidye yazılımı saldırısından sonra bir ay sürebilir

Yönetilen hizmet sağlayıcısı (MSP) Advanced, sistemlerine yönelik bir fidye yazılımı saldırısının, Birleşik Krallık Ulusal Sağlık Hizmeti’nden (NHS) acil durum hizmetlerini (111) bozduğunu doğruladı.

FBI: Zeppelin fidye yazılımı, saldırılarda cihazları birden çok kez şifreleyebilir

Siber Güvenlik ve Altyapı Güvenliği Ajansı (CISA) ve Federal Soruşturma Bürosu (FBI), bugün ABD kuruluşlarını Zeppelin fidye yazılımı kullanan saldırganların dosyalarını birden çok kez şifreleyebileceği konusunda uyardı.

ABD hükümeti, Conti fidye yazılımı üyeleri hakkında bilgi için size 10 milyon dolar ödeyecek

ABD Dışişleri Bakanlığı, bugün, üyelerden birinin yüzünün ilk kez gösterilmesi de dahil olmak üzere, beş yüksek rütbeli Conti fidye yazılımı üyesi hakkında bilgi için 10 milyon dolarlık bir ödül açıkladı.

12 Ağustos 2022

Fidye Yazılımları Şimdi Küresel Güney’i Tehdit Ediyor

Tarihsel olarak, fidye yazılımları, ABD ve diğer G7 üyelerine odaklanarak zengin ülkelerde finans, profesyonel hizmetler, kamu sektörü gibi bir dizi yüksek değerli sektörü hedef aldı. Kosta Rika, Güney Afrika, Malezya, Peru, Brezilya ve Hindistan gibi ülkelere yönelik son saldırılar, orta gelirli ve gelişmekte olan ülkelerdeki hükümetlere, kritik ulusal altyapı sağlayıcılarına ve işletmelere yönelik artan tehdidi göstermektedir. Fidye yazılımı, ticareti ve temel hizmetlerin sunumunu kesintiye uğratarak bu ülkelerin kalkınması, ekonomik büyümesi ve siyasi istikrarı için bir risk oluşturmaktadır.

Bu hafta için bu kadar! Umarım herkes güzel bir hafta sonu geçirir!İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.