Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

FBI, dünya çapındaki kurbanları hedef alan BEC siber suç çetelerini bozuyor


FBI

FBI ve uluslararası kanun uygulayıcı ortakları tarafından yürütülen koordineli bir operasyon, birçok ülkede iş e-posta güvenliği (BEC) planlarının bozulmasına neden oldu.

“Eagle Sweep” adı verilen operasyon Eylül 2021’de başlayarak üç ay sürdü ve ABD, Nijerya, Güney Afrika, Kamboçya ve Kanada’da 65 şüphelinin tutuklanmasıyla sonuçlandı.

BEC aktörleri, gerçek şirketlerin çalışanlarını kendi kontrolleri altındaki banka hesaplarına ödeme yapmaları için kandıran, bir iş ortağı veya meşru bir ödeme emri veren bir firma gibi davranan üst düzey dolandırıcılardır.

Çoğu zaman, bu tehdit aktörleri, finansal işlemler sürecindeki zayıf, istismar edilebilir noktaları belirlemek için kurumsal ağlarını tehlikeye atan hedeflerinin iletişimini izler.

Gerçek bir fatura ödemesinin yeni bir banka hesabına yönlendirilmesini talep etmek için e-posta dizilerini ele geçirerek veya sahte hesapları kullanarak genellikle tam olarak doğru anda isabet ederler.

FBI’ın İnternet Suçları Şikayet Merkezi’ne (IC3) göre 2021 suç raporuGeçen yıl BEC dolandırıcılıklarına atfedilen mali zarar, yalnızca bildirilen olaylar için 2,4 milyar dolara ulaştı.

Tutuklamaları vurgulayın

bu FBI duyuru durumları Yakaladıkları dolandırıcıların, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 500’den fazla firmayı hedef alarak en az 51.000.000 $’lık mali kayba neden olmaktan sorumlu olduğu düşünülüyor.

Gözaltına alınanlar arasında öne çıkanlar şunlar:

  • Oluwasegun Baiyewu, 36, Houston, Texas ve Leo Omorogieva Eghaghe, 39, Lagos, Nijerya, Porto Rikolu bir yenilenebilir enerji tedarikçisini mağdur etti ve (diğer gruplarla birlikte) yaklaşık 4.500.000 dolar akladı.
  • Ashley Crespo, 27; David Alvarado, 21; Wendy Elizabeth Ramos Lopez, 29; Dayana Zaila Ramos, 32; Alvaro Umanzor, 23; Luis Lopez, 39; Jerome Crawford, 25; ve Jamal Moore, 25, Houston, Teksas’ta. Grup (diğerleriyle birlikte) iki yılda 4.500.000 ABD Doları ve yalnızca bir BEC dolandırıcılığı vakasında 900.000 ABD Doları akladı.
  • Her ikisi de Toronto, Kanada’dan olan 41 yaşındaki Bright Osaghni ve 41 yaşındaki Osatohanmwen Oriakhi, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’daki yüzlerce kurbandan 16.000.000 doların üzerinde para aktarmaya çalıştı.

Eagle Sweep Operasyonuna paralel olarak Avustralya, Japonya ve Nijerya’daki kolluk kuvvetleri BEC aktörlerini hedef alan yerel operasyonlar gerçekleştirdi.

BEC dolandırıcılığı nasıl tespit edilir

Bir BEC dolandırıcısına para göndermekten kaçınmanın kusursuz yolu, e-posta yoluyla yeni bir banka hesabına ödeme gönderme talebi aldığınızda her zaman iş ortağınızı aramaktır.

Bu onay için, şüpheli e-postada yer alan herhangi bir numarayı değil, daha önce gerçek olduğunu onayladığınız telefon numarasını kullanın.

Ek olarak, e-posta hesabınızda çok faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirin ve devralmaya karşı korumak için güçlü ve benzersiz bir parola kullanın.

Kuruluşlar ayrıca, potansiyel olarak riskli yazım hatası alanlarını kendileri kaydederek alan adlarının kolayca sahteciliğe maruz kalmamasını sağlamalıdır.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.