Kaydol

Flood göndermek, insanların floodlarını okumak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal Floodlar ve Flood Yanıtları Motorumuza kaydolun.

Oturum aç

Flood göndermek, insanların floodlarını okumak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal Floodlar ve Flood Yanıtları Motorumuza giriş yapın.

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

3 ve kadim dostu 1 olan sj'yi rakamla giriniz. ( 31 )

Üzgünüz, Flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Facebook’un Metaverse’i nedir? – XR Bugün

Facebook’un Metaverse’i nedir? – XR Bugün

“Her yeni başlangıç başka bir başlangıcın sonundan gelir.”

Mark Zuckerberg, Facebook Connect 2021 ana açılış konuşmasını tamamladığında, daha iyi bir başlangıç hakkında konuştu. Facebook’un Metaverse’i, hayal gücünüzün sanal dünyasında bir araya gelmek için gerçeklik kurallarının değiştiği fütüristik bir yarının vaadidir.

Basitçe söylemek gerekirse, Facebook’un Metaverse’i, kullanıcıların sanal bir dünyaya kaçmasına izin veren sıkı bir şekilde birbirine bağlı bir dijital alan kümesidir ve teknolojinin kuralları tek sınırdır.

Bu seni güçlendirir. tam o anda gerçek zamanlı yeteneklerini mümkün kılarken fiziksel dünyanın kısıtlamalarından arınma dünyasında arkadaşlarınızla, ailenizle ve iş arkadaşlarınızla.

Zuckerberg, son Facebook Connect açılış konuşmasında Metaverse’i “mobil internetin halefi” olarak sundu.

Zuckerberg, Facebook’ı Meta olarak yeniden markalaştırarak, büyük bir potansiyele sahip olan ancak şu anda araştırma ve geliştirme aşamasında olan bir kavram olan metaverse’in potansiyelini ortaya çıkarmayı planlıyor.

Bu, Facebook’un azalan popülaritesi hakkındaki raporların hemen ardından geliyor – Mart 2021’deki bir dahili Facebook raporundan elde edilen veriler, Facebook’un genç yetişkinler ve gençlerle güvenilirliğini kaybettiğini gösterdi. Bloomberg Facebook hisselerinin 25 Ekim’de New York’ta piyasanın açılmasıyla yüzde 1’den az düştüğünü bildirdi.

Metaverse teklifi için vizyonunda Mark Zuckerberg, sadece pasif tüketim ve reaksiyonla sınırlı olmayacağınız bir sonraki internet sürümünü oluşturmayı hedefliyor.

Bunun yerine, Facebook’un Metaverse’i sizi sosyalleşme, çalışma, alışveriş, oyun oynama ve çevrenizdeki dünyayla etkileşim kurma şeklinizi dönüştürecek sürükleyici bir yolculuğa götürecektir.

Metaverse’de, deneyimin bir parçası olabilir ve sadece gözlemlemekle değil. Zuckerberg’in Metaverse açıklaması, avatarların insan benliğinin bir temsili olduğu paralel bir gerçekliği kapsıyor.

Horizon Home’nuzda dinlenebilir, buluşmak için bir arkadaşınızı arayabilir, sanal gardırobunuzu değiştirebilir, yürüyüş yapabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ya da, fiziksel olarak işe gidip gelmenin çilesi olmadan işyerinde şahsen etkileşimin sevinçlerini şımartabilirsiniz.

Başka bir deyişle, insanları birbirine bağlamak, Bir zamanlar baskın olan sosyal medya değeri teklifini yansıtan Facebook Metaverse’inin merkezinde yer almaktadır.

  • Horizon Metaverse Deneyimi

Facebook, Horizon Home’ı Metaverse ana üssü olarak tanıttı. Horizon Home’un erken vizyonu, artık Oculus’tan Meta’ya yeniden markalanmış bir Quest kulaklıkla deneyimlenebilir.

Arizona ve Paris’ten arkadaşlarınızla birlikte takılabileceğiniz sanal eviniz olarak düşünün. Horizon Home’un gelecekteki sürümleri, arkadaşlarınızı davet etmenizi ve birlikte rahatlamanızı, film izlemenizi ve diğer uygulamalara veya oyunlara birlikte atlamanızı sağlayacaktır.

Horizon, Facebook’un Metaverse’inde insanların birbirleriyle oluşturmasına ve etkileşim kurmasına yardımcı olmayı amaçlayan sosyal platformudur.

Horizon’ın yeni ekleneni Horizon Home, Horizon Worlds (şu anda beta aşamasında), Horizon Workrooms ve Horizon Venues’e katılıyor.

Ekim ayında, Facebook (şimdi Meta) bir 10 milyon dolarlık İçerik Üretici Fonu Daha fazla içerik üreticiyi ve geliştiriciyi, Facebook’un Metaverse’i için Horizon’da hayal dünyalarını kurmaya teşvik etmek.

Horizon Worlds, son teknoloji sosyal dünya oluşturma araçlarıyla VR’da hayal dünyanızı yaratmanıza olanak sağlarken, Horizon Venues tabiri caizse “partinin olduğu yer”dir.

Horizon Venues, eğlenceyi temsil eder ve kullanıcıların grup etkinliklerinin dinamiklerinin, canlı sporların heyecanının ve müzik konserlerinin enerjisinin tadını oturma odalarının konforunda çıkarmalarını sağlar.

Meta ayrıca, içerik üreticilerin şirketin Metaverse ekonomisini büyütmek için 3D dijital öğeleri satabilecekleri ve paylaşabilecekleri bir Horizon Marketplace’i de tanıtacak.

Uzmanlar, oyun platformlarının metaverse yolculuğunda gezinmek için daha uygun olduğuna inanıyor.

Bunun nedeni, oyun endüstrisinin sanal alanlara, 3D ortamlara ve fantezi dünyalarına aşina olan sadık bir kullanıcı tabanıyla birlikte gelmesidir.

Fortnite ve Roblox gibi hayranların favorileri sorunsuz bir şekilde metaverse’e girdiler ve Fortnite’ın arkasındaki ana şirket olan Epic Games, kendi metaverse’lerini oluşturmak için uzun vadeli planlarını artırmak için yatırımcılardan 1 milyar dolar topladı.

Tüm bunlar, oyuncular arasında Facebook’un Multiverse’ini benimsemeye güçlü bir hazırlığa ve bu nedenle şirket için iyi bir başlangıç noktasına işaret ediyor.

Facebook’un Metaverse’i, satranç gibi düzenli oyunları güçlendiren hologramlar kullanarak bu gelişen endüstriye girmeyi amaçlamaktadır, hatta birlikte çalışabilirlik bağlanmanıza ve oynamanıza olanak tanır.Başka bir şehirdeki arkadaşın.

Meta aynı zamanda Rockstar Games’in kült klasiği geliştiriyor Grand Theft Oto: San Andreas Quest 2 için, Zuckerberg’in oyun metaverse vizyonunu test etmek için bir proje.

Netflix’in açılış sahnesini hatırlarsanız Düşen Han Aşkı, kahramanı Gabrielle Diaz’ın ilginç kırsal alanda sürüşünü hatırlayabileceksiniz – aslında bir VR başlığı takıp sabit egzersiz bisikletiyle bisiklete bineceksiniz.

Açıkçası, fitness endüstrisi egzersizi eğlenceli hale getirmek için VR gibi sofistike teknolojiden yararlanmaya hazırdır ve birçok yönden metaverse zaten popüler hayal gücünü yakalamıştır.

Daha fazla insan fiziksel spor salonları için sanal ortamlar seçtikçe (özellikle pandeminin ardından), Meta Quest 2 gibi cihazlar tercih edersiniz.

Facebook’un Metaverse’i, Active Pack for Quest 2’nin yakın zamanda piyasaya sürülmesiyle altı çizilen fitness aktiviteleri için planlar içerecek.

Facebook’un Metaverse Active Pack’i, deneyimi daha sürükleyici ve hayatı haline getirmek için dokunmatik kontrolörler için yeni kavramalarla birlikte gelecek.

Fiziksel kavramalar gibi, bunlar da terlerken kontrolü sağlamanıza yardımcı olacak ve egzersiz için optimize edilmiş bir yüz arayüzü, hepsi Metaverse’in içinde mütevazı havlu rolünü üstlenecektir.

Fikir basit: fitness’ı daha kişiselleştirilmiş, etkileşimli ve yaratıcı hale getirmek.

Metaverse, Facebook markalaşma manevrasını açıklamadan önce vardı.

Zuckerberg’in öngördüğü şey, insanların nasıl bağlandığını dönüştürmek için sunduklarıyla çekirdek teknoloji açısından büyük bir sıçrama arasında sorunsuz bir birlikte çalışabilirlik.

Bu ilk vizyonun nasıl yürütülür olduğunu görmek için kalırken, Metaverse büyük vaatler ve daha da büyük sorumluluklarla geliyor.

Bahsediyor metaverse’i sorumlu bir şekilde inşa etmek, Facebook (şimdi Meta), insan hakları ve sivil haklar topluluklarını en başından itibaren dahil etmek için acil ihtiyacı belirtti. Bu, metaverse’in güçlü gizlilik ve güvenlik önlemleriyle güçlendirilmesi için tasarlandığından emin olmaya yardımcı olacaktır.

Benzer Yazılar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.