Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Eski DHS yetkilisi, hükümet çalışanlarının kişisel bilgilerini çalmakla suçlandı

Eski DHS yetkilisi, hükümet çalışanlarının kişisel bilgilerini çalmakla suçlandı

Eski bir İç Güvenlik Bakanlığı genel müfettişi vekili, bugün ABD hükümetinden çalışanların kişisel kimlik bilgilerini (PII) içeren gizli ve özel yazılımları ve hassas veritabanlarını çalmaktan suçlu bulundu.

61 yaşındaki Charles Kumar Edwards, Şubat 2008 ile Aralık 2013 arasında DHS-OIG (İç Güvenlik Departmanı, Genel Müfettiş Ofisi) için çalışırken ve IG olarak görev yaparken planı koordine etti.

Edwards, DHS-OIG’de çalışmaya başlamadan önce Ulaştırma Güvenliği İdaresi (TSA) ve ABD Posta Servisi – Genel Müfettişlik Ofisi’nde (USPS-OIG) çalıştı. iddianameye göre.

Davalı, bu devlet kurumlarında çalışırken, DHS ve USPS çalışanlarının hassas kişisel tanımlayıcı bilgilerini içeren çok sayıda yazılım sistemine ve hassas devlet veritabanlarına erişime sahipti.

Eylül 2015’te, bugün yayınlanan bir Adalet Bakanlığı basın açıklaması, “DHS-OIG’den ayrıldıktan sonra Edwards, Maryland’de bulunan Delta Business Solutions Inc.’i kurdu” diyor.

“En az 2015’ten 2017’ye kadar, DHS ve USPS çalışanlarının kişisel tanımlayıcı bilgilerini içeren hassas hükümet veritabanlarıyla birlikte DHS-OIG’den yazılım çaldı, böylece şirketi, sunulacak bir vaka yönetim sisteminin ticari olarak sahip olunan bir sürümünü geliştirebildi. Devlet kurumlarına satılıktır.”

Yüz binlerce DHS çalışanının kişisel bilgileri çalındı

Diğer iki sanık, eski DHS-OIG BT Uzmanı Murali Yamazula Venkata ve DHS-OIG’nin BT bölümündeki Kurumsal Uygulamalar Şube Şefi Sonal Patel’in, yaklaşık 246.167 DHS çalışanının ve yaklaşık 6.723 USPS çalışanının kişisel bilgilerini içeren veritabanı dosyalarının kopyalarını çaldığı iddia ediliyor.

PII, DHS-OIG’nin EDS sisteminden, DHS-OIG’nin EDS kaynak kodundan, bir e-mahkeme celbi modülü, DHS-OIG’nin veri tabanı ve USPS-OIG’nin STARS veri tabanı ve PARIS sisteminden kopyalanmıştır.

Komplocular ayrıca, çeşitli Microsoft yazılım ürünleriyle ilişkili bir anahtar yönetim hizmetleri kodunu ve birden çok etkinleştirme anahtarını zimmete geçirdiler.

Çalınan PII ve Microsoft anahtarları ve kodu, DHS-OIG’deki görevinden ayrıldıktan sonra Edwards’a teslim edildi.

Edwards’a ayrıca DHS-OIG ve USPS-OIG belgelerinin kopyaları ve devlet kurumlarına satışa sunulmak üzere bir vaka yönetim sisteminin ticari olarak sahip olunan özel bir versiyonunu geliştirmesine yardımcı olacak bilgiler verildi.

“Davalı EDWARDS, DHS ve USPS çalışanlarının PII’si de dahil olmak üzere çalıntı DHS-OIG ve USPS-OIG belgelerini ve bilgilerini kullandı, sahip oldu ve Hindistan’da Davalı EDWARDS’a ticari olarak sahip olunan özel bir sistemin oluşturulması ve geliştirilmesinde yardımcı olan yazılım geliştiricilere aktardı. Davalı EDWARDS ve işi DB’nin yararı, zenginleşmesi ve kârı için devlet kurumlarına satışa sunulacak bir dava yönetim sisteminin versiyonu” mahkeme belgelerine göre.

“Davalılar EDWARDS ve VENKATA ve Patel, belgeleri kişisel e-postalarına e-posta göndererek, medya ve ekipmanı Davalı EDWARDS’a iletmek için yol kenarında toplantılar düzenleyerek, hırsızlıklarını ve yazılım, kaynak kodu, veritabanları, belgeler, bilgiler ve PII’nin Davalı EDWARDS’a sağlanmasını gizlediler. Hesapları Davalı EDWARDS’a iletmeden önce ve yazılım taleplerinin amacını DHS-OIG çalışanlarından gizleyerek.”

Edwards, ABD Kolombiya Bölgesi Bölge Mahkemesinde devlet malının ve devlet malının çalınmasını sağlamak için komplo kurmaktan suçlu bulundu. Daha sonraki bir tarihte cezaya çarptırılacak.

Bir federal bölge mahkemesi yargıcı, ABD ceza yönergelerini ve diğer yasal faktörleri göz önünde bulundurarak Edwards için bir cezaya karar verecek.

İşbirlikçi komplocu 56 yaşındaki Venkata suçlamaları reddetti ve davası hala derdest.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.