Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Eurostar, Londra tren istasyonunda yüz tanıma sistemini test ediyor

Eurostar, Londra tren istasyonunda yüz tanıma sistemini test ediyor

Eurostar, Londra’daki St Pancras International istasyonundan kıta Avrupası’na seyahat eden yolcular üzerinde yeni bir biyometrik yüz tanıma teknolojisini test ediyor.

Yolculara kalkış öncesi bilet ve pasaport kontrollerini “SmartCheck” şeridi adı verilen yeni biyometrik sistem üzerinden tamamlama imkanı sunulacak.

Bu seçeneği kullananların, tipik sıkıcı kimlik doğrulama prosedürlerinden geçmeden trene binmelerine izin verilecektir.

Sistem, pasaport bilgilerinin geçerli olduğunu doğrulamak için biri bilet kontrolünü doğrulamak için bilet kapısında, diğeri İngiltere Çıkış Kontrol Noktasında olmak üzere iki yüz taraması içerecektir.

Amaç, Eurostar’a göre, kuyrukları ortadan kaldırmak ve biniş sürecini hızlandırmak, sadece müşteri memnuniyetini artırmak değil, aynı zamanda viral bulaşma şansını en aza indirmektir.

Sistem sınırlı sayıda davetli yolcuyla denenecek ve İngiltere’nin veya Schengen giriş kontrollerini içermeyecek.

Eurostar, fiziksel bilet ve pasaport kontrollerinin yerini alacak bir yüz tanıma sistemi getirme niyetini açıkladı geçen yılve yüz tanıma şirketi iProov bunu inşa etmelerine yardımcı oldu.

iProov, kullanıcının hiçbir şey yapmasına gerek kalmadan yüz tanıma olan “pasif kimlik doğrulama” dedikleri şeyin bir savunucusudur.

Kullanıcı, bilgilerine kaydolmak için çevrimiçi bir portalı ziyaret ederek platforma onay veriyor ve akıllı telefon veya web kamerasıyla yüzlerinin görüntüsünü alıyor.

Fiziksel bir kontrol noktasına ulaştıklarında, kameraya bakmaları yeterlidir ve sistem onları zahmetsizce doğrular.

Gizlilik konusunda rahatlık mı?

Kaçınılmaz olarak, tren istasyonları gibi kalabalık halka açık yerlere biyometrik gözetim sistemleri kurulduğunda, gizlilik savunucuları endişelerini dile getirmekte.

Bu teknolojiler, yüz taramaları veya zaman damgalarının sızması, hükümetlerin vatandaşları izlemek için potansiyel kötüye kullanımı veya ajanslar ve hatta bu bilgilerin bir kısmını gölgeli veri alışverişi kanalları aracılığıyla alan özel kuruluşlar aracılığıyla insanların gizliliği üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir.

İngiltere’de, yüz tanıma durumu biraz karışıktır.

Geçen hafta, ICO duyuruldu ülkedeki birden fazla veri koruma yasasını ihlal ettiği için Clearview AI Inc.’e 17 milyon sterlinin üzerinde potansiyel para cezası uygulama niyetindedir.

Diğer durumlarda, İngiltere’deki polis departmanları bu teknolojiyi kullanmıştır. Agresif ve hatta Keyfive ülke mahkemeleri Müdahale kitlesel gözetleme teknolojisinin müdahaleci konuşlandırılmasını durdurmak için.

Zaten oluyor

Moskova, tren istasyonu ağlarında yüz tanımayı tamamen başlatan ilk şehir oldu ve sözde ‘Face Pay’ hizmeti Ekim 2021’de 240 metro istasyonunun tamamında.

Şehrin Belediye Başkanı rahatlığı teşvik etti ve hiçbir hassas bilginin tehlikeye atılmaması için tüm verilerin güvenli bir şekilde şifreleneceğinin sözünü verdi.

Avrupa düzeyinde, Frontex, kıtanın sınır ve sahil güvenlik ajansı, tamamlanan testler sınır ötesi yolcular için biyometrik tarama sistemi, EES (Giriş-Çıkış Sistemi).

EES şimdiye kadar sadece üçüncü ülke vatandaşları Schengen Bölgesine girmek. Bununla birlikte, yakın gelecekte tüm gezginler için tüm Üye Devletler tarafından kabul edilmesi beklenebilir.

Abd’de de durum aynı, Göçmenlik ve Gümrük Muhafaza (ICE) yüz tanımayı yaygın olarak kullanma tüm giriş noktalarındaki sistemler ve Federal hükümet dağıtımı genişletmek uygun görülen her yerde teknolojinin.

Güçlü teknolojiyi dizginlemenin tek yolu. katı düzenlemeler getirmek, ancak şimdilik milletvekilleri gelişmelerin ciddi şekilde gerisinde kalıyorlar.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.