Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Europol, fidye yazılımı grupları tarafından kullanılan VPN hizmetini kapatıyor

Europol, fidye yazılımı grupları tarafından kullanılan VPN hizmetini kapatıyor

10 ülkeden kolluk kuvvetleri, fidye yazılımı operatörleri ve kötü amaçlı yazılım aktörleri tarafından kullanılan bir VPN hizmet sağlayıcısı olan VPNLab.net’i devirdi.

Yıkıcı ortak eylem Europol tarafından koordine edildi ve 17 Ocak 2022’de gerçekleşti. Almanya, Hollanda, Kanada, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Macaristan, Letonya, Ukrayna, Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Devletler’de eş zamanlı kolluk eylemlerini içeriyordu. krallık.

Hukuk görevlileri, VPNLab.net hizmeti tarafından kullanılan 15 sunucuya el koydu ve ana sitesini kapattı, bu nedenle platform artık kullanılamıyor.

VPN Lab sitesinde el koyma bildirimi
VPN Lab sitesinde el koyma bildirimi

Suçlular için bir VPN hizmeti

Siber suçlular, gerçek konumlarını ve kimliklerini gizlemek ve ağ trafiğini birden çok şifreleme tüneli üzerinden yeniden yönlendirerek çevrimiçi izlerini gizlemek için VPN (sanal özel ağ) hizmetlerini kullanır.

Standart tüketici VPN hizmetleriyle karşılaştırıldığında, yasa dışı kullanıma yönelik çözümler, birden çok şifreleme ve sıçrama katmanı içerdiğinden daha yavaş ve daha hantaldır.

VPNLab.net, 2008 yılında kurulan ve yılda yalnızca 60 ABD Doları karşılığında OpenVPN tabanlı teknoloji ve 2048 bit şifreleme sunan bu türden en uzun süreli ve güvenilir hizmetlerden biriydi.

Sunucuları çeşitli ülkelerde bulunuyordu ve dünya çapındaki kötü niyetli aktörlere görece yakınlık sunuyor ve böylece performansı kabul edilebilir bir seviyede tutuyordu.

Aralık 2021'de görüldüğü şekliyle VPN Lab sitesi
Aralık 2021’de görüldüğü şekliyle VPN Lab sitesi
Kaynak: Web.Archive.org

“Kolluk kuvvetleri, kötü amaçlı yazılım dağıtımı gibi yasa dışı faaliyetleri kolaylaştırmak için VPNLab.net hizmetini kullanan suçluları ortaya çıkaran çok sayıda soruşturmanın ardından sağlayıcıyla ilgilenmeye başladı.” Europol dedi.

“Diğer vakalar, hizmetin fidye yazılımı kampanyalarının arkasındaki altyapı ve iletişimin yanı sıra fidye yazılımının fiili dağıtımında kullanıldığını gösterdi.”

tarafından daha ayrıntılı olarak açıklandığı gibi Ukrayna siber suç polisi ayrı bir basın bülteninde, bu özel hizmet en az 150 fidye yazılımı saldırılarında kullanılmıştır.

Bu eylemlerin doğrudan bir sonucu olarak, VPNLab.net en az 60 milyon Euro (68,3 milyon $) tutarında mali zarara uğradı.

Operatörler hala ücretsiz, ancak belki uzun sürmez

VPNLab.net’in sahipleri ve operatörleri henüz tespit edilmedi, suçlanmadı veya tutuklanmadı. Ancak, kolluk kuvvetleri, sunucuların ele geçirilmesinin bir sonucu olarak şimdi bu cephede değerli kanıtlara sahip olduğunu iddia ediyor.

Ayrıca, içlerinde depolanan müşteri verileri de incelenecek ve böylece polis muhtemelen daha fazla fidye yazılımı bağlı kuruluşu tespit edecek.

Aralık 2020’de Europol, başka bir benzer geri alma eylemini koordine etti. Safe-Inet ve Insorg VPN, siber suç faaliyetlerine hizmet ettiği bilinen iki hizmet sağlayıcı.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.