Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

FBI’ın sahte sohbet uygulamasının Twitter hesabı, ANOM bugün trollendi

FBI’ın sahte sohbet uygulamasının Twitter hesabı, ANOM bugün trollendi

Daha önce ANOM sohbet uygulamasıyla ilişkilendirilen Twitter hesabı, bu hafta anlamsız tweetler gönderiyor. Ancak, bazılarının merak edebileceği gibi, bu bir hesap hırsızlığı mı? Belki de değil.

ANOM, suçluları yakalamak için ABD FBI, Avustralya Federal Polisi (AFP) ve diğer kolluk kuvvetleri tarafından yönetilen küresel bir saldırı operasyonunun parçası olarak oluşturulan sahte bir şifreli mesajlaşma platformuydu.

Trol ol, ANOM!

Bugün BleepingComputer tarafından görüldüğü gibi, ANOM’un Twitter hesabı @anomsecure taşır revize ANOM’un amacı ile alay etmek için “biz federal ajan değiliz” diyen bio.

ANOM twitter hesabı devralındı
ANOM’un Twitter hesabının biyografisi “biz federal ajan değiliz”

“Birisi, kolluk kuvvetlerinin sokması olarak kullanıldığı bildirilen şifreli bir telefon mesajlaşma hizmeti olan ΛNØM’nin sosyal medya hesaplarını, FBI olmadıkları iddialarını tweetlemek için ele geçirdi…” yazdı Matthew Hickey aka bilgisayar korsanı Fantastik, Siber güvenlik danışmanlığı Hacker House’un kurucu ortağı, hesaptan yayınlanan devam eden tweet’lere atıfta bulunarak:

ANOM'dan tweet'ler
ANOM’un Twitter’ından sahte tweet’ler

Haziran ayında, BleepingComputer açık ANOM’un başlangıcı, 2018 ve 2021 yılları arasında yürütülen Ironside Operasyonu veya Truva Kalkanı Operasyonu adlı devasa bir kanun uygulama girişiminin parçasıydı.

Bu süre zarfında FBI, AFP, Europol ve çeşitli kolluk kuvvetleri, yalnızca suçlulara satılan Anom adlı sahte bir şifreli mesajlaşma platformu oluşturmak için işbirliği yaptı.

Platform, yetkililerin suçlular arasındaki mesajları ve konuşmaları engellemesine izin verdi.

Suçluların Anom platformunda faaliyetlerini tartıştığı 27 milyon mesajı inceledikten sonra, kolluk kuvvetleri 800 kişiyi tutukladı ve 8 ton kokain, 22 ton kenevir ve kenevir reçinesi, 2 ton sentetik uyuşturucu (amfetamin ve metamfetamin), 6 tonlarca sentetik uyuşturucu öncüsü, 250 ateşli silah, 55 lüks araç ve dünya çapında çeşitli para birimlerinde ve kripto para birimlerinde 48 milyon doların üzerinde.

O sırada Europol, uluslararası koalisyona birçok ülkenin katıldığını kabul etti: Avustralya, Avusturya, Kanada, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Almanya, Macaristan, Litvanya, Yeni Zelanda, Hollanda, Norveç, İsveç, Birleşik Krallık dahil. İskoçya ve Amerika Birleşik Devletleri.

Bu, Ironside Operasyonunu “bugüne kadarki en büyük ve en karmaşık kanun uygulama operasyonları” haline getirdi.

Twitter hesabı Haziran’da kayboldu

ANOM’un sosyal medya hesabı bugünün sahte tweet’lerini yayınlamadan önce, Haziran ayında hesabın biyografisi anom.io etki alanı ve daha inandırıcı bir açıklaması vardı:

“Şifreli Mesajlaşma Platformu, Sırları Güvende Tut || Gizliliğinizi zorlayan uygulama #Anom…”

ANOM'un Haziran 2021'deki hesabı
ANOM’un Haziran 2021’deki Twitter hesabı

Haziran ayının ilerleyen saatlerinde, @anomsecure Twitter hesabı tamamen kayboldu ve “burada görülecek bir şey yok… bu sayfa yok gibi görünüyor” mesajına yol açtı. BleepingComputer tarafından onaylandı.

Bu, örneğin Twitter kullanıcı adı değiştirilseydi ve @anomsecure tutamak herkesin talep edebileceği hale geldi.

Twitter açıkça devletler “Kullanıcı adınızı değiştirdiğinizde, önceki kullanıcı adınız hemen başkası tarafından kullanılabilir olacaktır.”

Aynı zamanlarda, Ironside Operasyonu kamuoyuna duyurulduğunda, anom.io domain, kolluk kuvvetleri tarafından bugün hala geçerli olan bir “alan adına el konuldu” bildirimi gösterecek şekilde ayarlandı.

anom.io alan adı ele geçirildi
anom.io alan adı, Ironside Operasyonunun açıklandığı sıralarda ele geçirildi

O zamandan beri, bugün hala mevcut olan en eski tweet @güvenliksiz, BleepingComputer tarafından görüldüğü gibi, 23 Temmuz’a kadar uzanıyor. Ve hesabın “katılma” tarihi, yukarıdaki Haziran ekran görüntüsünde listelenen “Mart 2019” yerine “Temmuz 2021” şeklindedir.

Bu nedenle, bir hesap hırsızlığından ziyade, bunun sadece bir vaka olduğu giderek daha olası görünmektedir. @anomsecure kolun bir noktada kullanılabilir hale gelmesi ve hak talebinde bulunulması 4 Temmuz 2021 yeni biyografinin ve sahte tweetlerin arkasında olan bir trol tarafından.

BleepingComputer, yorum için ANOM ile ilişkili birden fazla kanun uygulayıcı kuruma ulaştı ve yanıtlarını bekliyoruz.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.