Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Etkileşimi Sonraki Boyaya İlerletme

Etkileşimi Sonraki Boyaya İlerletme

Web Verileri programıyla Chrome’un misyonu, geliştiricilerin harika kullanıcı deneyimleri için gerekli olan metriklere, yani Önemli Web Verileri’ne odaklanmasına yardımcı olmaktır. Odaklandığımız kullanıcı deneyiminin önemli bir yönü, bir web sayfasının kullanıcı etkileşimlerine hızlı tepki verme yeteneği olan yanıt verebilirliktir.

İlk Giriş Gecikmesi (FID), yanıt verebilirliği ölçen Core Web Vital metriğidir, ancak geçmişte yazdığımız gibi, FID’nin bilinen sınırlamaları vardır. Bu, bizi, bu sınırlamaları daha etkili bir şekilde ele alan (o zaman) deneysel bir metriği keşfetmeye ve bu konuda geri bildirim aramaya yönlendirdi. 2022’de Interaction to Next Paint’i (INP) bu yeni metrik olarak duyurduk, araçlarımızda geniş çapta kullanılabilir hale getirdik ve etkinliğini test etmek için toplulukla birlikte çalışmaya başladık.

Bir yıl daha test ettikten ve topluluktan geri bildirim aldıktan sonra, eğitim tekerleklerini çıkarmaya ve INP’nin artık deneysel olmadığını duyurmaya hazırız. Ayrıca, Mart 2024’ten itibaren geçerli olmak üzere, INP’yi yanıt verebilirlik için FID’nin yerine yeni Core Web Vital metriği olarak tanıtmayı taahhüt ediyoruz.

Bu yazıda, kararın arkasındaki motivasyon, tam olarak nelerin değiştiği ve nasıl başlanacağı hakkında daha fazla bilgi vereceğiz. Bunun Google Arama’yı nasıl etkilediği hakkında daha fazla bilgi için bkz. onların blog gönderisi.

Daha iyi yanıt verme metriği #

FID, ileriye doğru büyük bir adımdı. tanıttı 2020’de Core Web Vital olarak. Geliştiricilere yanıt verebilirliği ölçmek için yeni bir yol sundu. gerçek kullanıcıların deneyimlediği gibiWeb Vitals programının her zaman önemli bir parçası olmuştur. Toplam Engelleme Süresi (TBT) ve Etkileşim Süresi (TTI) gibi sayfa etkileşimini yalnızca yaklaşık olarak tahmin eden benzer metriklerin aksine, FID doğrudan kullanıcı deneyimini ölçer. En önemlisi, bir sayfa yavaş TBT veya TTI’ye sahip olabilir ve gerçek kullanıcıların sayfayla etkileşim biçimi nedeniyle yine de duyarlı olarak algılanabilir.

Yanıt verebilirliği ölçme şeklimizi iyileştirmiş olsa da, FID sınırsız değildi. Adın kendisi aslında bu tür iki sınırlamayı ele veriyor: “ilk giriş” ve “gecikme”. FID yalnızca yanıt verebilirliği bildirir. Birinci bir kullanıcının sayfayla etkileşimde bulunduğu süre. İlk izlenimler önemli olsa da, ilk etkileşim mutlaka sizi temsil etmez. Tümü bir sayfanın ömrü boyunca etkileşimler. Ayrıca, FID yalnızca giriş gecikmesi ilk etkileşimin, tarayıcının etkileşimi işlemeye başlamadan önce beklemesi gereken süre (ana iş parçacığının meşgul olması nedeniyle) olan kısmı.

INP’yi girin. INP yalnızca ilk etkileşimi ölçmek yerine Tümü etkileşimleri hesaba katar ve sayfanın tüm ömrü boyunca en yavaş olanlardan birini bildirir. INP, yalnızca gecikme bölümünü ölçmek yerine, etkileşimin başlangıcından olay işleyiciye ve tarayıcının bir sonraki kareyi boyayabilmesine kadar geçen sürenin tamamını ölçer. Dolayısıyla, Etkileşim Sonraki Boya. Bu uygulama ayrıntıları, INP’yi FID’den çok daha kapsamlı bir kullanıcı tarafından algılanan yanıt verme ölçüsü haline getirir.

Gelişen INP #

Bugünden itibaren, INP artık deneysel değildir ve bunun yerine bir askıda olması Önemli Web Hayati metriği. Bu, INP’nin FID’in yerini almaya hazır olduğunu kanıtladığını belirtmek için yeni bir adlandırmadır, ancak değişikliği henüz yapmıyoruz. Ekosistemin uyum sağlaması için zaman tanımak amacıyla INP, Mart 2024’te resmi olarak istikrarlı bir Core Web Vital metriği haline gelecektir.

INP aşamalarının zaman çizelgesini gösteren grafik.

Araçlarımızda, INP’yi aşağıdakiler olmadan görmeye başlayacaksınız: experimental önek veya simge. Aşağıdaki API’lerin herhangi birinden programlı olarak INP verileri tüketirseniz, deneysel olmayan INP alanına geçmek için kodunuzu güncellemeniz gerekir.

Geçişi kolaylaştırmak ve aşağı akış uygulamalarını bozmaktan kaçınmak için bu API’ler, deneysel INP alanına 90 gün daha hizmet vermeye devam edecek. Deneysel INP alanı için API desteği 8 Ağustos 2023’te sona erecektir.

Bu arada FID, Mart 2024’e kadar Önemli Web Verisi olarak kalacak. O tarihte INP, üç kararlı Önemli Web Verisi olarak En Büyük İçerikli Boyama (LCP) ve Kümülatif Düzen Kayması’na (CLS) katılacak. Gelecekteki bir güncellemede, değişikliğin kesin zamanlaması ve FID’nin Core Web Vital olarak değiştirildikten sonraki planı hakkında daha fazla bilgi paylaşacağız.

INP’ye başlarken #

İyi ve zayıf INP için eşikleri gösteren grafik.

Geliştirmeye başlamak için INP’nin 2024’te Önemli Web Yaşam Alanı haline gelmesini beklemeyin. Web siteniz çok iyi olabilir %93 mobil cihazlarda iyi FID performansına sahip sitelerin sayısı; ancak, yalnızca bunu öğrenmek sizi şaşırtabilir %65 mobil cihazlarda iyi INP’ye sahip sitelerin oranı. INP yanıt verebilirliğin çok daha doğru bir resmini çiziyor, bu nedenle bu rakamlar önümüzdeki iyileştirme alanlarını daha net görmemize yardımcı oluyor.

Sitenizde INP sorunları olup olmadığını, bunların nasıl çözüleceğini ve INP ile ilgili her şeyi öğrenmek için başlamak için en iyi yer INP optimizasyon kılavuzudur. İster yanıt verebilirliği ilk kez öğreniyor olun, ister bir performans uzmanı olun, herkesin INP’yi nasıl ölçeceğini ve optimize edeceğini öğrenmesini mümkün olduğunca kolaylaştırmak için pek çok yeni kılavuz ekledik.

INP’nin öğrenmesi biraz zaman alabilir ve bu gayet iyi. En yüksek YG’ye sahip optimizasyonlara odaklanmanıza yardımcı olmak için bu yılın başlarında, Önemli Web Verilerini iyileştirmeye yönelik en etkili önerilere kadar rehberliğimizi ayrıntılandıran bir blog yazısı yayınladık. Özellikle, FID ve INP’yi optimize etmek için eşit derecede geçerli olan, bilinmesi gereken üç teknik yazdık: uzun görevlerden kaçının veya ayırın, gereksiz JavaScript’ten kaçının ve büyük işleme güncellemelerinden kaçının. Belgelerimizde bunlar ve diğer birçok INP optimizasyon tekniği hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Öndeki yol #

Duyarlılık için yeni bir çıta belirlendi ve topluluğun daha iyi bir kullanıcı deneyimi için mücadeleye giriştiğini görmekten heyecan duyuyoruz. Erken geri bildirim ve vaka çalışmaları umut vericidir, ancak birçokları için bunun önümüzde uzun ve alışılmadık bir yol olabileceğini biliyoruz. Geliştirilmiş özelliklerle bu yolculuğu mümkün olduğunca kolaylaştırmak için çalışıyoruz. teşhisaraçlar ve belgeler, geliştiricilere yol boyunca yardımcı olur.

INP’nin Mart 2024’teki kesin mezuniyet tarihiyle ilgili güncellemeler için bizi izlemeye devam edin. Metrik artık deneysel olmasa da, INP’yi ve Web Verileri programını iyileştirmemize yardımcı olması için web-vitals-feedback@googlegroups.com adresinden geri bildirimlere her zaman açığız. bir bütün olarak.

Gönderen kahraman resmi Unsplashile Agê Barros.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.